Włoch Giuseppe Muraglia z ekipy CDC Cavaliere wygrał trzeci etap wyścigu Giro della Provincia di Reggio Calabria z metą w Catanzaro.

Mało znany Muragila okazał się najszybszym kolarzem na najtrudniejszym etapie wyścigu, pokonując o 40 sekund Alessandro Petacchiego (Lampre-Farnese Vini), który pokazał się ze znakomitej strony, gdyż meta etapu położona była na podjeździe. Trzeci był Daniele Pietropolli (Lampre-Farnese Vini).

Liderem wyścigu pozostał Matteo Montaguti (De Rosa – Stac Plastic), który ma 25 sekund przewagi nad v-ce liderem Francisco Ventoso (Carmiooro NGC).

Dobrze w wyścigu radzi sobie dwójka Polaków. Przemysław Niemiec (Miche) w klasyfikacji generalnej zajmuje 16 pozycję tracąc 2:49 do lidera. Jarosław Dąbrowski (Amore & Vita – Conad) jest 29 i traci 5:50 do lidera.

Wyniki 3 etapu Giro Della Reggio Calabria:

1 Giuseppe Muraglia (Ita) CDC Cavaliere 4:27:06
2 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:00:40
3 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:00:42
4 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas-Doimo 0:00:44
5 Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone
6 Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Doimo
7 Matteo Montaguti (Ita) De Rosa – Stac Plastic
8 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Carmiooro NGC
9 Donato Cannone (Ita) Ceramica Flaminia
10 Andrea Noe (Ita) Ceramica Flaminia
11 Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox
12 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Doimo 0:00:53
13 Santo Anza (Ita) Ceramica Flaminia 0:00:59
14 Cristiano Salerno (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:01:04
15 Grega Bole (Slo) Lampre – Farnese Vini 0:01:06
16 Davide Torosantucci (Ita) CDC Cavaliere 0:01:13
17 Lorenzo Bernucci (Ita) Lampre – Farnese Vini
18 Davide d’Angelo (Ita) CDC Cavaliere 0:01:17
19 Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli 0:01:20
20 Hubert Schwab (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:01:22
21 Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:01:27
22 Damiano Caruso (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:01:29
23 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche 0:01:30
24 Diego Caccia (Ita) ISD – Neri 0:01:31
25 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:01:32
26 Oscar Gatto (Ita) ISD – Neri
27 Roberto Cesaro (Ita) Miche 0:01:39
28 Danilo Hondo (Ger) Lampre – Farnese Vini
29 Piergiorgio Camussa (Ita) Vorarlberg – Corratec 0:01:41
30 Denys Kostyuk (Ukr) ISD – Neri 0:01:43
31 Fabrizio Lucciola (Ita) Ceramica Flaminia 0:01:45
32 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone 0:01:57
33 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone
34 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox 0:01:59
35 Enrico Rossi (Ita) Ceramica Flaminia 0:02:07
36 Simone Ponzi (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:02:11
37 Enrico Zen (Ita) Colnago – CSF Inox
38 Edoardo Girardi (Ita) Ceramica Flaminia
39 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone
40 Aurélien Passeron (Fra) Meridiana – Kalev Chocolate Team
41 Paolo Longo Borghini (Ita) ISD – Neri 0:02:32
42 Leonardo Giordani (Ita) Ceramica Flaminia 0:02:33
43 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone 0:02:36
44 Gianluca Mirenda (Ita) ISD – Neri 0:02:40
45 Pasquale Muto (Ita) Miche 0:02:42
46 Jaroslaw Dabrowski (Pol) Amore & Vita – Conad 0:02:47
47 Massimo Giunti (Ita) Androni Giocattoli
48 Fortunato Baliani (Ita) Miche 0:02:48
49 Dominik Hrinkow (Aut) Vorarlberg – Corratec
50 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas-Doimo
51 Daniele Ratto (Ita) Carmiooro NGC
52 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Doimo
53 Paolo Ciavatta (Ita) Acqua & Sapone
54 Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox
55 Salvatore Commesso (Ita) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:02:51
56 Rubens Bertogliati (Swi) Androni Giocattoli
57 Giairo Ermeti (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:03:00
58 Alessandro Fantini (Ita) Acqua & Sapone 0:03:02
59 Michael Rasmussen (Den) Miche 0:03:13
60 Luca Zanasca (Ita) CDC Cavaliere 0:03:36
61 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Doimo 0:03:39
62 Pier Paolo De Negri (Ita) ISD – Neri 0:03:40
63 Silvère Ackermann (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:03:45
64 Olegs Melehs (Lat) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:03:49
65 Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita – Conad 0:03:50
66 Domenico Agosta (Ita) CDC Cavaliere 0:04:04
67 Leonardo Scarselli (Ita) ISD – Neri 0:04:17
68 Thomas Bertolini (Ita) Androni Giocattoli
69 Radoslav Rogina (Cro) Loborika 0:04:33
70 Bruno Radotic (Cro) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:04:35
71 Tomislav Danculovic (Cro) Loborika 0:04:36
72 Emanuel Kiserlovski (Cro) Loborika 0:04:38
73 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli 0:05:11
74 Riccardo Chiarini (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:05:12
75 Alan Marangoni (Ita) Colnago – CSF Inox
76 Jure Golcer (Slo) De Rosa – Stac Plastic
77 René Weissinger (Ger) Vorarlberg – Corratec 0:05:30
78 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:05:38
79 Daniele Righi (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:05:40
80 Emanuele Sella (Ita) Carmiooro NGC 0:05:45
81 Damiano Margutti (Ita) Androni Giocattoli 0:05:53
82 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:05:55
83 Josef Benetseder (Aut) Vorarlberg – Corratec
84 Matteo Bono (Ita) Lampre – Farnese Vini
85 Alessandro Maserati (Ita) Ceramica Flaminia
86 Antonio Quadranti (Ita) Carmiooro NGC
87 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Doimo
88 Andreas Dietziker (Swi) Vorarlberg – Corratec
89 Aristide Ratti (Ita) Carmiooro NGC
90 Luigi Gitto (Ita) Miche
91 Jakub Novak (Svk) Amore & Vita – Conad
92 Brian Vandborg (Den) Liquigas-Doimo 0:05:59
93 Andrea Piechele (Ita) Carmiooro NGC
94 Carlo Scognamiglio (Ita) ISD – Neri 0:06:01
95 Emanuel Vona (Ita) ISD – Neri
96 Luca Ascani (Ita) CDC Cavaliere 0:06:27
97 Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua & Sapone 0:06:49
98 Leonardo Pinizzotto (Ita) Miche 0:07:13
99 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox
100 Mariano Giallorenzo (Ita) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:07:14
101 Yuri Metlushenko (Ukr) Amore & Vita – Conad
102 Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Stac Plastic
103 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Androni Giocattoli 0:09:11
104 Kristijan Durasek (Cro) Loborika 0:10:31
105 Claudio Corioni (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:11:55
106 Marco Cattaneo (Ita) De Rosa – Stac Plastic
107 Leopoldo Rocchetti (Ita) Miche
108 Claudio Cucinotta (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:11:57
109 Filippo Baggio (Ita) Ceramica Flaminia
110 Francesco Tizza (Ita) Carmiooro NGC 0:11:59
111 Fabrice Piemontesi (Ita) Androni Giocattoli 0:12:35
112 Nicola D’andrea (Ita) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:13:37
113 Dean Podgornik (Slo) Loborika
114 Raivis Belohvosciks (Lat) Ceramica Flaminia
115 Fausto Fognini (Ita) Amore & Vita – Conad
116 Hrvoje Miholjevic (Cro) Loborika 0:13:39
117 Raffaele Ferrara (Ita) Carmiooro NGC 0:13:41
118 Marcello Pavarin (Ita) Colnago – CSF Inox 0:16:42
119 Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox
120 Kristof Vollon (Bel) Amore & Vita – Conad
121 Serhy Hrechyn (Ukr) Amore & Vita – Conad
122 Mauro Hrastnik (Cro) Meridiana – Kalev Chocolate Team
123 Stefano Usai (Ita) Meridiana – Kalev Chocolate Team
124 Mattia Gavazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:16:52
DNF Konstantin Volik (Uzb) Amore & Vita – Conad
DNF Nicholas Sanderson (Aus) Amore & Vita – Conad
DNF Oleg Opryshko (Ukr) Amore & Vita – Conad
DNF Aleksandar Prso (Cro) Loborika
DNF Massimo Demarin (Cro) Loborika

Klasyfikacja generalna po 3 etapie:

1 Matteo Montaguti (Ita) De Rosa – Stac Plastic 13:04:15
2 Francisco José Ventoso Alberdi (Spa) Carmiooro NGC 0:00:25
3 Daniele Pietropolli (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:00:29
4 Federico Canuti (Ita) Colnago – CSF Inox 0:00:35
5 Aleksandr Kuschynski (Blr) Liquigas-Doimo 0:00:38
6 Francesco Failli (Ita) Acqua & Sapone
7 Daniel Oss (Ita) Liquigas-Doimo 0:00:44
8 Cristiano Salerno (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:00:58
9 Lorenzo Bernucci (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:01:07
10 Andrea Noe (Ita) Ceramica Flaminia 0:01:30
11 Alessandro Petacchi (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:01:43
12 Davide Torosantucci (Ita) CDC Cavaliere 0:02:32
13 Davide d’Angelo (Ita) CDC Cavaliere 0:02:35
14 Hubert Schwab (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:02:44
15 Damiano Caruso (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:02:48
16 Przemyslaw Niemiec (Pol) Miche 0:02:49
17 Mauro Da Dalto (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:02:54
18 Reto Hollenstein (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:03:26
19 Paolo Longo Borghini (Ita) ISD – Neri 0:03:31
20 Enrico Zen (Ita) Colnago – CSF Inox 0:03:33
21 Donato Cannone (Ita) Ceramica Flaminia 0:04:14
22 Cayetano José Sarmiento Tunarrosa (Col) Acqua & Sapone 0:04:31
23 Alessandro Donati (Ita) Acqua & Sapone 0:04:44
24 Francesco Di Paolo (Ita) Acqua & Sapone 0:04:52
25 Giuseppe Muraglia (Ita) CDC Cavaliere 0:04:54
26 Enrico Rossi (Ita) Ceramica Flaminia 0:05:20
27 Massimo Giunti (Ita) Androni Giocattoli
28 Andrea Masciarelli (Ita) Acqua & Sapone 0:05:35
29 Jaroslaw Dabrowski (Pol) Amore & Vita – Conad 0:05:50
30 Fortunato Baliani (Ita) Miche 0:05:51
31 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas-Doimo 0:05:56
32 Jure Golcer (Slo) De Rosa – Stac Plastic 0:06:04
33 Grega Bole (Slo) Lampre – Farnese Vini 0:06:11
34 Alessandro Fantini (Ita) Acqua & Sapone 0:06:12
35 Tiziano Dall’antonia (Ita) Liquigas-Doimo 0:06:18
36 Mauro Finetto (Ita) Liquigas-Doimo 0:06:23
37 Giairo Ermeti (Ita) De Rosa – Stac Plastic
38 Luca Ascani (Ita) CDC Cavaliere 0:07:45
39 Danilo Hondo (Ger) Lampre – Farnese Vini 0:08:09
40 Fabio Taborre (Ita) Androni Giocattoli 0:08:10
41 Riccardo Chiarini (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:08:11
42 Fabrizio Lucciola (Ita) Ceramica Flaminia 0:08:36
43 Marco Frapporti (Ita) Colnago – CSF Inox 0:09:15
44 Sergio Lagana (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:10:13
45 Stefano Pirazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:10:32
46 Simone Ponzi (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:10:47
47 Daniele Ratto (Ita) Carmiooro NGC 0:11:01
48 Paolo Ciavatta (Ita) Acqua & Sapone
49 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Androni Giocattoli 0:12:14
50 Manuel Belletti (Ita) Colnago – CSF Inox 0:12:30
51 Edoardo Girardi (Ita) Ceramica Flaminia 0:12:42
52 Pasquale Muto (Ita) Miche 0:13:13
53 Giuseppe Palumbo (Ita) Acqua & Sapone 0:13:19
54 Diego Caccia (Ita) ISD – Neri 0:13:47
55 Leonardo Giordani (Ita) Ceramica Flaminia 0:14:01
56 Santo Anza (Ita) Ceramica Flaminia 0:14:24
57 Marco Cattaneo (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:14:42
58 Francesco Ginanni (Ita) Androni Giocattoli 0:14:45
59 Claudio Corioni (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:14:54
60 Gianluca Mirenda (Ita) ISD – Neri
61 Oscar Gatto (Ita) ISD – Neri 0:14:57
62 Radoslav Rogina (Cro) Loborika 0:15:04
63 Roberto Cesaro (Ita) Miche
64 Piergiorgio Camussa (Ita) Vorarlberg – Corratec 0:15:06
65 Pier Paolo De Negri (Ita) ISD – Neri 0:15:56
66 Filippo Savini (Ita) Colnago – CSF Inox 0:16:02
67 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas-Doimo 0:16:13
68 Rubens Bertogliati (Swi) Androni Giocattoli 0:16:16
69 Josef Benetseder (Aut) Vorarlberg – Corratec 0:16:26
70 Domenico Agosta (Ita) CDC Cavaliere 0:17:29
71 Michael Rasmussen (Den) Miche 0:18:09
72 Luca Zanasca (Ita) CDC Cavaliere 0:18:35
73 Denys Kostyuk (Ukr) ISD – Neri 0:19:04
74 Alessandro Maserati (Ita) Ceramica Flaminia 0:19:20
75 Jakub Novak (Svk) Amore & Vita – Conad
76 Andreas Dietziker (Swi) Vorarlberg – Corratec
77 Leonardo Scarselli (Ita) ISD – Neri 0:19:22
78 Emanuel Vona (Ita) ISD – Neri 0:19:26
79 Emanuele Sella (Ita) Carmiooro NGC 0:19:28
80 Silvère Ackermann (Swi) Vorarlberg – Corratec 0:19:46
81 Dominik Hrinkow (Aut) Vorarlberg – Corratec 0:20:09
82 Mirco Lorenzetto (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:20:11
83 Jacopo Guarnieri (Ita) Liquigas-Doimo 0:20:13
84 Aurélien Passeron (Fra) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:20:19
85 Sacha Modolo (Ita) Colnago – CSF Inox 0:20:38
86 Antonio Quadranti (Ita) Carmiooro NGC 0:20:51
87 Brian Vandborg (Den) Liquigas-Doimo 0:20:58
88 Olegs Melehs (Lat) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:21:10
89 Vladislav Borisov (Rus) Amore & Vita – Conad 0:21:11
90 Carlo Scognamiglio (Ita) ISD – Neri 0:21:23
91 Thomas Bertolini (Ita) Androni Giocattoli 0:21:38
92 Damiano Margutti (Ita) Androni Giocattoli 0:21:39
93 Emanuel Kiserlovski (Cro) Loborika 0:21:59
94 René Weissinger (Ger) Vorarlberg – Corratec 0:22:51
95 Andrea Piechele (Ita) Carmiooro NGC 0:23:20
96 Alan Marangoni (Ita) Colnago – CSF Inox 0:24:02
97 Salvatore Commesso (Ita) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:24:03
98 Yuri Metlushenko (Ukr) Amore & Vita – Conad 0:24:35
99 Tomislav Danculovic (Cro) Loborika 0:25:37
100 Matteo Bono (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:26:04
101 Daniele Righi (Ita) Lampre – Farnese Vini 0:26:32
102 Nicola D’andrea (Ita) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:27:02
103 Fausto Fognini (Ita) Amore & Vita – Conad
104 Luigi Gitto (Ita) Miche 0:27:30
105 Bruno Radotic (Cro) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:28:25
106 Leonardo Pinizzotto (Ita) Miche 0:28:48
107 Claudio Cucinotta (Ita) De Rosa – Stac Plastic 0:29:18
108 Filippo Baggio (Ita) Ceramica Flaminia
109 Aristide Ratti (Ita) Carmiooro NGC 0:29:27
110 Fabrice Piemontesi (Ita) Androni Giocattoli 0:29:56
111 Francesco Tizza (Ita) Carmiooro NGC 0:30:51
112 Stefano Usai (Ita) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:30:52
113 Marcello Pavarin (Ita) Colnago – CSF Inox 0:30:55
114 Raivis Belohvosciks (Lat) Ceramica Flaminia 0:30:58
115 Mariano Giallorenzo (Ita) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:31:06
116 Leopoldo Rocchetti (Ita) Miche 0:31:14
117 Serhy Hrechyn (Ukr) Amore & Vita – Conad 0:34:03
118 Kristijan Durasek (Cro) Loborika 0:34:21
119 Dean Podgornik (Slo) Loborika 0:34:49
120 Hrvoje Miholjevic (Cro) Loborika 0:35:00
121 Mattia Gavazzi (Ita) Colnago – CSF Inox 0:35:55
122 Raffaele Ferrara (Ita) Carmiooro NGC 0:37:16
123 Mauro Hrastnik (Cro) Meridiana – Kalev Chocolate Team 0:37:54
124 Kristof Vollon (Bel) Amore & Vita – Conad 0:39:21

Włoch Giuseppe Muraglia z ekipy CDC Cavaliere wygrał trzeci etap wyścigu Giro della Provincia di Reggio Calabria z metą w Catanzaro.

Mało znany Muragila okazał się najszybszym kolarzem na najtrudniejszym etapie wyścigu, pokonując o 40s Alessandro Petacchiego (Lampre-Farnese Vini), który pokazał się ze znakomitej strony, gdyż meta etapu położona była na podjeździe. Trzeci był Daniele Pietropolli (Lampre-Farnese Vini).

Liderem wyścigu pozostał Matteo Montaguti (De Rosa – Stac Plastic), który ma 25s przewagi nad v-ce liderem Francisco Ventoso (Carmiooro NGC).

Dobrze w wyścigu radzi sobie dwójka Polaków. Przemysław Niemiec (Miche) w klasyfikacji generalnej zajmuje 16 pozycję tracąc 2:49 do lidera. Jarosław Dąbrowski (Amore & Vita – Conad) jest 29 i traci 5:50 do lidera.