Laurent Jalabert zapowiedział radykalne zmiany w sposobie przygotowania i wyboru zawodników na Mistrzostwa Świata w Australii.

Francja spadła na 11. miejsce w rankingu UCI, co spowodowało, że na mistrzostwach może pojawić się tylko sześciu Francuzów. Tylko najlepsza dziesiątka może zabrać na mistrzostwa aż 9 zawodników.

W zeszłym roku, Jalabert ogłosił wstępną selekcję reprezentacji Francji, wybrał 16 zawodników po Tour de France. Ostateczną szóstkę wybrał w połowie września. „Tym razem będzie tak, że każdy z licencją UCI będzie brany po uwagę, by Ci zawodnicy którzy błysną formą już po Tour de France tez mogli liczyć na moją uwagę”, powiedział Jalabert.

Jalabert też zapowiedział, że nie będzie przeszkadzać w radykalny sposób zawodnikom i ich trenerom w przeprowadzaniu planów sezonowych. W zeszłym sezonie Jalabert bardzo skupił się na Copell’u a ten się nie popisał (55. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego i 65. w czasówce), podczas gdy Chavanel pojechał znacznie lepiej. Tym razem Jalabert zostawia wolną rękę trenerom klubowym, którzy znaczenie lepiej mogą przygotować zawodnika do startu w tak prestiżowej imprezie, jak Mistrzostwa Świata.

Galopente