Andre GreipelAndre Greipel po raz kolejny weźmie udział w wyścigu Tour Down Under rozgrywanym w przyszłym miesiącu w Australii.

Dla Niemca wyścig jest bardzo szczęśliwy, w 2008 roku wygrał cztery etapy oraz klasyfikację generalną, natomiast w 2009 roku wygrał jeden z etapów. Jednak zawodnik Teamu Columbia-HTC ma skromne ambicję na nadchodzącą edycję wyścigu.

Chcę wygrać jeden z etapów – opowiada. Nowy sezon będzie bardzo długi, więc chciałbym rozpocząć go spokojnie, jednak nie poświęcając przy tym pierwszej części sezonu – dodał Niemiec, który wraz z kolegami z ekipy odleci do Australii już 2 stycznia.

Greipel zdominował Tour Down Under w 2008 roku, wygrywając wtedy cztery z sześciu etapów, klasyfikację generalną i klasyfikację punktową. W 2009 wygrał pierwszy etap tej imprezy, jednak musiał się z niej wycofać na 3. etapie po uderzeniu w motocykl organizatorów wyścigu. W wyniku odniesionych obrażeń, wymagał operacji, po której starty wznowił dopiero w maju, lecz nie przeszkodziło mu to w odniesieniu 20 zwycięstw w sezonie.

27-letni kolarz uczestniczył w zgrupowaniu ekipy Columbia w Lanzarote, jednak musiał opuścić drużynę na kilka dni przed końcem zgrupowania..” Wszystko było zaplanowane, żebym mógł wcześniej pojechać do domu. Moja żona spodziewała się dziecka, a ja absolutnie nie chciałem przegapić momentu jego narodzin” – mówił Greipel, który został ojcem 15 grudnia.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments