Michael Albasini zwycięzcą IV etapu Źródło:www.cyclingnews.com
Michael Albasini zwycięzcą IV etapu Źródło:www.cyclingnews.com

Michael Albasini (Team Columbia – Highroad) był najszybszy z trzyosobowej ucieczki podczas czwartego etapu wyścigu “Dookoła Kraju Basków”.

Albasini pokonał na finiszu współtowarzyszy ucieczki: Jurgena Van Den Broecka (Silence-Lotto) oraz  Christiana Vande Velde (Garmin – Slipstream).

Prowadząca trójka uciekła od peletonu na podjeździe pierwszej kategorii Alto de Urikola. Po 50 km od startu ich przewaga wynosiła prawie 5 minut,następnie wzrosła nawet do 8 minut, ale ponieważ kolarze Ci nie zagrażali prowadzącym w klasyfikacji generalnej, peleton a w zasadzie Astana, nie spieszyła się ze zmniejszaniem straty.

Pod koniec etapu do pracy jednak wzięły się ekipy: Euskaltel oraz Caisse d’Epargne, które zniwelowały przewagę prowadzącej trójki do 2 minut na 1 km przed metą.

Od tego momentu zaczęły się “kolarskie szachy”, na 200 m przed metą prowadzący Albasini zaczął ostry finisz, a pozostała dwójka nie zdołała dojść Szwajcara.

Dobra passa Teamu Columbia trwa, po wczorajszym zwycięstwie Hagena w belgijskim klasyku Gent – Wevelgem, dziś etap dla Albasiniego.

Liderem wyścigu pozostał Alberto Contador.

Pełne wyniki etapu znajdziesz > tutaj