Polski Związek Kolarski otrzymał od Komisji Antydopingowej Międzynarodowej Unii Kolarskiej informację o pozytywnym wyniku badania antydopingowego próbki “A”, dwóch polskich kolarzy przełajowych – Pawła Szczepaniaka i Kacpra Szczepaniaka.

Badania wykazały w organizmach zawodników Rekombinant EPO.

Kontrolę antydopingową przeprowadzono w dniu 30 stycznia br. w trakcie mistrzostw świata w kolarstwie przełajowym, które odbyły się w czeskim Taborze.

UCI informuje, że zgodnie z obowiązującymi przepisami obu zawodnikom przysługuje prawo przeprowadzenia analizy odwoławczej. Termin ewentualnej analizy próbki “B” dla Pawła Szczepaniaka wyznaczono na dzień 6 kwietnia 2010 o godzinie 10:00 w akredytowanym przez WADA laboratorium w Seibersdorf. Kacper Szczepaniak może dokonać tego 30 marca 2010 o godzinie 10:00 także w Seibersdorf.

PZKol informuje ponadto, że w związku z zaistniałą sytuacją, obaj kolarze zostali tymczasowo zawieszeni w prawach zawodnika od dnia 11 marca 2010.

Źródło: www.pzkol.pl

guest
5 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
wiesiek
wiesiek

szczepaniaki to ,,BU…KI” tak wypadało by podumowac …. ale szkoda gadać jaki to wstyd przed całym światem mam nadzieje ,będą honorowi choc odrobinę i znikną po cichu tak by nikt nigdy więcej ich ie oglądał

Arek
Arek

Buraki i oszuści jak 90% zawodników żyjących z kolarstwa. Sport to piękna sprawa ale nie sport zawodowy. Wiadomo duża kasa, sława ,prestiż jest więc pokusa szwindlowania. Nie mogę oglądać tych wszystkich “herosów” zawodowego peletonu bo chce mi się ż..gać. Banda cynicznych oszustów! NIECH ŻYJE CZYSTA AMATORKA!!!

buzz
buzz

hej mam pytanie co do stosowanych srodkow przez nich a mianowicie co to jest “Rekombinant EPO” ???? co to jest epo kazdy wie ale ten Rekombinant?

pani e
pani e

ludzie! dajcie spokuj chlopakom! to sa zwykli ludzie tacy jak ja czy Ty. są młodzi maja prawo do błędów. nie mozna ch oceniac przez przyzmat mediow nie znajac ich sytuacji w domu I rodzine a takze ich sanych on sa bardzo sympatyczni malam przyjemmosc chodzc z nimi do szkoly

kar
kar

I zalatwili chlopakow, heh sami sobie tego epo nie wyprodukowali, kozlow ofiarnych z nich zrobili. na 8 lat, co za kretyn taka dluga kare mu dal. kazdy ma prawo do bledow. w zadnym innym kraju takiej kary by niedostali. Stracilismy dobrych kolarzy, przez jakis kretynow ze zwiazku kolarskiego.