Carlos Betancur (Reprezentacja Kolombii), wygrał bio5 etap wyścigu Girobio. Bentacur pokonał na finałowym podjeździe kolegę z reprezentacji – Edwarda Beltrana oraz Włocha – Gabriele Pizzaballego (Team Palazzago). Bentacur umocnił się na fotelu lidera wyścigu.

Dla rewelacyjnego Kolumbijczyka to już drugie zwycięstwo w wyścigu. Wczoraj najlepszy okazał się na 4. etapie do Galio.

Zawodnicy mięli do pokonania dziś odcinek z Pozzoleone na Cima Grapa o długości 184.1km. Ten sam podjazd, miesiąc temu mięli do pokonania kolarze startujący w Giro d`Italia. Podczas finałowej wspinaczki, podobnie jak wczoraj znakomitą pracę wykonali kolarze reprezentacji Kolumbii.

Znajdujący się w szczytowej formie Betancur, zaatakował już na samym dole – nie pozostawiając złudzeń, kto jest najlepszym góralem w wyścigu. Wygrał z olbrzymią przewagą, 2 minut i 38 sekund nad Edwardem Beltranem, który wczoraj również był drugi. Trzecie miejsce zajął reprezentant gospodarzy – Gabriele Pizzaballa, tracąc do zwycięzcy 2 minuty i 50 sekund.

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Łukasz Owsian (Mgkvis Norda Pacific), zajmując 18. pozycję.

W klasyfikacji generalnej Carlos Betancur prowadzi, przed Edwardem Beltranem oraz Antonio Santoro (Mastromarco Chianti Sensi Benedetti). Dobre 17 miejsce zajmuje Łukasz Owsian.