Jay Thomson (South Africa National Team) okazał się najszybszy na finiszu 2. etapu wyścigu Tour de Langkawi. Reprezentant RPA pokonał swoich rywali z ucieczki Tobiasa Erlera (Tabriz Petrochemical Cycling Team) oraz Davida Pella (Drapac Porsche Cycling).

To największa wygrana dla 23-latka z Krugersdorp w karierze. W przeszłości młody kolarz dwa razy wygrywał Mistrzostwa RPA w jeździe na czas która podjęła również krajowy tytuł Południowej Afryki na czas dwukrotnie. “Przyjechałem na Tour de Langkawi aby wygrać etap. Niedawno przejechałem wyścig w Australii, który pozwolił mi na przestawienie się na wyścigowe obroty.” – powiedział Thomson.

Na prowadzenie w generalce wysunął się Erler, który pracuje jako nauczyciel matematyki oraz wychowania fizycznego, widocznie jego zdolności matematyczne pozwoliły jego ucieczce na obliczenie tego czy peleton był w stanie dogonić jego trójkę na trasie 182,3 kilometrowego etapu.

Dotychczasowy lider oraz wczorajszy zwycięzca etapowy Michael Matthews (Team Jayco – Skins) wygrał finisz z grupy, zajmując czwartą pozycję na etapie, jak i w klasyfikacji generalnej.

Bartosz Huzarski był dziś 108 i stracił ponad 4 i pół minuty do zwycięzcy. W klasyfikacji generalnej zajmuje 104 pozycję i traci ponad 5 minut do lidera.