GreipelKolarz zespołu Team Columbia chciałby odnieść swoje 15 zwycięstwo w tym sezonie podczas rozpoczynającego się w niedzielę Tour de Pologne.

Już w niedzielę w Warszawie rusza 66 edycja Tour de Pologne. W zespole Team Columbia pojedzie bardzo dobry zawodnik  – Andre Greipel,  który w tym sezonie odniósł już 14 zwycięstw, a gdyby wygrał w Polsce, wyrównałbym swój zeszłoroczny rekord.

“Kiedy Tour odbywał się pod koniec sezonu, wielu kolarzy nie miało motywacji do ścigania się. Teraz w sierpniu w doskonały sposób możemy przygotować się do Vuelta a Espana. Także pogoda powinna być dużo lepsza niż we wrześniu.

Podczas swojego ostatniego wyścigu, Tour of Saxony, czułem się zmęczony, pomimo tego że wygrałem jeden z etapów tego wyścigu. Teraz odpocząłem i jestem gotów do rywalizacji na polskich drogach.

Jeśli masz wsparcie drużyny, a ja mam, czujesz się bardzo dobrze i jedynie na ostatnich 200 metrach musisz jechać na pełnym gazie” – powiedział Greipel.

W tym roku wyścig na swej trasie ma więcej gór niż było to w poprzednich latach, a to powinno pasować Michaelowi Albasiniemu. Jeśli w czerwcu wygrał Tour of Austria, oznacza to że jest w dobrej formie i także w Polce będzie miał szansę na zwycięstwo” – powiedział Rolf Aldag, menadżer zespołu.