W wypadku samochodowym w okolicach Koszalina zginął w poniedziałek Paweł Zugaj, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym i torowym, wicemistrz Europy w jeździe na czas z 2000 roku. 1 października skończyłby 30 lat.


Paweł zginął dziś rano na remontowanym odcinku drogi Koszalin – Płoty. Koło jego samochodu wpadło w spory uskok i nie miał już szans utrzymać się na szosie – powiedział PAP brat kolarza Jan Zugaj.

Największym sukcesem Pawła Zugaja był srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Europy w jeździe na czas w 2000 roku. W Miedzianej Górze pod Kielcami przegrał tylko z Rosjaninem Jewgienijem Pietrowem, a wygrał m.in. ze Szwajcarem Fabianem Cancellarą, który dziś jest najwybitniejszym specjalistą w jeździe na czas, mistrzem olimpijskim i świata w tej konkurencji.

Paweł Zugaj zdobył ponad 30 medali mistrzostw kraju na szosie i na torze. Reprezentował Polskę w mistrzostwach świata, zarówno na szosie, jak i na torze, gdzie był mocnym punktem drużyny na 4 km na dochodzenie (razem z Jarosławem Rębiewskim, Robertem Karśnickim i Marcinem Mientkim). Karierę Zugaja zakończył trzy lata temu wypadek na torze, w którym doznał skomplikowanej kontuzji stawu barkowego.

Źródło: PAP

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments