Edvald Boasson HagenEdvald Boasson Hagen oczekuje swojego debiutu w wyścigu Tour de France w przyszłym roku wraz z nowym zespołem Sky.

Norweski kolarz przyznaje, że podczas swojego pierwszego startu w Wielkiej Pętli, ma zamiar gromadzić cenne doświadczenie, które później zaprocentuje w największych etapowych wyścigach na świecie.

“Przejadę Tour głównie w celu zdobycia doświadczenia”- powiedział Boasson Hagen. “Moim celem jest przejechanie wyścigu, mam również nadzieję na wygranie etapu.”

Boasson Hagen ma za sobą bardzo dobry sezon 2009, odnosząc sukces w Gandawa-Wevelgem, zwyciężając dwa etapy w Tour de Pologne oraz w Tour of Britain triumfując przy tym w klasyfikacji generalnej w Wielkiej Brytanii. Zaledwie 22-latni Boasson Hagen zdobył tytuł Mistrza Norwegii w jeździe indywidualnej na czas, zadebiutował w Giro d’Italia, wygrywając czasówke drużynową wraz ze swoją ekipą Columbia-HTC.

Po sukcesie w Gandawa-Wevelgem, w nadchodzącym sezonie Boasson Hagen będzie skupiał się na  Tour des Flandres i Paryż-Roubaix. Wraz ze swoimi nowymi kolegami z drużyny Chrisem Suttonem oraz Matthew Haymanem będą liderami swojej ekipy na ardeńskie klasyki.

“Cieszę się, że mogę jeździć w tych wyścigach” – powiedział. “Moim celem jest, aby osiągać dobre wyniki tam, gdzie to możliwe”.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments