Eugenio BaniEugenio Bani, 18-letni kolarz z Włoch, który niedawno gościł na każdej czołówce gazet oraz stron internetowych z powodu pozytywnej kontroli antydopingowej, podczas której wykryto u niego HCG (ludzka gonadotropina kosmówkowa), podpisał kontrakt z zawodową ekipą Amore & Vita na 2010 rok.

Mimo, że zawodnik jest zawieszony przez włoską federację na  21 miesięcy, szef zespołu Ivano Fanini postanowił podpisać kontrakt z zawodnikiem, w celu podniesienia świadomości społecznej w tej sprawie. Bani, którego zawieszenie obowiązuje tylko na terenie Włoch, stanie się najmłodszym zawodowym kolarzem w tym sezonie. Będzie startował w wyścigach wyłącznie poza granicami Włoch, aż do końca kary.

W informacji prasowej, Fanini wyjaśnia swój ruch. “Zawodnik jest przedmiotem wielkiego błędu systemu walki z dopingiem, a zwłaszcza tego we Włoszech. Zasady federacji nie przewidują kontroli w młodszych kategoriach, pozostawiając tym samym pole do popisu dla młodych doperów”. Dzieje się to w przypadku, w którym młody kolarz sięga po środek z nie swojej inicjatywy.”

Fanini zdecydował się podpisać kontrakt z Banim, tylko dlatego,” by pomóc mu zrozumieć swój błąd, ale przede wszystkim, aby pomóc wybrać mu właściwą drogę .”

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments