Daniel Turek (Cycling Academy Team) był najszybszy z czteroosobowej ucieczki i zaliczył największy sukces w swojej karierze. Liderem pozostał Primož Roglič (Adria Mobil).
Przedostatni etap wyścigu Dookoła Azerbejdżanu prowadził z Gabala do Mingachevir i liczył ponad 204 kilometry. Odcinek nie był trudny i można się było raczej spodziewać sprinterskiego pojedynku całego peletonu.
Po 50 kilometrach zmagań na ucieczkę zdecydowała się czwórka zawodników: Daniel Turek (Cycling Academy Team), Clemens Fankhauser (Team Hrinkow Advarics Cycleang), Conor Dunne (An Post – Chain Reaction) i Griffin Easter (Airgas Safeway Cycling). Harcownicy nieźle ze sobą współpracowali, ale peleton cały czas trzymał ich na krótkim dystansie.
Kiedy wydawało się, że duża grupa dogoni ucieczkę, nastąpiło przyspieszenie czwórki. Najwięcej sił zachował Czech Daniel Turek, który zaatakował na ostatnich metrach i mógł unieść ręce w geście triumfu. Drugi był Fankhauser, a trzeci Dunne. Peleton stracił 42 sekundy. W dużej grupie finiszował drużynowy kolega zwycięzcy, Emanuel Piaskowy.
Liderem pozostał Primož Roglič (Adria Mobil).
Wyniki czwartego etapu:
1 Daniel TUREK CZE CAT 4:13:55
2 Clemens FANKHAUSER AUT HAC 1
3 Conor DUNNE IRL SKT 1
4 Griffin EASTER USA AIR 3
5 Brenton JONES AUS DPC 42
6 Marko KUMP SLO ADR 42
7 Marco BENFATTO ITA AND 42
8 Matvey NIKITIN KAZ KAZ 42
9 Aidis KRUOPIS LTU SKT 42
10 Marco ZANOTTI ITA PVC 42
11 Frantisek SISR CZE ADP 42
12 Pavel GATSKIY KAZ KAZ 42
13 Ismail AKSOY TUR TRK 42
14 Martin LAAS EST EST 42
15 Maxim AVERIN AZE BCP 42
16 Jasper OCKELOEN NED PVC 42
17 Uladzimir GOROHOVIK BLR MCC 42
18 Norman VAHTRA EST EST 42
19 Jurgen VAN DIEMEN NED PVC 42
20 Kevin FEIEREISEN LUX LDT 42
21 Nurbolat KULIMBETOV KAZ KAZ 42
22 Ioannis TAMOURIDIS GRE BCP 42
23 Rasim REIS TUR TRK 42
24 Krisztian LOVASSY HUN HUN 42
25 Andrei NECHITA ROU TCT 42
26 Guy GABAY ISR CAT 42
27 John MANDRYSCH GER TBJ 42
28 Matej MUGERLI SLO BCP 42
29 Roman VAN UDEN NZL CCN 42
30 Artur ERSHOV RUS RVL 42
31 Dominik HRINKOW AUT HAC 42
32 Kristian haugaard JENSEN DEN LDT 42
33 Primo� ROGLIC SLO ADR 42
34 Christopher HORNER USA AIR 42
35 Ryan MULLEN IRL SKT 42
36 Nicolas LEFRANCOIS FRA TNN 42
37 Peter SCHULTING NED PVC 42
38 Mihkel RÄIM EST EST 42
39 Ido ZILBERSTIEN ISR CAT 42
40 Zoltan SIPOS HUN HUN 42
41 Sergey FIRSANOV RUS RVL 42
42 James GLASSPOOL AUS TNN 42
43 Connor MCCUTCHEON USA AIR 42
44 Neofytos SAKELLARIDIS MANGOURAS GRE GRE 42
45 Fatih KELES TUR TRK 42
46 Zhandos BIZHIGITOV KAZ KAZ 42
47 Daniel MESTRE POR TAV 42
48 Jaap Jacobus Christiaan Roelof KOOIJMAN NED PVC 42
49 Zolt DER HUN HUN 42
50 Emanuel PIASKOWY POL CAT 42
51 Alexandr SHUSHEMOIN KAZ KAZ 42
52 Xandro MEURISSE BEL SKT 42
53 Lubos MALOVEC SVK CAT 42
54 Joshua EDMONDSON GBR SKT 42
55 Oleg ZEMLYAKOV KAZ KAZ 42
56 Eric SÜßEMILCH GER TBJ 42
57 Radoslav ROGINA CRO ADR 42
58 Stephen CLANCY IRL TNN 42
59 Alexandre DARVILLE USA AIR 42
60 Bekir Baki AKIRSAN TUR TRK 42
61 Elchin ASADOV AZE BCP 42
62 Yoav BAR ISR CAT 42
63 Botond HOLLO HUN HUN 42
64 Kanstantsin KLIMIANKOU BLR MCC 42
65 Alexander EVTUSHENKO RUS RVL 42
66 Josip RUMAC CRO ADR 42
67 Andreas GRAF AUT HAC 42
68 Mike EGGER GER TBJ 42
69 Artem OVECHKIN RUS RVL 42
70 Artem TOPCHANYUK UKR TCT 42
71 Christopher WILLIAMS AUS TNN 42
72 Chen Lu QIN CHN MSS 42
73 Feritcan SAMLI TUR TRK 42
74 Ariya PHOUNSAVATH LAO CCN 42
75 Samir JABRAYILOV AZE BCP 42
76 Andrei KRASILNIKAU BLR MCC 42
77 Kristjan FAJT SLO ADR 42
78 Ábel KENYERES HUN TCT 42
79 Michail KORTSIDAKIS GRE GRE 42
80 Ying Chuan GU CHN MSS 42
81 Daniel ABRAHAM GEBRU NED CCN 42
82 Manuel Antonio Leal CARDOSO POR TAV 42
83 Oleksandr SURUTKOVYCH UKR BCP 42
84 Moritz FUßNEGGER GER TBJ 42
85 Hari FITRIANTO INA CCN 42
86 Josten VAIDEM EST EST 42
87 Peeter PUNG EST EST 42
88 Kasper ASGREEN DEN TBJ 42
89 Josef BENETSEDER AUT HAC 42
90 Sébastian BALDAUF GER HAC 42
91 Patrick OLESEN DEN LDT 42
92 Miroslav DEBNAR SVK CKB 56
93 Rafael Ferreira REIS POR TAV 56
94 Peter KONING NED DPC 56
95 Jonas BARNICK GER TBJ 56
96 Pit SCHLECHTER LUX LDT 56
97 Frantisek PADOUR CZE AND 56
98 Pingan SHEN CHN MSS 56
99 Istvan MOLNAR HUN HUN 56
100 Lijun BAI CHN MSS 56
101 Luis Enrique DAVILA MEX AIR 56
102 Alexander SEROV RUS RVL 56
103 Nikolaos IOANNIDIS GRE GRE 56
104 Fabio TABORRE ITA AND 56
105 Kevin GOTTLIEB USA AIR 56
106 Simon STROBEL GER TNN +1:02
107 Muhammet ATALAY TUR TRK +1:02
108 Lukáš BATORA SVK CKB +1:02
109 Jozef PALCAK SVK CKB +1:02
110 John Bohn EBSEN DEN AND +1:02
111 Alberto NARDIN ITA AND +1:02
112 Petr IGNATENKO RUS RVL +1:02
113 Joao PEREIRA POR TAV +1:02
114 Valter PEREIRA POR TAV +1:02
115 Ricardo MESTRE POR TAV +1:02
116 Martin BLAHA CZE ADP +1:02
117 Vojtech HACECKY CZE ADP +1:02
118 Jan KRAUS CZE ADP +1:02
119 Ondrej RYBIN CZE ADP +1:02
120 Jiri HOCHMANN CZE ADP +1:08
121 Klemen STIMULAK SLO ADR +1:18
122 Joonas JÕGI EST EST +1:21
123 Malcom RUDOLPH AUS DPC +1:34
124 Bernard SULZBERGER AUS DPC +1:34
125 James JUDD NZL PVC +1:58
126 Andreas HOFER AUT HAC 42
Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:
1 Primoz ROGLIC Slovenia ADR 16:42:31
2 Jasper OCKELOEN Netherlands PVC 34
3 Matej MUGERLI Slovenia BCP 34
4 Christopher HORNER United States AIR 34
5 Joshua EDMONDSON Great Britain SKT +3:49
6 Maxim AVERIN Azerbaijan BCP +3:50
7 Frantisek SISR Czech Republic ADP +3:50
8 Sergey FIRSANOV Russia RVL +3:50
9 Clemens FANKHAUSER Austria HAC +3:52
10 Radoslav ROGINA Croatia ADR +3:56
11 Alexandr SHUSHEMOIN Kazakhstan KAZ +3:56
12 Sébastian BALDAUF Germany HAC +3:56
13 Kristjan FAJT Slovenia ADR +4:00
14 Marco ZANOTTI Italy PVC +4:01
15 Emanuel PIASKOWY Poland CAT +4:01
16 Ioannis TAMOURIDIS Greece BCP +4:04
17 Petr IGNATENKO Russia RVL +4:24
18 Luis Enrique DAVILA Mexico AIR +4:28
19 Peter SCHULTING Netherlands PVC +4:39
20 Zhandos BIZHIGITOV Kazakhstan KAZ +4:43
21 Daniel TUREK Czech Republic CAT +5:00
22 Connor MCCUTCHEON United States AIR +5:38
23 Artem OVECHKIN Russia RVL +5:38
24 Daniel MESTRE Portugal TAV +5:38
25 Andrei NECHITA Romania TCT +5:42
26 Dominik HRINKOW Austria HAC +5:42
27 Andrei KRASILNIKAU Belarus MCC +5:42
28 Kanstantsin KLIMIANKOU Belarus MCC +6:01
29 Fabio TABORRE Italy AND +6:01
30 Peter KONING Netherlands DPC +6:01
31 Oleksandr SURUTKOVYCH Ukraine BCP +8:16
32 Marko KUMP Slovenia ADR +10:46
33 Brenton JONES Australia DPC +10:46
34 Mihkel RÄIM Estonia EST +10:46
35 Chen Lu QIN China MSS +10:46
36 Jurgen VAN DIEMEN Netherlands PVC +10:52
37 Matvey NIKITIN Kazakhstan KAZ +10:53
38 Xandro MEURISSE Belgium SKT +10:53
39 Nicolas LEFRANCOIS France TNN +10:56
40 Eric SÜßEMILCH Germany TBJ +10:56
41 Mike EGGER Germany TBJ +10:56
42 Andreas HOFER Austria HAC +10:56
43 Oleg ZEMLYAKOV Kazakhstan KAZ +10:59
44 Artem TOPCHANYUK Ukraine TCT +10:59
45 Ryan MULLEN Ireland SKT +11:03
46 Muhammet ATALAY Turkey TRK +11:16
47 Frantisek PADOUR Czech Republic AND +11:17
48 Pavel GATSKIY Kazakhstan KAZ +11:22
49 Andreas GRAF Austria HAC +11:35
50 Alexander SEROV Russia RVL +11:39
51 Marco BENFATTO Italy AND +11:52
52 Jaap Jacobus Christiaan Roelof KOOIJMAN Netherlands PVC +12:16
53 Josef BENETSEDER Austria HAC +12:37
54 Josten VAIDEM Estonia EST +14:04
55 Ricardo MESTRE Portugal TAV +16:36
56 Krisztian LOVASSY Hungary HUN +18:59
57 Uladzimir GOROHOVIK Belarus MCC +19:05
58 Zolt DER Hungary HUN +19:05
59 Roman VAN UDEN New Zealand CCN +19:09
60 Elchin ASADOV Azerbaijan BCP +19:09
61 Pingan SHEN China MSS +19:23
62 John MANDRYSCH Germany TBJ +19:28
63 Nikolaos IOANNIDIS Greece GRE +19:30
64 Martin LAAS Estonia EST +19:43
65 Samir JABRAYILOV Azerbaijan BCP +19:44
66 Ariya PHOUNSAVATH Laos CCN +19:44
67 Patrick OLESEN Denmark LDT +19:59
68 Joonas JÕGI Estonia EST +20:02
69 Conor DUNNE Ireland SKT +20:32
70 Griffin EASTER United States AIR +20:53
71 Kevin GOTTLIEB United States AIR +20:55
72 Artur ERSHOV Russia RVL +21:13
73 Lubos MALOVEC Slovakia CAT +21:13
74 James GLASSPOOL Australia TNN +21:13
75 Ábel KENYERES Hungary TCT +21:13
76 Rafael Ferreira REIS Portugal TAV +21:17
77 Christopher WILLIAMS Australia TNN +21:50
78 Aidis KRUOPIS Lithuania SKT +21:57
79 James JUDD New Zealand PVC +22:12
80 Nurbolat KULIMBETOV Kazakhstan KAZ +22:17
81 Simon STROBEL Germany TNN +22:46
82 Bernard SULZBERGER Australia DPC +23:52
83 Malcom RUDOLPH Australia DPC +23:52
84 Manuel Antonio Leal CARDOSO Portugal TAV +24:22
85 Josip RUMAC Croatia ADR +24:22
86 Ondrej RYBIN Czech Republic ADP +24:42
87 Ido ZILBERSTIEN Israel CAT +24:56
88 Klemen STIMULAK Slovenia ADR +24:58
89 Botond HOLLO Hungary HUN +25:00
90 Daniel ABRAHAM GEBRU Netherlands CCN +25:00
91 Hari FITRIANTO Indonesia CCN +25:00
92 Martin BLAHA Czech Republic ADP +25:06
93 Yoav BAR Israel CAT +25:22
94 Peeter PUNG Estonia EST +25:50
95 Ying Chuan GU China MSS +25:57
96 Lijun BAI China MSS +25:58
97 Alexandre DARVILLE United States AIR +26:00
98 Kasper ASGREEN Denmark TBJ +26:26
99 Joao PEREIRA Portugal TAV +26:46
100 Valter PEREIRA Portugal TAV +26:46
101 Fatih KELES Turkey TRK +29:43
102 Guy GABAY Israel CAT +29:47
103 Zoltan SIPOS Hungary HUN +29:47
104 Bekir Baki AKIRSAN Turkey TRK +30:09
105 Alexander EVTUSHENKO Russia RVL +30:31
106 Rasim REIS Turkey TRK +30:41
107 Norman VAHTRA Estonia EST +31:00
108 Istvan MOLNAR Hungary HUN +31:06
109 Michail KORTSIDAKIS Greece GRE +31:41
110 Jozef PALCAK Slovakia CKB +31:41
111 Pit SCHLECHTER Luxembourg LDT +32:36
112 Kristian haugaard JENSEN Denmark LDT +32:57
113 Ismail AKSOY Turkey TRK +34:20
114 Stephen CLANCY Ireland TNN +34:38
115 Jiri HOCHMANN Czech Republic ADP +34:54
116 Moritz FUßNEGGER Germany TBJ +34:57
117 Kevin FEIEREISEN Luxembourg LDT +35:00
118 Neofytos SAKELLARIDIS MANGOURAS Greece GRE +35:12
119 Vojtech HACECKY Czech Republic ADP +35:20
120 Jan KRAUS Czech Republic ADP +35:20
121 Alberto NARDIN Italy AND +35:30
122 Miroslav DEBNAR Slovakia CKB +35:43
123 Feritcan SAMLI Turkey TRK +36:00
124 John Bohn EBSEN Denmark AND +38:04
125 Jonas BARNICK Germany TBJ +38:25
126 Lukáš BATORA Slovakia CKB +40:11
Foto: Tour d’Azerbaïdjan