Międzynarodowa Unia Kolarska zawiesiła ekipę Vorarlberg-Corratec, która ma problemy finansowe.

Rzecznik UCI Enrico Carpani potwierdził dziś, że austriacki zespół Professional Continental tymczasowo stracił swoją licencję i nie będzie mógł startować w wyścigach do czasu, kiedy problemy finansowe ekipy nie zostaną rozwiązane.

Drużyna Vorarlberg-Corratec zniknąła z listy drużyn Professional Continental na stronie internetowej UCI w ubiegłym tygodniu, a zespół nie pojawił się na starcie Delta Tour Zeeland. Zespół wystartował za to w swoim narodowym Tourze, Oberösterreich Rundfahrt ale jako austriacka drużyna narodowa.

Mały austriacki zespół od dawna borykał się z finansami, szczególnie po stracie głównego sponsora Volksbank dwa lata temu.

W zespole występuje znany sprinter Rene Haselbacher. 31-letni Austriak, który obecnie mieszka w Republice Południowej Afryki, jeździł w takich ekipach jak Team Gerolsteiner od 1998 do 2006 r., Astana w 2007 i 2008. Od ubiegłego sezonu ściga się w swojej obecnej ekipie.

Ekipa od lat startuje w polskich wyścigach. W tym sezonie Vorarlberg-Corratec startowała m.in. w Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments