Ekipa Vorarlberg-Corratec ma nadzieję, że w najbliższych dniach UCI z powrotem przyzna jej licencję Professional-Continental. Drużyna chce wystartować 4 lipca w wyścigu Österreich Rundfahrt.

Jednak całą ta sprawa o rzekomych problemach finansowych ekipy nabiera rumieńców. Niedawno informowaliśmy o tym, że Vorarlberg-Corratec ma problemy finansowe. Jednak dziś UCI zarzuciła Thomasowi Koflerowi, dyrektorowi ekipy – nieprzejrzystą politykę transferową.

Kofler od lat zatrudnia swoich zawodników na niecodziennych zasadach, szukając jak największych oszczędności. W tym sezonie pięciu zawodników Vorarlberg-Corratec zatrudnionych jest przez pewną prywatną firmę leasingową. Sam zainteresowany nic zawodnikom nie płaci, ponieważ wynagrodzenia na konta kolarzy płyną od firmy leasingowej…

Kofler tłumaczył, że jego „patent” stosowany jest od lat i zawsze zdawał egzamin. Dopiero w tym roku UCI zainteresowała się sprawą. Do Österreich-Rundfahrt Kofler ekipa powinna znów dysponować licencją Pro-Continental.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments