Ekipa Cervelo TestTeam, chce aby Carlos Sastre wystartował w tegorocznym Tour de France. Hiszpan już wcześniej zapowiadał, że skoncentruje się na Giro d’Italia, ale po jego słabym występie, zespół chce, by spróbował powalczyć w następnym z Grand Tourów.

Sastre, który zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Giro 2009, miał nadzieję na wygraną w tym roku. Jednak Hiszpan aż trzy razy leżał w kraksie, co spowodowało jego słabszą dyspozycję. Ostatecznie, Sastre zakończył wyścig na 8 pozycji.

Nie dalej jak 30 maja Sastre był niezdecydowany co do jego następnego wyścigu. “Wszystko co chcę zrobić teraz, to zyskać nieco świeżości i aby wszystko wróciło do normy. Wtedy zacznę myśleć nad następnym wyzwaniem. Na razie jeszcze nie jestem pewien, co będzie moim celem w tym sezonie.” powiedział na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Jednak dziś, jego zespół ogłosił że zwycięzca z 2008 r. został poproszony aby zdecydował się wystartować w Tour de France.

Dyrektor sportowy ekipy Cervelo – Philippe Mauduit powiedział dla Cyclingnews że zawodnik został poproszony aby zgodził się na start w Wielkim Tourze, ale sam Sastre poprosił o więcej czasu na podjęcie swojej decyzji.