CofidisLiderem francuskiej ekipy wydaję się być David Moncoutie, który jest uważany za jeden z najbardziej zmarnowanych talentów w historii francuskiego kolarstwa.

Moncoutie prezentował bardzo dobre wyniki w hiszpańskiej Vuelcie, gdzie w 2008 roku wygrał etap, a w ubiegłym roku zwyciężył klasyfikację górska, oraz jeden z etapów.

Lider ekipy może otrzymać duże wsparcie od Amael`a Moinard`a, który w tym roku zakończył wielką pętlę na 14 pozycji. Na klasykach i wyścigach jednodniowych w Cofidisie dominować z pewnością będą Stephane Auge – francuski mistrz ucieczek, następca Jackyiego Durande`a, legendarnego kolarza FDJ, do którego należały wszystkie ucieczki, podczas pierwszych etapów TDF. Obok Auge, na klasykach błysnąć może dwóch najmniejszych, ale za to bardzo walecznych kolarzy Samuel Dumoulin oraz Leonardo Duque.

Cofidis w 2010 roku spadł do niższej ligi i będzie jeździł z licencją Professional Continental. Jednak start ekipy w wyścigach organizowanych przez ASO, czyli Tour de France Paryż-Nicea, Paryż-Tours, Paryż-Roubaix, Fleche Wallonne i Liege-Bastogne-Liege drużyna ma niemalże zapewniony.

Pełen skład Cofidisu na sezon 2010:

Stéphane Auge FRA
Guillaume Blot FRA
Mickaël Buffaz FRA
Rémy Cusin FRA
Jean-Eudes Demaret FRA
Samuel Dumoulin FRA

Benjamin Giraud FRA

Leonardo Fabio Duque COL
Julien El Fares FRA
Julien Fouchard FRA
Tony Gallopin FRA
Kevyn Ista BEL
Christophe Kern FRA
Jens Keukeleire BEL
Remi Pauriol FRA
Nico Sijmens BEL
Kalle Kriit EST
Sébastien Minard FRA
Amaël Moinard FRA
David Moncoutié FRA
Damien Monier FRA
Rein Taaramae EST
Tristan Valentin FRA
Romain Zingle BEL

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments