Wiele osób, po zwycięstwie Fabiana Cancellary w Tour des Flandres i Paryż-Roubaix, zadaje sobie pytanie. Jakie inne wyścigi może wygrać Szwajcar ?

Jako pierwszy na to pytanie postarał się odpowiedzieć włoski trener Aldo Sassi, który do największych wyścigów etapowych przygotowuje takich kolarzy jak Cadel Evans (BMC Racing) czy Ivanem Basso (Liquigas), Włoch uważa, że Fabian Cancellara może wygrać Tour de France pod warunkiem że pozbędzie się kilku warstw tkanki tłuszczowej oraz mięśniowej.

Sassi współpracował w przeszłości z Cancellarą w ekipie Mapei (2001), razem ze Szwajcarem w tej drużynie ścigali się również tacy kolarze jak Filippo Pozzato, Michael Rogers, Dario Cioni, Charlie Wegelius oraz Bernhard Eisel.

Kiedy podpisywaliśmy kontrakt z Fabianem, wiedzieliśmy, że jest on niezwykle utalentowany, ponieważ zdobył już dwa złote medale MŚ juniorów w jeździe na czas. Oprócz tego, jego wyniki badań wydolnościowych były znakomite.”

“Celem takiego kolarza jaki jest Fabian, nie powinno być myślenie o próbie pobicia rekordu w jeździe godzinnej na czas, jestem przekonany że może walczyć również w największych etapówkach, może nie na takim ciężkim górskim Giro d’Italia, ale na Tour de France na pewno. W Mapei podpisaliśmy kontrakt z nim, właśnie z myślą o etapówkach” dodaje Sassi.

Sassi dla Włoskiej gazety „La Gazzetta dello Sport” przyznaje, że jeśli Cancellara jeszcze nieco schudnie, może być poważnym pretendentem do zwycięstwa w „Wielkiej Pętli”

„Musiałby stracić sześć kilo, z czego trzy masy mięśniowej, przy czym nie stracić dużo mocy. Jeśli będzie ważył ok. 70 kg, tak jak Bradley Wiggins (SkyTeam), byłby to typ Miguela Induraina.”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments