giro-del-trentinoW środę 22.04.2009 jazdą indywidualną na czas rozpocznie się Giro del Trentino. W wyścigu wystartuje pięciu Polaków.

Giro del Trentino składa się z czterech etapów.

Pierwszy z nich to indywidualna jazda na czas na dystansie 16,3 km. Trasa czasówki jest płaska jednak bardzo kręta.

Drugi, rozgrywany w czwartek o długości 141 km, to etap z dwoma premiami górskimi, przy czym druga z nich wiodąca do mety, to podjazd 8 km z maksymalnym nachyleniem 16 %.

Trzeci etap liczy 165,5 km i też nie będzie należał do łatwych. Na jego trasie znajdą się dwie premie górskie pierwszej kategorii.

Ostatni, najdłuższy, czwarty etap o długości 214,5 km zawiera także dwie premie górskie pierwszej kategorii, a druga z nich podobnie jak na pierwszym etapie wiedzie do mety.

W Giro del Trentino wystartuje pięciu Polaków: Sylwester Szmyd (Liquigas), Bartosz Huzarski (ISD), Przemysław Niemiec, Tomasz Marczyński, Krzysztof Szczawiński (wszyscy Miche – Silver Cross – Selle Italia).

Jak pisze na swoje stronie Bartosz Huzarski, jutro szefowie grupy ISD zdecydują czy Polak wystartuje w tegorocznym Giro d’ Italia: “Jutro czasówka na Trentino po której już powinienem wiedzieć czy pojadę Giro czy nie”.

Sylwester Szmyd z kolei pisze na swoim blogu: “Od jutra Giro del Trentino. Bardzo ciężkie z czasówką i dwoma metami etapów pod górę. Ivan [Basso] finisz pod Alpe di Pampeago ma w głowie już od dawna. Dlatego jak się będzie dobrze czuł to czeka nas dużo pracy w czwartek. Sam jestem ciekaw jak się będę czuł na tym wyścigu. Teorie są różne na temat efektów bezpośrednich po zjechaniu z wysokości. Jednak i tak wszystko zależy od organizmu. Zobaczymy jak będzie. Wiem, że jak zawsze zrobiłem co mogłem żeby było w porządku.”

Życzymy powodzenia całej piątce naszych kolarzy!