Mistrzyni Polski była najszybsza na pierwszym etapie po długiej ucieczce i założyła koszulkę liderki!
Odcinek otwierający rywalizację w brytyjskiej etapówce dla pań prowadził z Daventry do Kettering i miał długość 148km.
Na początku nie pojawiały się ataki, ale faworytki jechały bardzo czujnie – na pierwszej premii górskiej z przodu były m.in. Katarzyna Niewiadoma (WM3 Pro Cycling), Shara Gillow (FDJ) i Anna Van der Breggen (Boels-Dolmans). Najszybsza na obu premiach była jednak Audrey Cordon (Wiggle High5).
100km po starcie wreszcie pojawił się mocny atak – od peletonu samotnie odjechała Katarzyna Niewiadoma. Pozostałe zawodniczki nie odpowiedziały i po 15km przewaga mistrzyni Polski wynosiła już 2 minuty i 40 sekund. Na kolejnych kilku kilometrach Polka coraz mocniej oddalała się od rywalek. 25km przed finiszem różnica wyniosła już 3’30”, więc w peletonie do pracy zabrała się ekipa Boels-Dolmans.
W końcówce wiał mocny, przeciwny wiatr, co zmniejszało szanse samotnej zawodniczki na sukces. Mimo tego Polka 9km przed metą wciąż miała ponad 2 minuty „zapasu”. Do samego końca pogoń silnej grupy na nic się nie zdała i to mistrzyni Polski została pierwszą liderką OVO Energy Women’s Tour! Z peletonu najlepiej finiszowała Marianne Vos (WM3 Pro Cycling) – podwójny sukces dla holenderskiego zespołu!
1 NIEWIADOMA Katarzyna (Wm3 Pro Cycling Team) 3:51:39
2 VOS Marianne (Wm3 Pro Cycling Team) 0:01:42
3 MAJERUS Christine (Boels Dolmans Cyclingteam) 0:01:42
4 BRONZINI Giorgia (Wiggle High5) 0:01:42
5 CROMWELL Tiffany (Canyon Sram Racing) 0:01:42
6 SIGGAARD Christina (Team Veloconcept Women) 0:01:42
7 BARNES Alice (Drops) 0:01:42
8 MOOLMAN-PASIO Ashleigh (Cervelo – Bigla Pro Cycling Team) 0:01:42
9 CONFALONIERI Maria Giulia (Lensworld – Kuota) 0:01:42
10 FOURNIER Roxane (Fdj Nouvelle Aquitaine Futuroscope) 0:01:42
11 MOBERG Emilie (Hitec Products) 0:01:42
12 ARCHIBALD Katie (Team Wnt Pro Cycling) 0:01:42
13 KIRCHMANN Leah (Team Sunweb) 0:01:42
14 BARNES Hannah (Canyon Sram Racing) 0:01:42
15 LUDWIG Cecilie Uttrup (Cervelo – Bigla Pro Cycling Team) 0:01:42
16 HOSKING Chloe (Ale Cipollini) 0:01:42
17 VAN DIJK Ellen (Team Sunweb) 0:01:42
18 DURRELL Rebecca (Drops) 0:01:42
19 ROY Sarah (Orica Scott) 0:01:49
20 KING Danielle (Cylance Pro Cycling) 0:01:49
21 BIANNIC Aude (Fdj Nouvelle Aquitaine Futuroscope) 0:01:50
22 ENSING Janneke (Ale Cipollini) 0:01:50
23 ROE Eileen (Team Wnt Pro Cycling) 0:01:50
24 MACKAIJ Floortje (Team Sunweb) 0:01:50
25 PIETERS Amy (Boels Dolmans Cyclingteam) 0:01:50
26 BRAND Lucinda (Team Sunweb) 0:01:50
27 LONGO BORGHINI Elisa (Wiggle High5) 0:01:50
28 FRAPPORTI Simona (Hitec Products) 0:01:50
29 HEINE Vita (Hitec Products) 0:01:50
30 GILLOW Shara (Fdj Nouvelle Aquitaine Futuroscope) 0:01:50
31 PENTON Sara (Team Veloconcept Women) 0:01:50
32 KLEIN Lisa (Cervelo – Bigla Pro Cycling Team) 0:01:50
33 DUVAL Eugénie (Fdj Nouvelle Aquitaine Futuroscope) 0:01:50
34 ARZUFFI Alice (Lensworld – Kuota) 0:01:50
35 DE VUYST Sofie (Lares – Waowdeals Women Cycling Team) 0:01:50
36 VAN DER BREGGEN Anna (Boels Dolmans Cyclingteam) 0:01:50
37 KOSTER Anouska (Wm3 Pro Cycling Team) 0:01:50
38 KITCHEN Lauren (Wm3 Pro Cycling Team) 0:01:50
39 DEIGNAN Elizabeth (Boels Dolmans Cyclingteam) 0:01:50
40 CORDON RAGOT Audrey (Wiggle High5) 0:01:50
41 D’HOORE Jolien (Wiggle High5) 0:01:50
42 AALERUD Katrine (Hitec Products) 0:01:50
43 AMIALIUSIK Alena (Canyon Sram Racing) 0:01:50
44 SANGUINETI Ilaria (Bepink Cogeas) 0:01:50
45 KOREVAAR Jeanne (Wm3 Pro Cycling Team) 0:01:50
46 GRINCZER Natalie (Team Wnt Pro Cycling) 0:01:50
47 JASINSKA Malgorzata (Cylance Pro Cycling) 0:01:50
48 BRENNAUER Lisa (Canyon Sram Racing) 0:01:50
49 BLAAK Chantal (Boels Dolmans Cyclingteam) 0:01:50
50 CECCHINI Elena (Canyon Sram Racing) 0:01:50
51 JACKSON Alison (Bepink Cogeas) 0:01:50
52 KASPER Romy (Ale Cipollini) 0:01:59
53 TREVISI Anna (Ale Cipollini) 0:01:59
54 RATTO Rossella (Cylance Pro Cycling) 0:01:59
55 PAYTON Hannah (Drops) 0:01:59
56 KOPPENBURG Clara (Cervelo – Bigla Pro Cycling Team) 0:01:59
57 WORRACK Trixi (Canyon Sram Racing) 0:01:59
58 PLICHTA Anna (Wm3 Pro Cycling Team) 0:01:59
59 PERCHTOLD Christina (Cervelo – Bigla Pro Cycling Team) 0:01:59
60 RITTER Martina (Drops) 0:01:59
61 PARKINSON Abby-Mae (Drops) 0:01:59
62 GUDERZO Tatiana (Lensworld – Kuota) 0:01:59
63 YONAMINE Eri (Fdj Nouvelle Aquitaine Futuroscope) 0:01:59
64 MANLY Alexandra (Orica Scott) 0:02:05
65 SPEROTTO Maria Vittoria (Bepink Cogeas) 0:02:06
66 ELVIN Gracie (Orica Scott) 0:02:06
67 BRAMMEIER Nikki (Boels Dolmans Cyclingteam) 0:02:06
68 POHL Stephanie (Cervelo – Bigla Pro Cycling Team) 0:02:11
69 RIJKES Sarah (Lares – Waowdeals Women Cycling Team) 0:02:14
70 KNETEMANN Roxanne (Fdj Nouvelle Aquitaine Futuroscope) 0:02:14
71 LICHTENBERG Claudia (Wiggle High5) 0:02:21
72 THORSEN Thea (Hitec Products) 0:02:23
73 BLOCH Shani (Team Veloconcept Women) 0:02:23
74 REIS Daniela (Lares – Waowdeals Women Cycling Team) 0:02:23
75 BJØRNSRUD Miriam (Hitec Products) 0:02:23
76 SLIK Rozanne (Team Sunweb) 0:02:23
77 STULTIENS Sabrina (Team Sunweb) 0:02:23
78 NEYLAN Rachel (Orica Scott) 0:02:23
79 CROOKS Jenelle (Orica Scott) 0:02:23
80 BASTIANELLI Marta (Ale Cipollini) 0:02:33
81 MAES Elise (Team Wnt Pro Cycling) 0:02:33
82 GUTIERREZ RUIZ Sheyla (Cylance Pro Cycling) 0:02:36
83 CUCINOTTA Annalisa (Lensworld – Kuota) 0:03:05
84 SIMPSON Annabel (Drops) 0:04:57
85 INGELBRECHT Sarah (Lares – Waowdeals Women Cycling Team) 0:08:00
86 BOYLAN Lydia (Team Wnt Pro Cycling) 0:08:07
87 PATTARO Francesca (Bepink Cogeas) 0:15:50
88 VALSECCHI Silvia (Bepink Cogeas) 0:19:15
89 JONES Hayley (Team Wnt Pro Cycling) 0:21:10
90 FAHLIN Emilia (Wiggle High5) 0:21:10
91 TUSLAITE Daiva (Ale Cipollini) 0:21:10
92 KNOL Willeke (Cylance Pro Cycling) 0:21:10
93 SPOOR Winanda (Lensworld – Kuota) 0:23:18
DNF COBB Alice (Lares – Waowdeals Women Cycling Team)
DNF RAGUSA Katia (Bepink Cogeas)
DNF DOEBEL-HICKOK Kristabel (Cylance Pro Cycling)
DNF BAKER Georgia (Orica Scott)
DNF SCHWEIZER Doris (Team Veloconcept Women)
DNF PEDERSEN Camilla (Team Veloconcept Women)
Pięknie, Pani Kasiu! Gratulacje!
Ale, oprócz fantastycznego sportowego oczywiście, jaki styl wizualny: oryginalny manicure (bez rękawiczek!!!), niepowtarzalny uśmiech, i w dodatku koszulka mistrzyni Polski 😀