Wyniki 1 etapu z dnia 29.08.2009, Assen, dystans 4,8 km (ITT)

1 Fabian Cancellara (Swi) Saxo Bank 0:05:20
2 Tom Boonen (Bel) Quick Step 0:00:09
3 Tyler Farrar (USA) Garmin-Slipstream 0:00:12
4 Jens Mouris (Ned) Vacansoleil 0:00:14
5 Daniele Bennati (Ita) Liquigas 0:00:16
6 Roman Kreuziger (Cze) Liquigas 0:00:17
7 Alexander Vinokourov (Kaz) Astana 0:00:18
8 Ivan Basso (Ita) Liquigas
9 Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne
10 Maciej Bodnar (Pol) Liquigas 0:00:19
11 Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC
12 Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto
13 Linus Gerdemann (Ger) Milram
14 Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto 0:00:21
15 David Millar (GBr) Garmin-Slipstream
16 Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne
17 David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:22
18 Ignas Konovalovas (Ltu) Cervélo TestTeam
19 Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne
20 Manuel Quinziato (Ita) Liquigas
21 Michael Albasini (Swi) Columbia-HTC
22 Anthony Roux (Fra) Française des Jeux 0:00:23
23 Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi
24 Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank
25 Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia
26 Chris Horner (USA) Astana
27 Rein Taaramäe (Est) Cofidis
28 Svein Tuft (Can) Garmin-Slipstream 0:00:24
29 Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi
30 Robert Gesink (Ned) Rabobank
31 Paul Martens (Ger) Rabobank
32 Xavier Tondo (Spa) Andalucía-Cajasur
33 William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:00:25
34 Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne
35 Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC
36 José Luis Rubiera (Spa) Astana
37 Pieter Weening (Ned) Rabobank 0:00:26
38 Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC
39 Koos Moerenhout (Ned) Rabobank
40 Björn Schröder (Ger) Milram
41 Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis
42 Matteo Tosatto (Ita) Quick Step
43 Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom
44 Lars Boom (Ned) Rabobank
45 Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC
46 Kim Kirchen (Lux) Columbia-HTC 0:00:27
47 Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC
48 Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil
49 Christian Knees (Ger) Milram
50 Dominik Roels (Ger) Milram 0:00:28
51 Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam
52 Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank
53 Gerald Ciolek (Ger) Milram
54 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale
55 Paul Voss (Ger) Milram
56 Allan Davis (Aus) Quick Step
57 Haimar Zubeldia (Spa) Astana
58 Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale
59 Michael Schär (Swi) Astana
60 Dominique Rollin (Can) Cervélo TestTeam 0:00:29
61 Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale
62 Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream
63 Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto
64 Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC
65 Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:30
66 Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam
67 Daniel Navarro (Spa) Astana
68 David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia
69 Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto
70 Martin Velits (Svk) Milram 0:00:31
71 Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank
72 Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux
73 Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto
74 Sébastien Chavanel (Fra) Française des Jeux
75 Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream
76 André Greipel (Ger) Columbia-HTC
77 Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia 0:00:32
78 Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo
79 Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi
80 Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC
81 Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia
82 Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto
83 Stijn Devolder (Bel) Quick Step
84 Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank
85 Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne
86 Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale
87 Marco Velo (Ita) Quick Step
88 Oscar Freire (Spa) Rabobank
89 Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo
90 Assan Bazayev (Kaz) Astana
91 Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam
92 Damien Monier (Fra) Cofidis 0:00:33
93 Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto
94 Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia
95 Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux
96 Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux 0:00:34
97 Leonardo Duque (Col) Cofidis
98 Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto
99 Vincent Jérôme (Fra) Bbox Bouygues Telecom
100 Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream 0:00:35
101 Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto
102 Maarten Wynants (Bel) Quick Step
103 Fränk Schleck (Lux) Saxo Bank
104 Simon Gerrans (Aus) Cervélo TestTeam
105 Maxim Iglinsky (Kaz) Astana
106 José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne
107 Amaël Moinard (Fra) Cofidis
108 Matthias Russ (Ger) Milram
109 Sandy Casar (Fra) Française des Jeux
110 José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam
111 Robert Kiserlovski (Cro) Fuji-Servetto
112 Eros Capecchi (Ita) Fuji-Servetto 0:00:36
113 Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
114 Vitaliy Buts (Ukr) Lampre-NGC
115 Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi
116 Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam
117 Kevin De Weert (Bel) Quick Step
118 Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam
119 Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC 0:00:37
120 Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi
121 Franck Bouyer (Fra) Bbox Bouygues Telecom
122 Matti Breschel (Den) Saxo Bank 0:00:38
123 Andy Schleck (Lux) Saxo Bank
124 Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur
125 Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto
126 Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream 0:00:39
127 Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank
128 Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur
129 Fabio Sabatini (Ita) Liquigas
130 Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur
131 David López García (Spa) Caisse d’Epargne 0:00:40
132 Laurent Lefèvre (Fra) Bbox Bouygues Telecom
133 Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi
134 Marco Marcato (Ita) Vacansoleil
135 Francesco Tomei (Ita) Lampre-NGC
136 Bram Tankink (Ned) Rabobank
137 Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo
138 Thomas Rohregger (Aut) Milram
139 Julien El Farès (Fra) Cofidis 0:00:41
140 Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne
141 Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC
142 José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur
143 Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas
144 Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto 0:00:42
145 Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto
146 Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream
147 Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo
148 José Antonio López (Spa) Andalucía-Cajasur
149 Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi
150 Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto 0:00:43
151 Manuel Ortega (Spa) Andalucía-Cajasur
152 Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo
153 Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne
154 David Moncoutié (Fra) Cofidis
155 Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:00:44
156 Rinaldo Nocentini (Ita) AG2R La Mondiale
157 Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank
158 José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale
159 Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale
160 Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia
161 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil
162 Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC
163 Charles Wegelius (GBr) Silence-Lotto
164 Carlos Barredo (Spa) Quick Step 0:00:45
165 David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto
166 Pierrick Fédrigo (Fra) Bbox Bouygues Telecom
167 Wouter Weylandt (Bel) Quick Step
168 Davide Viganò (Ita) Fuji-Servetto 0:00:46
169 Borut Bozic (Slo) Vacansoleil
170 Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale
171 Jesús Hernández (Spa) Astana
172 Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux 0:00:47
173 Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream
174 Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur 0:00:48
175 Bingen Fernández (Spa) Cofidis
176 Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil
177 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale
178 Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC 0:00:49
179 Tom Leezer (Ned) Rabobank
180 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil
181 Giovanni Bernaudeau (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:00:50
182 Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo
183 Kjell Carlström (Fin) Liquigas 0:00:51
184 Mikel Gaztañaga Echeverria (Spa) Contentpolis-Ampo
185 Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil
186 Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:00:53
187 Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux
188 Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo
189 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil 0:00:54
190 Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux
191 Oliver Zaugg (Swi) Liquigas 0:00:56
192 Oscar García-Casarrubios (Spa) Contentpolis-Ampo 0:01:02
193 Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom 0:01:05
194 Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis
195 Alberto Fernández Sainz (Spa) Xacobeo Galicia
196 Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC 0:01:07
197 Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur 0:01:08
198 Marco Marzano (Ita) Lampre-NGC 0:01:35