Reprezentacja PolskiSelekcjoner kadry kolarzy szosowych Piotr Wadecki ogłosił szeroki skład elity na mistrzostwa świata, które w dniach 23-27 września w szwajcarskim Mendrisio.

Kadra liczy 9-ciu zawodników, z tym, że jeden wystartuje w wyścigu indywidualnym na czas, a z pozostałej ósemki, tylko sześciu może wziąć udział w rywalizacji ze startu wspólnego.

Oprócz dwóch zawodników ścigających się na co dzień w polskich ekipach, kadrowicze są kolarzami zagranicznych ekip i mają zapewnione starty przygotowawcze w swoich drużynach. “Polscy” kadrowicze oprócz wyścigów, które są jeszcze w kalendarzu Polskiego Związku Kolarskiego, mają zagwarantowany start w etapowym wyścigu Dookoła Słowacji oraz w klasyku Praga-Karlove Vary-Praga, który odbędzie się na tydzień przed czempionatem.

Liderem polskiej kadry miałby być Sylwester Szmyd (Liquigas), ale czy zdecyduje się na start w Mendrisio dowiemy się w drugim tygodniu Vuelta a Espana, w którym wystartuje. Wtedy to Szmyd podejmie decyzję i poinformuje o niej selekcjonera kadry.

Ostateczny skład szóstki zawodników poznamy tuz przed MŚ.

Szeroka kadra mężczyzn na MŚ w Mendrisio

Start wspólny
Sylwester Szmyd (Liquigas)
Przemysław Niemiec (Miche)
Tomasz Marczyński (Miche)
Maciej Paterski (Marchiol Pasta Montegrappa Heraclia Site)
Michał Gołaś (Vacansoleil)
Bartosz Huzarski (ISD)
Marek Rutkiewicz (DHL-Author)
Jacek Morajko (Mróz Action Uniqa)

Jazda indywidualna na czas
Maciej Bodnar (Liquigas)

Źródło: www.pzkol.pl

Foto: Marek Bala (naszosie.pl)