Partnerka życiowa Riccardo Riccò, Vania Rossi została przyłapana na stosowaniu środka dopingowego CERA podczas Mistrzostw Włoch w kolarstwie przełajowym, w których Rossi zajęła 2. miejsce. Test został przeprowadzony 10 stycznia, przez Włoski Komitet Olimpijski (CONI).

Środek CERA jest najnowszym typem dopingu krwi, nazywany potocznie EPO trzeciej generacji. Za stosowanie tej samej substancji chłopak Vani Rossi, Ricardo Ricco został przyłapany podczas Tour de France 2008.
Rossi w zeszłym roku urodziła syna i po krótkiej przerwie wróciła na rower. 2. pozycja w Mistrzostwach Włoch w przełajach dałaby jej miejsce w kadrze na mistrzostwa świata rozgrywane w czeskim Taborze, jednak została z nich wycofana. Na początku jej nieobecność tłumaczono kontuzją.

Sama zainteresowana zaprzecza stosowanie jakichkolwiek niedozwolonych środków.

Nie mogę w to uwierzyć. Nigdy nie brałam nie dozwolonych substancji, tym bardziej teraz, gdy urodziłam dziecko. – opowiada Rossi. – Nigdy nie narażałabym zdrowia naszego syna dla wyników sportowych. Moi bliscy wiedzą, że to jedna wielka pomyłka. W dniu kontroli, karmiłam piersią moje dziecko, jeśli zażyła bym CERA sama bym uważała że zasługuje na więzienie.”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments