Podczas warszawskich Targów Rowerowych zaprezentowano kontynentalną grupę szosową Romet – Weltour Dębica. Przedstawiamy rower, na którym będą się ścigać kolarze dębickiej ekipy.

Arkus & Romet Group przygotowała dla zawodowej drużyny Romet – Weltour Dębica 28 modeli rowerów Huragan, w tym 5 czasowych oraz 23 szosowe. Rowery czasowe nazywać się będą Time, szosowe oznaczono jako Race. W czasówkach zadbano o aerodynamikę, dzięki czemu łatwiej utrzymywać na nich dużą prędkość. Natomiast rowery oznaczone jako Race są bardziej dynamiczne i uniwersalne dzięki zastosowaniu odpowiedniej geometrii. Arkus & Romet Group zapewnia, że dzięki współpracy z zawodnikami będzie tworzyć rowery szosowe bardziej przystępne cenowo. Firma liczy na to, że doświadczenie zawodników pomoże w stworzeniu produktów o najlepszym stosunku jakości do ceny.

Nowego Huragana ze starym, od którego swoje kariery zaczynało wielu polskich kolarzy, m.in. Dariusz Baranowski, łączy tylko nazwa. Wszystkie nowe Huragany zbudowane są ramach wykonanych z karbonu. Napęd to komponenty SRAM Red, najwyżej grupy szosowej amerykańskiego producenta. Karbonowe kierownica, mostek i sztyca pochodzą od FSA. Wizualnie rower zdominowany jest przez biały kolor ramy oraz przez wysokoprofilowe karbonowe koła Zipp 303 lub 404 (w zależności od konfiguracji). Dętkowa wersja tych pierwszych waży 1587 gramów (obręcz o wysokości 44mm), natomiast 404 o jeszcze wyższym profilu (58mm) ważą 1595 gramów. Wersje szytkowe są znacznie lżejsze – 303 to 1122 gramów, 404 ważą 1252 gramów.

Szczegółowa specyfikacja:

Rama Romet High Modular Race Carbon (1180g)

Widelec Romet Race Carbon/Alu

Stery FSA

Korba SRAM Red (50/34T lub 53/39T)

Klamkomanetki SRAM Red

Przerzutka przód SRAM Red

Przerzutka tył SRAM Red

Hamulce SRAM Red

Kaseta SRAM Red OG-1090 10 rzędów, stopniowanie 11-23, 11-26, 11-28

Łańcuch SRAM PC-1090

Koła Zipp 303/404

Opony Schwalbe Ultremo R 700x23c

Kierownica FSA Carbon

Mostek FSA OS 99

Sztyca FSA XC-190 SB.0

Siodło Romet

Masa całkowita 6,8 kg


Rud

Foto: naszosie.pl

guest
6 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek

Ciekawe czy to rzeczywiście ramy Rometu czy będzie tak, jak w przypadku Colnago Intel-Action, które były w rzeczywistości Meridami, wymalowanymi w garażu na wzór Colnago?

kaziklcd
kaziklcd

Romet High Modular Race Carbon – pic na wodę, jak zobaczę to uwierzę, że oni te ramy robią w Polsce

buzz
buzz

szału nie ma, zreszta jak i w składzie ekipy…

kkokk
kkokk

nie to jak by taki kozak jak buzz dołączył do ekipy to byłby duży szał hahaha czlowieku ta zazdrosc cie zje

loony
loony

Jak Romet chce zrobić dobry rower kiedy zdjęcia swojego wyrobu niepotrafią zrobić? To co jest na ich stronie to żenada!!!
W BikeBoardzie jest lepsze w relacji z targów! Podana tam cena 19900PLN to poroniony pomysł, gdzie mu do Trek Madonne 6,5?
Tyle kasy za „amatorską” ramę bo gdzie im do doświadczeń długoletnich
producentów ram karbonowych.

mario
mario

Od czegoś trzeba zacząć. Fajne posunięcie i cieszę się z rozwoju firmy. Romet – brawo. Loony – jeżeli oceniasz rower i cenę na podstawie jak sam napisałeś – marnej fotki, to proszę Cię dorośnij. Jeżeli jeździsz już na przytoczonym Treku to proszę poświęć godzinę i wypróbuj Rometa. Wtedy porównanie i być może krytyczna opinia będzie miała sens, inaczej to bardziej internetowy hate, niż opinia. Pozdrawiam.