Źródło:www.actionteam.pl
Źródło:www.actionteam.pl

W piątek 01 maja 2009 w Baboszewie odbędzie się pierwszy wyścig z cyklu Pro Ligi, serii najważniejszych wyścigów kolarskich w Polsce – XXI Memoriał Andrzeja Trochanowskiego.

Miło nam poinformować, że serwis www.naszosie.pl został patronem medialnym XXI Memoriału Andrzeja Trochanowskiego. Przeprowadzimy obszerną relację z tego wydarzenia.

XXI Memoriał Andrzeja Trochanowskiego – Durasan Tour – obędzie się 1 maja już po raz trzeci w Baboszewie na trasie 166 km – najpierw 4 duże rundy, następnie trzy małe. Udział zapowiedziały wszystkie najlepsze ekipy zawodowe z Polski (CCC Polsat, DHL Author, Mróz, Legia Felt) oraz reprezentacja torowców Polski, a także ekipy z Niemiec i Słowacji. Mazowiecka trasa jest rzecz jasna płaska i faworyzuje sprinterów. Przed dwoma laty najlepszy był Tomasz Lisowicz (CCC Polsat), a przed rokiem Tomasz Kiendyś z tego samego zespołu. W 2005 roku triumfował Frantiszek Rabon z Czech, który kilka dni temu wygrał prolog Tour de Romandie. 1 maja w Baboszewie zaplanowano festyn kolarski, odbędzie się wyścig dla młodzieży a także dla mastersów.

2 maja w Grodzisku Mazowieckim okazja do rewanżu w wyścigu (110 km) o Memoriał Romana Siemińskiego.

Regulamin + XXI Memoriału Andrzeja Trochanowskiego > tutaj

Mapa XXI Memoriału:

trasa-xxi-memorialu-trochanowskiego