Francuski sąd wydał międzynarodowy nakaz aresztowania amerykańskiego kolarza Floyda Landisa, w związku ze sprawą włamania się do danych laboratorium antydopingowego w Chatenay-Malabry.

O nakazie poinformował szef francuskiego laboratorium Pierre Bordry. Francuski sędzia Thomas Cassuto usiłuje przesłuchać Landisa na temat włamania do bazy komputerowej, które miało miejsce we wrześniu 2006 r.

Sędzia Bordry powiedział, że komputery w laboratorium Chatenay-Malabry zostały zaatakowane przez hakerów, którzy przejęli dane, by zdyskredytować laboratorium.

Landis wygrał Tour de France w 2006 r., ale został zdyskwalifikowany i zawieszony na dwa lata, gdy testy wykazały u niego podwyższony ponad normę testosteron. Próbki pobrane od Landisa były analizowane w laboratorium Chatenay-Malabry.

Źródło: PAP

guest
2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Adam
Adam

To ciekawe – gdy Landis wygrał Tour stosując doping, a więc oszukując, zabiera mu się zwycięstwo. Musiał się z tym liczyć, jak każdy złapany na dopingu. Gdy Kwaśniewski skłamał, że posiada tytuł magistra nikt nie unieważnił wyborów, kiedy je wygrał i prawda wyszła na jaw. Wniosek z tego taki – łatwiej zostać prezydentem niż wygrać Tour de France 🙂

piotr
piotr

Niektórzy to mają ciekawe skojarzenia! Mieszanie polityki i konkretnej osoby, do afery dopingowej. Trzeba mieć nieźle popaprane w główce.Oszust Landis i oszust Kwaśniewski. Ciekawe skojarzenie.Teraz na skroniach tej „dziewicy” – pseudo Adam – białych lilii płonie wieniec.Po spełnionym obywatelsko-polskim obowiązku – czystości.Obywatel z tego postu Adam – na wyborach, /był , lub nie to nieistotne/ wybrał kwiat mądrości ,uczciwości i świadomości z grona maksymalnie wykształconych, zasłużonych i utytułowanych Polaków.
Wracając do tematu Landisowi niesłusznie zabrano zwycięstwo. Nikt na mineralnej nie jedzie w Tour de France. To wielki kolarz i wielki sportowiec. Natomiast mały charakter i mały człowieczek. Jest przedstawicielem ludzi, którzy za kasę zrobią wszystko. Wielka biegaczka norweska ma „astmę” – hmm. To nie to samo?. Wszyscy biorą!!!! – bo muszą. Są tylko „złapani” lub nie = przez tych od „łapania”, którzy albo złapią ,albo nie. To ryzyko zawodowe. Doping, terroryzm, bezrobocie itd. – napędzają taką kasę, że zawsze będzie z czymś „walka”. Amerykańska walka o pokój na całym świecie, wolność i demokrację – to odpowiedź na problemy Adasia.