Oscar SevillaLos trzech ekip Androni-Diquigiovanni, Rock Racing oraz Xacobeo Galicia, które spóźniły się z dostarczeniem niezbędnych dokumentów i deklaracji finansowych UCI w wyznaczonym terminie, rozstrzygnie się na początku stycznia.

Wtedy UCI zadecyduje czy mimo nie spełnienia terminu rejestracji ekip ProContinental, te trzy drużyny dołączą do pozostałych drużyn z tak zwanej „drugiej dywizji”.

Główny dyrektor ekipy Androni-Diquigiovanni, Gianni Savio wyraził przekonanie, że jego zespołowi zostanie przyznany status ekipy Professional Continental, jednocześnie potwierdza żę Alessandro Bertolini pozostanie na kolejny sezon z włoską drużyną.

Savio spotkał się z Komisją UCI w zeszłym tygodniu i powiedział, że jego drużyna zarejestrowana w Wenezueli dostarczyła już wszystkie dokumenty. „W apelacji dostarczyliśmy wszystkie wymagane informacje dla UCI” powiedział. „Wyjaśniliśmy wszystko i pokazaliśmy, że wszystko się zgadza. Teraz możemy spokojnie czekać na licencję.”

UCI prawdopodobnie podejmie decyzję w styczniu. Cała trójka ubiega się o otrzymanie statusu drużyn z  dzikimi kartami, które pozwolą im na starty w wyścigach ProTour.

Poprzedni artykułRebellin oświadcza: „Nigdy nie używałem CERA”
Następny artykułRenshaw złapał poważnego wirusa
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments