Marchante GomezJosé Ángel Gómez Marchante powiedział, że jest “podekscytowany” perspektywą jazdy dla drużyny Professional Continental, Andalucía- Cajasur. Hiszpański kolarz liczy na dobry sezon po kilku frustrujących latach w szeregach ProTour.

Gomez Marchante pokazywał się z dobrej strony, gdy występował dla nieistniejącej już hiszpańskiej ekipy ProTour, Saunier Duval-Prodir, która rozleciała się przez wpadki dopingowe swoich dwóch liderów Leonardo Piepollego oraz obecnie zawieszonego Riccardo Ricco.

29-letni kolarz w 2006 roku zwyciężył w Vuelta Ciclista al Pais Vasco oraz zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Vuelta a Espana, lecz późniejsze kontuzje, problemy w zespole, spowodowały dwa chude sezony.

Ubiegły sezon spędził w ekipie Cervelo Test Team, w której głównie pracował na rzecz Carlosa Sastre. Kraksa w tegorocznym Tour de France zmusiła go do wycofania się z wyścigu, lecz wrócił na trasę Vuelta a España, gdzie uplasował się na 22 pozycji w klasyfikacji generalnej.

Gomez Marchante powiedział że czuje się “bardzo wygodnie” w swojej nowej ekipie, w której panuje  “wspaniała atmosfera”.

“Jestem podekscytowany i zmotywowany, nie mogę się doczekać nowego sezonu” – powiedział. Sezon 2010 Marchante rozpocznie od Tour de San Luis, 18-24 styczeń w Argentynie.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments