Francesco Ginanni (Androni Giocattoli) po raz drugi w karierze zwyciężył jednodniowy, włoski wyścig Trofeo Laigueglia. Jarosław Dąbrowski zajął 28 miejsce.

Dystans 183 kilometrów najszybciej pokonał Włoch Ginanni, który na finiszu wyprzedził swoich rodaków Francesco Gavazziego oraz Daniele Pietropolliego (obaj Lampre).

Sobotnie ściganie rozpoczęło się od ataku Damiano Caruso (De-Rosa Stac Plastic), do którego dołączło ośmiu kolarzy: Donato Cannon (Ceramica Flaminia), Paolo Longo Borghini (ISD-Neri), Stefano Pirazzi (Colnago-CSF Inox), Luca Zanasca (CDC-Knight), Pasquale Muto (Miche), Alexandre Pichot (BBox Bouygues Telecom), Guillamme Bonnafond (Ag2r-La Mondiale) oraz René Mandri (Ag2r-La Mondiale).

Ich przewaga na 71 kilometrze wynosiła 6:30, a tempa nie wytrzymał Zanasca.

Jednak rozpędzony peleton, napędzany przez kolarzy Lampre wchłonął ucieczkę na kilka kilometrów przed metą. Kolarzom Lampre bardzo zależało na wygranej, ale nie przypilnowali oni Ginanniego, który wyskoczył zza pleców Gavazziego i Pietropolliego i odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

“Dedykuję swoje zwycięstwo nie tylko Franco Balleriniemu, ale również całej mojej rodzinie” – powiedział na mecie szczęśliwy Ginanni.

W wyścigu brało udział dwóch Polaków. Jarosław Dąbrowski (Amore & Vita – Conad) zajął 28 miejsce, a Przemysław Niemiec (Miche) był 40.

Wyniki Trofeo Laigueglia 2010:

1 Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli 4:48:15
2 Francesco Gavazzi (Ita) Lampre-Farnese Vini
3 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre-Farnese Vini
4 Enrico Rossi (Ita) Ceramica Flaminia
5 Matteo Montaguti (Ita) De Rosa – Stac Plastic
6 Luca Paolini (Ita) Acqua & Sapone
7 Jure Kocjan (Slo) Carmiooro NGC
8 Cyril Dessel (Fra) AG2R La Mondiale
9 Luca Mazzanti (Ita) Team Katusha
10 Enrico Zen (Ita) Colnago – CSF Inox
11 Arthur Vichot (Fra) Française Des Jeux
12 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas-Doimo
13 Riccardo Chiarini (Ita) De Rosa – Stac Plastic
14 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
15 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
16 Peter Sagan (Svk) Liquigas-Doimo
17 Oscar Gatto (Ita) ISD – Neri
18 Maxime Vantomme (Bel) Team Katusha
19 Simone Ponzi (Ita) Lampre-Farnese Vini
20 Biel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale
21 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli
22 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
23 Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua & Sapone
24 Hubert Schwab (Swi) Vorarlberg – Corratec
25 Rene Mandri (Est) AG2R La Mondiale
26 Alexandre Pichot (Fra) BBox Bouygues Telecom
27 Paolo Tiralongo (Ita) Astana
28 Jaroslaw Dabrowski (Pol) Amore & Vita – Conad
29 Edwin Carvajal Jaramillo (Col) Miche
30 Manuele Mori (Ita) Lampre-Farnese Vini
31 Damien Gaudin (Fra) BBox Bouygues Telecom
32 Francesco Bellotti (Ita) Liquigas-Doimo
33 Evgeny Petrov (Rus) Team Katusha
34 Andrea Noe (Ita) Ceramica Flaminia
35 Cristiano Salerno (Ita) De Rosa – Stac Plastic
36 Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox
37 Giampaolo Caruso (Ita) Ceramica Flaminia
38 Damiano Caruso (Ita) De Rosa – Stac Plastic
39 Brian Vandborg (Den) Liquigas-Doimo
40 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche
41 Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone
42 Michael Rasmussen (Den) Miche
43 Leonardo Bertagnolli (Ita) Androni Giocattoli
44 Domenico Pozzovivo (Ita) Colnago – CSF Inox
45 Marco Cattaneo (Ita) De Rosa – Stac Plastic
46 Massimo Giunti (Ita) Androni Giocattoli 0:00:09
47 Massimiliano Gentili (Ita) Ceramica Flaminia 0:00:17
48 Damien Monier (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne 0:00:25
49 Alexandr Pliuschin (Mda) Team Katusha
50 Luca Ascani (Ita) CDC – Cavaliere 0:00:59
51 Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita – Conad 0:01:49
52 Leonardo Scarselli (Ita) ISD – Neri 0:02:02
53 Diego Caccia (Ita) ISD – Neri
54 Fausto Fognini (Ita) Amore & Vita – Conad
55 Silvère Ackermann (Swi) Vorarlberg – Corratec
56 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale 0:03:58
57 David Tratnik (Slo) Zheroquadro Radenska 0:04:03
58 Valeriy Dmitriyev (Kaz) Astana
59 Roman Kireyev (Kaz) Astana
60 Davide D’Angelo (Ita) CDC – Cavaliere
61 Thibaut Pinot (Fra) Française Des Jeux
62 Andreas Dietziker (Swi) Vorarlberg – Corratec
63 Aristide Ratti (Ita) Carmiooro NGC
64 Davide Torosantucci (Ita) CDC – Cavaliere
65 Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg – Corratec
66 Vincenzo Garofolo (Ita) Team Nippo
67 Francis Mourey (Fra) Française Des Jeux
68 Rémi Cusin (Fra) Cofidis, Le Credit En Ligne
69 Alessandro Fantini (Ita) Acqua & Sapone
70 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone
71 Yukiya Arashiro (Jpn) BBox Bouygues Telecom
72 Paolo Longo Borghini (Ita) ISD – Neri
73 Simon Clarke (Aus) ISD – Neri
74 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox
75 Yuriy Krivtsov (Ukr) AG2R La Mondiale 0:04:58
76 David Tratnik (Slo) Zheroquadro Radenska 0:05:03
77 Jérémy Roy (Fra) Française Des Jeux
78 William Bonnet (Fra) BBox Bouygues Telecom
79 Pier Paolo De Negri (Ita) ISD – Neri
80 Giovanni Visconti (Ita) ISD – Neri
81 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Doimo
82 Stefano Borchi (Ita) De Rosa – Stac Plastic
83 Sebastien Fournet Fayard (Fra) Carmiooro NGC
84 Pavel Brutt (Rus) Team Katusha
85 Enrico Magazzini (Ita) Lampre-Farnese Vini
86 Marcello Pavarin (Ita) Colnago – CSF Inox
87 Luca Solari (Ita) Androni Giocattoli