WiśniowskiReprezentant Polski – Łukasz Wiśniowski zajął 17. miejsce w rywalizacji juniorów w jeździe indywidualnej na czas podczas szosowych mistrzostw Europy, które w środę rozpoczęły się w Belgii.

Mistrzem Europy juniorów w tej specjalności został Brytyjczyk Joseph Perrett, który 28-kilometrową trasę pokonał w czasie 34:58. Srebro wywalczył Bob Jungels (LUX), a brąz Kevin Labeque (FRA).

Wiśniowski zajmując 17. pozycję stracił do nowego mistrza starego kontynentu 1:29.

W próbie czasowej wystartowali także: Bartosz Warchoł (45. – strata 2:26) i Konrad Tomasiak (57. – strata 3:43).

 Szosowe mistrzostwa Europy
    Wyniki juniorów - jazda na czas  (28 km)
 1. Joseph Perrett (GBR)                           34:58
 2. Bob Jungels (LUX)                               0:16
 3. Kevin Labeque (FRA)                             0:18
 4. Jasha Sutterlin (DEN)                           0:18
 5. Kevin De Jonghe                                 0:31
 6. Guillaume Van Keirsbulck                        0:33
 7. Dylan van Baarle (NED)                          0:34
 8. Alexander Randin (NOR)                          0:44
 9. Andreas Hofer (AUT)                             0:48
10. George Atkins (GBR)                             0:53
11. Romain Delalot (FRA)                            1:05
12. Wilco Kelderman (NED)                           1:17
13. Povilas Steponavicius (LIT)                     1:19
14. Romain Guillemois (FRA)                         1:22
15. Viktor Manakov (RUS)                            1:23
16. Kai Exner (DEN)                                 1:24
17. Lukasz Wisinowski (POL)                         1:29
18. Roman Fürst (CZE)                               1:30
19. Jasper Bovenhuis (NED)                          1:30
20. Sam Harrison (GBR)                              1:31
21. Sergiy Klymakov (UKR)                           1:33
22. Tobias Ludvigsson (SWE)                         1:36
23. Josef Manousek (CZE)                            1:38
24. Andriy Orlov (UKR)                              1:39
25. Zico Waeyens                                    1:39
26. Zoltan Sipos (ROM)                              1:40
27. Simone Antonini (ITA)                           1:41
28. Ilia Koshevoi (BLR)                             1:42
29. Antonj Orsani (ITA)                             1:47
30. Ivan Savitskiy (RUS)                            1:50
31. Stephan Rabitsch (AUT)                          1:51
32. Andzs Flaksis (LAT)                             1:55
33. Toms Skujins (LAT)                              1:56
34. Stanislau Bazhkou (BLR)                         2:02
35. Pavel Gorenc (SLO)                              2:04
36. Mario Gonzalez (ESP)                            2:09
37. Oleksandr Golovash (UKR)                        2:10
38. Alex Kirsch (LUX)                               2:10
39. Juan Carlos Riutort (ESP)                       2:12
40. Andrei Holubeu (BLR)                            2:15
41. Philip Lindau (SWE)                             2:15
42. Konstantin Kuperasov (RUS)                      2:18
43. Josef Hosek (CZE)                               2:19
44. Kolos Tamer (HUN)                               2:20
45. Bartosz Warchol (POL)                           2:26
46. Jan Polanc (SLO)                                2:27
47. Lukas Muller (SUI)                              2:29
48. Mark Dzamastagic (SLO)                          2:30
49. Gael Suter (SUI)                                2:45
50. Sten Sarv (EST)                                 3:03
51. Johan Schwabik (SVK)                            3:07
52. Balasz Sulyok (HUN)                             3:08
53. Filippo Conte (ITA)                             3:15
54. Eimantas Gudiskis (LTU)                         3:16
55. Joonas Henttala (FIN)                           3:18
56. Yovcho Yovchek (BUL)                            3:34
57. Konrad Tomasiak (POL)                           3:43
58. Jonathan Cole (IRL)                             4:10
59. Marcus Christie (IRL)                           4:24
60. Rasim Reis (TUR)                                4:51
61. Adil Kurkut (TUR)                               4:57
62. Yoav Bear (ISR)                                 4:59
63. Yuvai Dolin (ISR)                               5:38
64. Gabriel Chavanne (SUI)                          7:05
65. Ali Riza Tanriverdi (TUR)                       7:07

Źródło: www.pzkol.pl

Foto: www.nowosci.com.pl