W sobotnie popołudnie,  w Legionowie odbyło się uroczyste otwarcie jednego z największych w Polsce salonów rowerowych, którego właścicielem jest firma Banaszek Duda Company, wyłączny przedstawiciel na Polskę tak znanych marek jak Selle Italia, Carrera czy Fulcrum.

BDC - Bike

Uroczyste otwarcie salonu poprowadził dziennikarz Eurosportu, Adam Probosz.

Wśród licznie zgromadzonych gości, znalazła się legenda światowego kolarstwa Davide Boifava, były kolarz, dyrektor i menadżer sportowy. Boifava w swojej krótkiej karierze wygrywał etapy Giro d’Italia, a będąc dyrektorem sportowym i menadżerem, jego podopiecznymi byli: Giovanni Battaglin , Stephen Roche, Guido Bontempi,  Roberto Visentini  i Claudio Chiapucci. Niewątpliwie najsławniejszym wychowankiem Boifavy był jednak Marco Pantani. Zwycięzca Giro i Touru z 1998 roku, pierwszy kontrakt zawodowy podpisał z prowadzoną przez Boifavę ekipą Carrera. W latach 1984-85 w ekipie Carrera jeździł Czesław Lang, a w sezonach 2002-03 w barwach Tacconi Sport i Mercatone Uno doświadczenia w zawodowym peletonie zdobywał najlepszy obecnie polski kolarz Sylwester Szmyd, który także zjawił się w Legionowie.

Na początku głos zabrali współwłaściciele BDC Bike, byli doskonali kolarze Dariusz Banaszek oraz Robert Duda.

Na pytanie Adama Probosza o plany na przyszłość, Dariusz Banaszek odpowiedział:

“Ja zawsze do wszystkiego podchodzę bardzo optymistycznie. Projekt firmy wymyślony został dwa, trzy lata temu. Dziś się narodził. W swej ofercie mamy 15 marek, współpracę rozpoczęło z nami ponad 200 sklepów. Wspólnie z Robertem [Dudą] zdobywaliśmy Mistrzostwo Polski, on był zawsze moim ostatnim rozprowadzającym przed finiszem. Znamy się od ponad dwudziestu lat. Mam nadzieję, że tym razem także nam się uda i ten “wyścig” także wygramy.”

W otwarciu uczestniczył także Sylwester Szmyd:

“Cieszę się, że mogę uczestniczyć w prezentacji marek firm, które są bardzo znane i cenione, zawodnicy najlepszych ekip ProTour jeżdżą na siodełkach Selle Italia, kołach Fulcrum, czy rowerach Carrera. To najlepsze światowe marki. Takie sklepy, takie przedsięwzięcia pomagają rozwojowi kolarstwa w Polsce, które ma jeszcze sporo do nadrobienia”

W imprezie wzięli także udział m.in.: Piotr Wadecki, Ryszard Szurkowski, Zbigniew Ludwiniak, Cezary Zamana.

Galerię zdjęć znajdziesz > tutaj

,

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments