Wyniki 16 etapu z dnia 15.09.2009, Córdoba – Puertollano, dystans 170 km
1 | André Greipel (Ger) Columbia-HTC | 4:50:44 | |
2 | William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
3 | Daniele Bennati (Ita) Liquigas | ||
4 | Gerald Ciolek (Ger) Milram | ||
5 | Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo | ||
6 | Leonardo Duque (Col) Cofidis | ||
7 | Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto | ||
8 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | ||
9 | Matti Breschel (Den) Saxo Bank | ||
10 | Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
11 | Borut Bozic (Slo) Vacansoleil | ||
12 | Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC | ||
13 | Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo | ||
14 | Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto | ||
15 | Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux | ||
16 | Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia | ||
17 | Michael Schär (Swi) Astana | ||
18 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | ||
19 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil | ||
20 | Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC | ||
21 | Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC | ||
22 | Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto | ||
23 | Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
24 | Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam | ||
25 | David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto | ||
26 | Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto | ||
27 | Kevin De Weert (Bel) Quick Step | ||
28 | Christian Knees (Ger) Milram | ||
29 | Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream | ||
30 | Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC | ||
31 | Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne | ||
32 | Daniel Navarro (Spa) Astana | ||
33 | Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank | ||
34 | Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
35 | Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto | ||
36 | Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia | ||
37 | Rein Taaramäe (Est) Cofidis | ||
38 | Robert Gesink (Ned) Rabobank | ||
39 | Ivan Basso (Ita) Liquigas | ||
40 | Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam | ||
41 | Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank | ||
42 | Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC | ||
43 | Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
44 | Haimar Zubeldia (Spa) Astana | ||
45 | Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto | ||
46 | Pieter Weening (Ned) Rabobank | ||
47 | Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne | ||
48 | Bram Tankink (Ned) Rabobank | ||
49 | Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale | ||
50 | Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC | ||
51 | Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne | ||
52 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto | ||
53 | Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
54 | Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia | ||
55 | David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia | ||
56 | Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia | ||
57 | José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam | ||
58 | Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas | ||
59 | Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
60 | Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia | ||
61 | Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto | ||
62 | Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC | 0:00:13 | |
63 | Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC | ||
64 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil | ||
65 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas | 0:00:21 | |
66 | Paul Voss (Ger) Milram | ||
67 | Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil | 0:00:40 | |
68 | Marco Velo (Ita) Quick Step | ||
69 | Matteo Tosatto (Ita) Quick Step | 0:00:45 | |
70 | Bingen Fernández (Spa) Cofidis | 0:00:52 | |
71 | Amaël Moinard (Fra) Cofidis | ||
72 | Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam | ||
73 | Julien El Farès (Fra) Cofidis | ||
74 | Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne | ||
75 | Dominik Roels (Ger) Milram | ||
76 | Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC | ||
77 | Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia | ||
78 | Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
79 | Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis | ||
80 | Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale | ||
81 | Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto | ||
82 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil | ||
83 | Oliver Zaugg (Swi) Liquigas | ||
84 | Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank | ||
85 | Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur | ||
86 | Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
87 | Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto | ||
88 | Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
89 | Koos Moerenhout (Ned) Rabobank | ||
90 | Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux | ||
91 | Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank | ||
92 | Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale | ||
93 | Martin Velits (Svk) Milram | ||
94 | Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne | ||
95 | Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank | ||
96 | Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom | ||
97 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas | ||
98 | Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC | ||
99 | Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo | 0:01:17 | |
100 | Jesús Hernández (Spa) Astana | 0:01:22 | |
101 | Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur | ||
102 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis | ||
103 | Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo | 0:01:40 | |
104 | David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia | 0:01:53 | |
105 | Manuel Quinziato (Ita) Liquigas | 0:02:05 | |
106 | Kjell Carlström (Fin) Liquigas | ||
107 | José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale | 0:02:09 | |
108 | Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank | ||
109 | David Millar (GBr) Garmin-Slipstream | ||
110 | Roman Kreuziger (Cze) Liquigas | ||
111 | Maarten Wynants (Bel) Quick Step | ||
112 | Jens Mouris (Ned) Vacansoleil | ||
113 | Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux | ||
114 | Anthony Roux (Fra) Française des Jeux | ||
115 | José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne | 0:03:10 | |
116 | Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC | ||
117 | Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne | ||
118 | David López García (Spa) Caisse d’Epargne | 0:03:58 | |
119 | Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto | ||
120 | Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo | ||
121 | José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur | ||
122 | Assan Bazayev (Kaz) Astana | ||
123 | Maxim Iglinsky (Kaz) Astana | ||
124 | Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne | ||
125 | Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur | ||
126 | Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto | ||
127 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
128 | Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi | ||
129 | Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo | ||
130 | Stijn Devolder (Bel) Quick Step | ||
131 | Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux | ||
132 | Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux | ||
133 | Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur | ||
134 | Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream | ||
135 | Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur | ||
136 | Matthias Russ (Ger) Milram | ||
137 | Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC | ||
138 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil | ||
139 | David Moncoutié (Fra) Cofidis | ||
140 | Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux | ||
141 | Damien Monier (Fra) Cofidis | ||
142 | Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream | ||
143 | Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale | ||
144 | Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream | ||
145 | Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil | ||
146 | Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto | ||
147 | Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam | ||
148 | Lars Boom (Ned) Rabobank | ||
149 | Tom Leezer (Ned) Rabobank | ||
150 | Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo | ||
151 | Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam | 0:04:23 | |
152 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream | 0:04:46 | |
153 | Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream | ||
154 | Wouter Weylandt (Bel) Quick Step | 0:06:52 |
1 | André Greipel (Ger) Columbia-HTC | 25 | pts |
2 | William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom | 20 | |
3 | Daniele Bennati (Ita) Liquigas | 16 | |
4 | Gerald Ciolek (Ger) Milram | 14 | |
5 | Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo | 12 | |
6 | Leonardo Duque (Col) Cofidis | 10 | |
7 | Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto | 9 | |
8 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 8 | |
9 | Matti Breschel (Den) Saxo Bank | 7 | |
10 | Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi | 6 | |
11 | Borut Bozic (Slo) Vacansoleil | 5 | |
12 | Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC | 4 | |
13 | Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo | 3 | |
14 | Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto | 2 | |
15 | Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux | 1 |
1 | Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur | 4 | pts |
2 | André Greipel (Ger) Columbia-HTC | 2 | |
3 | Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC | 1 |
1 | Jens Mouris (Ned) Vacansoleil | 4 | pts |
2 | André Greipel (Ger) Columbia-HTC | 2 | |
3 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil | 1 |
1 | David Moncoutié (Fra) Cofidis | 6 | pts |
2 | David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto | 4 | |
3 | Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis | 2 | |
4 | Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC | 1 |
1 | Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur | 6 | pts |
2 | David Moncoutié (Fra) Cofidis | 4 | |
3 | David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto | 2 | |
4 | Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC | 1 |
1 | Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur |
1 | Silence – Lotto | 14:32:12 | |
2 | Lampre – N.G.C | ||
3 | Euskaltel – Euskadi | ||
4 | AG2R – La Mondiale | ||
5 | Team Saxo Bank | ||
6 | Astana | ||
7 | Liquigas | ||
8 | Fuji – Servetto | ||
9 | Xacobeo Galicia | ||
10 | Cervelo Test Team | ||
11 | Caisse d’Epargne | ||
12 | Rabobank | ||
13 | Vacansoleil Pro Cycling Team | 0:00:13 | |
14 | Team Columbia – HTC | ||
15 | Team Milram | 0:00:21 | |
16 | Cofidis, le credit en ligne | 0:00:52 | |
17 | BBOX Bouygues Telecom | ||
18 | Contentpolis – Ampo | 0:01:17 | |
19 | Quick Step | 0:01:25 | |
20 | Française Des Jeux | 0:03:01 |
1 | Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne | 69:59:34 | |
2 | Robert Gesink (Ned) Rabobank | 0:00:31 | |
3 | Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:01:10 | |
4 | Ivan Basso (Ita) Liquigas | 0:01:28 | |
5 | Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto | 0:01:51 | |
6 | Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia | 0:01:54 | |
7 | Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne | 0:05:53 | |
8 | Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC | 0:06:34 | |
9 | Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream | 0:08:28 | |
10 | Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto | 0:10:45 | |
11 | Daniel Navarro (Spa) Astana | 0:11:50 | |
12 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil | 0:12:18 | |
13 | Daniel Moreno (Spa) Caisse d’Epargne | 0:12:49 | |
14 | Haimar Zubeldia (Spa) Astana | 0:13:34 | |
15 | Amaël Moinard (Fra) Cofidis | 0:15:55 | |
16 | Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas | 0:17:32 | |
17 | Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne | 0:17:41 | |
18 | Philip Deignan (Irl) Cervélo TestTeam | 0:17:49 | |
19 | Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto | 0:18:03 | |
20 | Kevin De Weert (Bel) Quick Step | 0:18:12 | |
21 | Manuel Váquez (Spa) Contentpolis-Ampo | 0:23:02 | |
22 | Jesús Hernández (Spa) Astana | 0:23:24 | |
23 | Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC | 0:25:37 | |
24 | José Angel Gomez Marchante (Spa) Cervélo TestTeam | 0:26:14 | |
25 | Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia | 0:26:56 | |
26 | David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia | 0:29:00 | |
27 | David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto | 0:30:17 | |
28 | Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux | 0:33:48 | |
29 | David Moncoutié (Fra) Cofidis | 0:37:02 | |
30 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi | 0:43:00 | |
31 | Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto | 0:46:21 | |
32 | David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia | 0:47:51 | |
33 | Iñigo Cuesta (Spa) Cervélo TestTeam | 0:49:52 | |
34 | Leonardo Duque (Col) Cofidis | 0:49:58 | |
35 | Koos Moerenhout (Ned) Rabobank | 0:50:29 | |
36 | Matteo Carrara (Ita) Vacansoleil | 0:51:26 | |
37 | Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank | 0:51:32 | |
38 | Bram Tankink (Ned) Rabobank | 0:52:39 | |
39 | Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom | 0:56:08 | |
40 | Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale | 0:57:33 | |
41 | Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank | 0:58:26 | |
42 | Lars Boom (Ned) Rabobank | 0:58:36 | |
43 | Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia | 0:58:43 | |
44 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 0:59:50 | |
45 | Julien El Farès (Fra) Cofidis | 1:00:22 | |
46 | David López García (Spa) Caisse d’Epargne | 1:00:53 | |
47 | Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:00:54 | |
48 | Christian Knees (Ger) Milram | 1:04:31 | |
49 | Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia | 1:05:01 | |
50 | Matthew Lloyd (Aus) Silence-Lotto | 1:06:48 | |
51 | Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream | 1:07:44 | |
52 | Manuel Calvente (Spa) Andalucía-Cajasur | 1:07:45 | |
53 | Egoi Martínez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:08:01 | |
54 | Damien Monier (Fra) Cofidis | 1:08:35 | |
55 | Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam | 1:09:00 | |
56 | Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto | 1:11:07 | |
57 | Pieter Weening (Ned) Rabobank | 1:11:17 | |
58 | Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux | 1:11:41 | |
59 | Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo | 1:12:25 | |
60 | Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto | 1:14:17 | |
61 | Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia | 1:14:23 | |
62 | Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank | 1:17:09 | |
63 | Matthieu Sprick (Fra) Bbox Bouygues Telecom | 1:17:23 | |
64 | Matteo Tosatto (Ita) Quick Step | 1:18:22 | |
65 | Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur | 1:19:27 | |
66 | Ludovic Turpin (Fra) AG2R La Mondiale | 1:23:08 | |
67 | Julien Loubet (Fra) AG2R La Mondiale | 1:23:22 | |
68 | Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream | 1:23:42 | |
69 | Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale | 1:23:57 | |
70 | Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:26:25 | |
71 | Bingen Fernández (Spa) Cofidis | 1:26:39 | |
72 | Roman Kreuziger (Cze) Liquigas | 1:28:20 | |
73 | Rémy Di Gregorio (Fra) Française des Jeux | 1:28:31 | |
74 | Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC | 1:30:49 | |
75 | Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto | 1:30:55 | |
76 | Oliver Zaugg (Swi) Liquigas | 1:31:08 | |
77 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto | 1:31:28 | |
78 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 1:31:53 | |
79 | Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur | 1:36:38 | |
80 | Matti Breschel (Den) Saxo Bank | 1:39:37 | |
81 | David Millar (GBr) Garmin-Slipstream | ||
82 | Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur | 1:39:55 | |
83 | Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank | 1:40:03 | |
84 | Olivier Kaisen (Bel) Silence-Lotto | 1:40:36 | |
85 | Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo | 1:41:13 | |
86 | Rein Taaramäe (Est) Cofidis | 1:42:08 | |
87 | Francisco Pérez (Spa) Caisse d’Epargne | 1:44:12 | |
88 | Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC | 1:45:35 | |
89 | Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 1:45:46 | |
90 | Daniele Bennati (Ita) Liquigas | 1:46:09 | |
91 | Jesús Del Nero (Spa) Fuji-Servetto | 1:46:34 | |
92 | Dominik Roels (Ger) Milram | 1:47:12 | |
93 | José Luis Arrieta (Spa) AG2R La Mondiale | 1:47:28 | |
94 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil | 1:47:43 | |
95 | Mickaël Buffaz (Fra) Cofidis | 1:48:03 | |
96 | Gustavo Dominguez (Spa) Xacobeo Galicia | 1:48:05 | |
97 | Matthias Russ (Ger) Milram | 1:48:59 | |
98 | Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC | 1:49:17 | |
99 | Martin Velits (Svk) Milram | 1:49:35 | |
100 | Maxim Iglinsky (Kaz) Astana | ||
101 | Adam Hansen (Aus) Columbia-HTC | 1:49:52 | |
102 | Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream | 1:51:55 | |
103 | Marco Velo (Ita) Quick Step | 1:54:42 | |
104 | Stijn Devolder (Bel) Quick Step | 1:54:51 | |
105 | Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC | 1:58:09 | |
106 | Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam | 1:58:43 | |
107 | Kjell Carlström (Fin) Liquigas | 2:00:51 | |
108 | Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur | 2:02:56 | |
109 | Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil | 2:03:18 | |
110 | Stuart O’Grady (Aus) Saxo Bank | 2:03:36 | |
111 | Borut Bozic (Slo) Vacansoleil | 2:04:19 | |
112 | Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:04:43 | |
113 | Paul Voss (Ger) Milram | 2:04:44 | |
114 | André Greipel (Ger) Columbia-HTC | 2:06:33 | |
115 | Arnaud Gerard (Fra) Française des Jeux | 2:08:09 | |
116 | Rubén Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:08:16 | |
117 | Imanol Erviti (Spa) Caisse d’Epargne | 2:09:28 | |
118 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil | 2:12:17 | |
119 | William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom | 2:14:28 | |
120 | Kurt-Asle Arvesen (Nor) Saxo Bank | 2:14:35 | |
121 | Fabio Sabatini (Ita) Liquigas | 2:14:54 | |
122 | Markel Irizar (Spa) Euskaltel-Euskadi | 2:16:12 | |
123 | Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne | 2:17:12 | |
124 | José Ruiz (Spa) Andalucía-Cajasur | 2:17:48 | |
125 | Gabriel Rasch (Nor) Cervélo TestTeam | 2:18:15 | |
126 | Michael Schär (Swi) Astana | ||
127 | Javier Benitez (Spa) Contentpolis-Ampo | 2:20:08 | |
128 | Maarten Wynants (Bel) Quick Step | 2:20:51 | |
129 | Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto | 2:21:11 | |
130 | Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil | 2:21:48 | |
131 | Marcel Sieberg (Ger) Columbia-HTC | 2:22:02 | |
132 | Manuel Quinziato (Ita) Liquigas | 2:24:28 | |
133 | Anthony Roux (Fra) Française des Jeux | 2:24:34 | |
134 | Emanuele Bindi (Ita) Lampre-NGC | 2:25:46 | |
135 | Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo | 2:25:54 | |
136 | Christophe Brandt (Bel) Silence-Lotto | 2:26:28 | |
137 | Gregory Henderson (NZl) Columbia-HTC | 2:26:42 | |
138 | Francisco Jose Pacheco Torres (Spa) Contentpolis-Ampo | 2:31:20 | |
139 | Sergio Dominguez Munoz (Spa) Contentpolis-Ampo | 2:31:49 | |
140 | Assan Bazayev (Kaz) Astana | 2:32:33 | |
141 | Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis | 2:35:25 | |
142 | Tom Leezer (Ned) Rabobank | 2:35:31 | |
143 | Wouter Weylandt (Bel) Quick Step | 2:37:36 | |
144 | Wesley Sulzberger (Aus) Française des Jeux | 2:37:44 | |
145 | Maciej Bodnar (Pol) Liquigas | 2:38:31 | |
146 | Massimiliano Mori (Ita) Lampre-NGC | 2:40:09 | |
147 | Julian Dean (NZl) Garmin-Slipstream | 2:40:50 | |
148 | Gerald Ciolek (Ger) Milram | 2:43:08 | |
149 | Frantisek Rabon (Cze) Columbia-HTC | 2:43:30 | |
150 | José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne | 2:45:55 | |
151 | Timothy Gudsell (NZl) Française des Jeux | 2:46:02 | |
152 | Jens Mouris (Ned) Vacansoleil | 2:46:31 | |
153 | Martijn Maaskant (Ned) Garmin-Slipstream | 2:55:14 | |
154 | Damien Gaudin (Fra) Bbox Bouygues Telecom | 2:56:01 |
1 | André Greipel (Ger) Columbia-HTC | 105 | pts |
2 | Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne | 80 | |
3 | Robert Gesink (Ned) Rabobank | 68 | |
4 | Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC | 67 | |
5 | Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto | 67 | |
6 | Daniele Bennati (Ita) Liquigas | 67 | |
7 | Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia | 58 | |
8 | Ivan Basso (Ita) Liquigas | 56 | |
9 | Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 55 | |
10 | David Moncoutié (Fra) Cofidis | 51 | |
11 | Leonardo Duque (Col) Cofidis | 47 | |
12 | Borut Bozic (Slo) Vacansoleil | 46 | |
13 | Jürgen Roelandts (Bel) Silence-Lotto | 42 | |
14 | Lars Boom (Ned) Rabobank | 40 | |
15 | Bert Grabsch (Ger) Columbia-HTC | 37 | |
16 | David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia | 32 | |
17 | David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia | 31 | |
18 | Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia | 28 | |
19 | Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne | 26 | |
20 | Philippe Gilbert (Bel) Silence-Lotto | 23 | |
21 | Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream | 22 | |
22 | Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream | 22 | |
23 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 22 | |
24 | Matteo Tosatto (Ita) Quick Step | 22 | |
25 | Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi | 20 | |
26 | William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom | 19 | |
27 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil | 18 | |
28 | Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne | 16 | |
29 | Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale | 15 | |
30 | Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia | 15 | |
31 | Gerald Ciolek (Ger) Milram | 14 | |
32 | Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC | 14 | |
33 | Kevin De Weert (Bel) Quick Step | 13 | |
34 | Christian Knees (Ger) Milram | 13 | |
35 | Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank | 13 | |
36 | Enrico Gasparotto (Ita) Lampre-NGC | 13 | |
37 | David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto | 12 | |
38 | Marco Velo (Ita) Quick Step | 12 | |
39 | Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur | 11 | |
40 | Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC | 11 | |
41 | Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto | 11 | |
42 | Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur | 11 | |
43 | Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank | 10 | |
44 | Roman Kreuziger (Cze) Liquigas | 10 | |
45 | Mathieu Ladagnous (Fra) Française des Jeux | 9 | |
46 | Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia | 9 | |
47 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 9 | |
48 | Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank | 8 | |
49 | Karsten Kroon (Ned) Saxo Bank | 8 | |
50 | Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo | 7 | |
51 | Roger Hammond (GBr) Cervélo TestTeam | 6 | |
52 | Amaël Moinard (Fra) Cofidis | 6 | |
53 | Koos Moerenhout (Ned) Rabobank | 5 | |
54 | Rein Taaramäe (Est) Cofidis | 5 | |
55 | Olivier Bonnaire (Fra) Bbox Bouygues Telecom | 5 | |
56 | Stijn Devolder (Bel) Quick Step | 4 | |
57 | Antonio Piedra (Spa) Andalucía-Cajasur | 4 | |
58 | Lieuwe Westra (Ned) Vacansoleil | 4 | |
59 | Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas | 3 | |
60 | Bram Tankink (Ned) Rabobank | 3 | |
61 | Julien El Farès (Fra) Cofidis | 3 | |
62 | Francisco José Martínez (Spa) Andalucía-Cajasur | 2 | |
63 | Daniel Martin (Irl) Garmin-Slipstream | 2 | |
64 | Tom Leezer (Ned) Rabobank | 2 | |
65 | Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil | 2 | |
66 | Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam | 2 | |
67 | Mickaël Delage (Fra) Silence-Lotto | 2 | |
68 | Dominik Roels (Ger) Milram | 1 | |
69 | Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo | 1 | |
70 | Daniel Navarro (Spa) Astana | 1 | |
71 | Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto | 1 | |
72 | Eduard Vorganov (Rus) Xacobeo Galicia | 1 | |
73 | Mickaël Chérel (Fra) Française des Jeux | 1 | |
74 | Pieter Weening (Ned) Rabobank | 1 | |
75 | Bingen Fernández (Spa) Cofidis | 1 |
1 | David Moncoutié (Fra) Cofidis | 170 | pts |
2 | David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto | 89 | |
3 | Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC | 76 | |
4 | Pieter Weening (Ned) Rabobank | 60 | |
5 | Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur | 59 | |
6 | Robert Gesink (Ned) Rabobank | 58 | |
7 | Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne | 57 | |
8 | Julián Sánchez (Spa) Contentpolis-Ampo | 57 | |
9 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil | 54 | |
10 | Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia | 53 | |
11 | Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 40 | |
12 | Bingen Fernández (Spa) Cofidis | 39 | |
13 | Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto | 39 | |
14 | David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia | 29 | |
15 | Ivan Basso (Ita) Liquigas | 28 | |
16 | Rein Taaramäe (Est) Cofidis | 27 | |
17 | Ryder Hesjedal (Can) Garmin-Slipstream | 26 | |
18 | Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia | 25 | |
19 | Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank | 25 | |
20 | Lars Boom (Ned) Rabobank | 22 | |
21 | Julien El Farès (Fra) Cofidis | 21 | |
22 | Amets Txurruka (Spa) Euskaltel-Euskadi | 20 | |
23 | Koos Moerenhout (Ned) Rabobank | 19 | |
24 | Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia | 17 | |
25 | Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne | 17 | |
26 | Borut Bozic (Slo) Vacansoleil | 16 | |
27 | Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo | 13 | |
28 | Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia | 12 | |
29 | Aitor Hernández (Spa) Euskaltel-Euskadi | 10 | |
30 | Igor Antón (Spa) Euskaltel-Euskadi | 10 | |
31 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 10 | |
32 | David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia | 9 | |
33 | Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale | 9 | |
34 | Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank | 9 | |
35 | Aitor Pérez Arrieta (Spa) Contentpolis-Ampo | 9 | |
36 | Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale | 8 | |
37 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto | 8 | |
38 | Paul Voss (Ger) Milram | 8 | |
39 | Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC | 7 | |
40 | Beñat Intxausti (Spa) Fuji-Servetto | 7 | |
41 | Alan Pérez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 7 | |
42 | Jesús Rosendo (Spa) Andalucía-Cajasur | 6 | |
43 | Christian Knees (Ger) Milram | 6 | |
44 | Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank | 5 | |
45 | Christian Meier (Can) Garmin-Slipstream | 5 | |
46 | Kevin De Weert (Bel) Quick Step | 4 | |
47 | William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom | 4 | |
48 | José Vicente Garcia (Spa) Caisse d’Epargne | 4 | |
49 | Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream | 3 | |
50 | Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto | 3 | |
51 | Amaël Moinard (Fra) Cofidis | 3 | |
52 | Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne | 3 | |
53 | Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto | 3 | |
54 | Arkaitz Durán (Spa) Fuji-Servetto | 3 | |
55 | Bram Tankink (Ned) Rabobank | 3 | |
56 | Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi | 3 | |
57 | Martin Velits (Svk) Milram | 3 | |
58 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil | 3 | |
59 | Stijn Devolder (Bel) Quick Step | 3 | |
60 | Xabier Zandio (Spa) Caisse d’Epargne | 3 | |
61 | Matthé Pronk (Ned) Vacansoleil | 3 | |
62 | Leonardo Duque (Col) Cofidis | 2 | |
63 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 2 | |
64 | Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis | 2 | |
65 | Daniel Navarro (Spa) Astana | 1 | |
66 | Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas | 1 | |
67 | Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam | 1 | |
68 | Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC | 1 | |
69 | Dominik Roels (Ger) Milram | 1 | |
70 | Vicente Reynes (Spa) Columbia-HTC | 1 | |
71 | Maxim Iglinsky (Kaz) Astana | 1 |
1 | Alejandro Valverde (Spa) Caisse d’Epargne | 10 | pts |
2 | Robert Gesink (Ned) Rabobank | 11 | |
3 | Samuel Sánchez (Spa) Euskaltel-Euskadi | 23 | |
4 | Cadel Evans (Aus) Silence-Lotto | 23 | |
5 | Ezequiel Mosquera (Spa) Xacobeo Galicia | 23 | |
6 | Ivan Basso (Ita) Liquigas | 27 | |
7 | Damiano Cunego (Ita) Lampre-NGC | 30 | |
8 | Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil | 48 | |
9 | Joaquím Rodríguez (Spa) Caisse d’Epargne | 51 | |
10 | David Garcia (Spa) Xacobeo Galicia | 56 | |
11 | David De La Fuente (Spa) Fuji-Servetto | 66 | |
12 | David Herrero (Spa) Xacobeo Galicia | 79 | |
13 | Gustavo César Veloso (Spa) Xacobeo Galicia | 79 | |
14 | Tom Danielson (USA) Garmin-Slipstream | 80 | |
15 | Paolo Tiralongo (Ita) Lampre-NGC | 87 | |
16 | Serafín Martínez (Spa) Xacobeo Galicia | 92 | |
17 | Vasil Kiryienka (Blr) Caisse d’Epargne | 97 | |
18 | Kevin De Weert (Bel) Quick Step | 99 | |
19 | Juan José Cobo (Spa) Fuji-Servetto | 101 | |
20 | Javier Ramírez (Spa) Andalucía-Cajasur | 102 | |
21 | Leonardo Duque (Col) Cofidis | 104 | |
22 | Jakob Fuglsang (Den) Saxo Bank | 106 | |
23 | Koos Moerenhout (Ned) Rabobank | 108 | |
24 | Amaël Moinard (Fra) Cofidis | 118 | |
25 | Juan Manuel Gárate (Spa) Rabobank | 119 | |
26 | Christian Knees (Ger) Milram | 119 | |
27 | Alexandr Kolobnev (Rus) Saxo Bank | 120 | |
28 | Julien El Farès (Fra) Cofidis | 122 | |
29 | Alexander Efimkin (Rus) AG2R La Mondiale | 122 | |
30 | Borut Bozic (Slo) Vacansoleil | 122 | |
31 | Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale | 125 | |
32 | Pieter Weening (Ned) Rabobank | 125 | |
33 | Gonzalo Rabuñal (Spa) Xacobeo Galicia | 125 | |
34 | Adrián Palomares (Spa) Contentpolis-Ampo | 126 | |
35 | Iñaki Isasi (Spa) Euskaltel-Euskadi | 139 | |
36 | Rein Taaramäe (Est) Cofidis | 140 | |
37 | Sylwester Szmyd (Pol) Liquigas | 141 | |
38 | Françis De Greef (Bel) Silence-Lotto | 143 | |
39 | Sébastien Hinault (Fra) AG2R La Mondiale | 143 | |
40 | Daniel Navarro (Spa) Astana | 146 | |
41 | Bingen Fernández (Spa) Cofidis | 146 | |
42 | Bram Tankink (Ned) Rabobank | 149 | |
43 | Tadej Valjavec (Slo) AG2R La Mondiale | 161 | |
44 | Alessandro Ballan (Ita) Lampre-NGC | 161 | |
45 | William Bonnet (Fra) Bbox Bouygues Telecom | 165 | |
46 | Xavier Florencio (Spa) Cervélo TestTeam | 179 | |
47 | Fredrik Kessiakoff (Swe) Fuji-Servetto | 189 | |
48 | Dominik Roels (Ger) Milram | 210 | |
49 | Martin Velits (Svk) Milram | 231 | |
50 | Paul Voss (Ger) Milram | 247 | |
51 | Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil | 253 | |
52 | Jean Eudes Demaret (Fra) Cofidis | 287 |
1 | Xacobeo Galicia | 209:47:00 | |
2 | Caisse d’Epargne | 0:20:51 | |
3 | Astana | 0:27:47 | |
4 | Rabobank | 0:41:05 | |
5 | Cofidis, le credit en ligne | 0:41:32 | |
6 | Fuji – Servetto | 0:54:24 | |
7 | Silence – Lotto | 0:58:03 | |
8 | Euskaltel – Euskadi | 1:01:18 | |
9 | Cervelo Test Team | 1:11:17 | |
10 | Liquigas | 1:32:02 | |
11 | Française Des Jeux | 1:36:53 | |
12 | AG2R – La Mondiale | 1:40:13 | |
13 | Lampre – N.G.C | 1:57:20 | |
14 | Vacansoleil Pro Cycling Team | 2:19:13 | |
15 | Team Saxo Bank | 2:30:04 | |
16 | Contentpolis – Ampo | 2:32:01 | |
17 | Team Milram | 2:55:56 | |
18 | Quick Step | 3:02:13 | |
19 | BBOX Bouygues Telecom | 4:03:03 | |
20 | Team Columbia – HTC | 5:11:27 |