Były dwukrotny Mistrz Francji, Nicolas Vogondy uporał się z problemami z sercem. Po serii badań, został dopuszczony do startów.

O całej sprawie informowaliśmy w styczniu (> tutaj).

U 32-letniego kolarza Bouygues Telecom na początku grudnia zostały wykryte zaburzenia rytmu serca, podczas rutynowego badania EKG, które Vogondy musiał przeprowadzić by dostać licencję od Francuskiej Federacji Kolarskiej. Jak się później okazało, po złych wynikach FFC odmówiło wydania licencji kolarzowi, do czasu aż z jego zdrowiem będzie wszystko w porządku.

Po dwóch tygodniach całkowitego odpoczynku, Vogondy został dopuszczony do startów, po serii badań serca.

Kolarz po kilku tygodniach spędzonych w niepewności opowiada o całej tej sprawie dla L’EquipeTo wielka ulga” powiedział. “Mam zamiar walczyć o jak najlepszą pozycję w swojej nowej ekipie Bouygues Telecom i mam nadzieję dojść do wysokiej formy w połowie kwietnia“.

Vogondy przed tym sezonem związał się z ekipą Bouygues Telecom, po dwóch sezonach spędzonych z Agritubel. Zawodowcem został w 1998 roku kiedy to podpisał kontrakt z La Française des Jeux, gdzie jeździł aż 7 lat, kiedy to na sezon 2005 i 2006 związał się z Crédit Agricole. W 2002 i 2008 roku zdobył tytuł Mistrza Francji.