Boasson HagenCzwarty etap z Nałęczowa do Strzyżowa, najdłuższy w tegorocznym Tour de Pologne, po finiszu z peletonu zwyciężył Hagen Edvald Boasson (Team Columbia). Jurgen Roelandts (Silence Lotto) został nowym liderem.

Kolejny, czwarty etap Wyścigu Dookoła Polski wiódł z Nałęczowa do Rzeszowa i liczył prawie 240 kilometrów. Był to najdłuższy etap na tegorocznym Tourze.

Już tradycyjnie od pierwszych kilometrów pojedynczy kolarze próbowali zgubić peleton. Liczne ataki jednak likwidowane były przez peleton.

Akcję etapu przeprowadziło trzech śmiałków: Tomas Vaitkus (Astana), Nicolas Rosseau (AG2R) oraz  Anthony Roux (Fdj).

W dość szybkim tempie uzyskali przewagę nad peletonem prawie 7 minut, na 35 kilometrze.

Gdy peleton minął połowę dystansu, przewaga stopniała do 5 minut.

Na 185 kilometrze w miejscowości Żołynia usytuowana była jedyna lotna premia na dzisiejszym etapie. Najszybszy na niej okazał się Roux, który wyprzedził Viatkusa oraz Nicolasa Rosseau.

Przed wjazdem na rundy w Rzeszowie, z peletonu zaatakował Mateusz Taciak (Polska BGŻ), jednak siła peletonu była zbyt duża i po kilku kilometrach atak został zlikwidowany.

Gdy kolarze wjechali do Rzeszowa, ucieczka trzech uciekinierów została skasowana i było wiadomo, że walkę o etapowe zwycięstwo stoczy cały peleton.

Na rundach w Rzeszowie próbował jeszcze uciekać Maciej Paterski (Polska BGŻ) oraz Michael Schar (Astana), jednak po kilkuset metrach peleton kasował je.

Na finiszu najszybszy okazał się Boasson Hagen, który wyprzedził dotychczasowego lidera Andre Greipela oraz Danilo Napolitano (Team Katusha). Greipel nie utrzymał się na pozycji lidera, ponieważ drużyna Quick Step złożyła protest na nieprzepisowe zachowanie na finiszu. Niemiec uderzył barkiem w Allana Davisa.

W tej sytuacji nowym liderem został Jurgen Roleandts (Silence Lotto).

Pełne wyniki znajdziesz > tutaj