AxelssonSzwedzki kolarz, Niklas Axelsson reprezentujący barwy zarejestrowanej w 2009 roku w Polsce drużyny Utensilnord Corratec, po raz drugi został przyłapany na stosowaniu EPO.

Pierwszą wpadkę w karierze Axelsson zaliczył w 2001 roku, podczas Mistrzostw Świata w Portugalii. Został zawieszony na cztery lata, ale ostatecznie skrócono jego karę do 2 lat i 8 miesięcy.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) potwierdza doniesienia szwedzkiej gazety Sportsbladet, ale do momentu zbadania próbki B, nie wydaję oficjalnego komunikatu.

Sekretarz generalny Szwedzkiego Związku Kolarskiego, Andres Karlsson powiedział: “Od września wiemy, że próbka A jest pozytywna.  To tragedia…”

Axelsson w 1999 roku zakończył Giro d’Italia na szóstym miejscu, w 2000 roku jeżdżąc w barwach zespołu Panaria Gaerne był drugi w Giro del Trentino i trzeci w  Giro di Lombardia.

Do ścigania wrócił w 2004 roku, w latach 2006-2008 miał kontrakt z Serramenti PVC Diquigiovanni, a w zeszłym roku jeździł w zarejestrowanej w Polsce ekipie Utensilnord Corratec, w której jednym z dyrektorów sportowych był Zbigniew Spruch.

Dla Szweda dopingowa wpadka oznacza koniec kariery.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments