Marta Jaskulska została mistrzynią Polski w indywidualnej jeździe na czas elity kobiet, pokonując Martę Lach i Agnieszkę Skalniak-Sójkę. W kategorii U23 zwyciężyła Zuzanna Chylińska, która była lepsza od Natalii Krześlak i Olgi Wankiewicz.

Drugi dzień Mistrzostw Polski w indywidualnej jeździe na czas w mazowieckim Radzanowie rozi okolicach na lekko pofałdowanej rundzie, która rozpoczynała się i kończyła we wspomnianej wyżej miejscowości. Każda z pętli mierzyła 14,9 kilometra, a łącznie zawodniczki ścigały się na dwóch okrążeniach. Trasa prowadziła przez kilka 90-stopniowych zakrętów, ale w dużej mierze składała się z prostych

Jako pierwsza zmagania na rundzie w Radzanowie i okolicach rozpoczęła Emilia Staniek z TKK Pacific Nestle Fitness Toruń, która jako pierwsza przecięła półmetek i zameldowała się na mecie. Osiągnęła ona czas 44:00, który szybko był poprawiany przez inny kolarki.

Bardzo dobrze pojechała jej zespołowa koleżanka, Monika Węgrzyn, uzyskując wynik 41:32, przez co ze sporą przewagą objęła prowadzenie. Sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, a na czele meldowały się kolejne zawodniczki. Nową liderką została Martyna Szczęsna z MAT ATOM Deweloper Wrocław, uzyskując czas o 20 sekund lepszy od Moniki Brzeźnej.

Następnie na kresce dobry czas wykręcały również Maja Tracka (40:45) oraz Olga Wankiewicz (40:26), które zagwarantowały ekipie MAT ATOM Deweloper Wrocław całe wirtualne podium w kategorii U23. Sytuacja zmieniła się jednak po przejeździe Zuzanny Chylińskiej z TKK Pacific Nestle Fitness Toruń, która uzyskała czas 39:53 i objęła tym samym prowadzenie, spychając Olgę Wankiewicz na drugie miejsce.

Kolarki przedzieliła również Natalia Krześlak z Pacificu Toruń, która wpadła na metę z czasem o 6 sekund gorszym od swojej koleżanki z drużyny. Później nie doszło już do zmian na podium – wśród orliczek zwyciężyła Zuzanna Chylińska, przed Natalią Krześlak i Olgą Wankiewicz.

W międzyczasie do rywalizacji przystąpiły kolarki elity, a wśród nich znalazły się Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon//SRAM Racing), Marta Lach i Marta Jaskulska (CERATIZIT-WNT Pro Cycling). Już na półmetku rywalizacji wykręciły one znakomite czasy, a najlepiej po 15 kilometrach wyglądała Marta Jaskulska, która uzyskała wynik 19:00. Nieco wolniej pojechała Marta Lach, a trzecie miejsce zajmowała Agnieszka Skalniak-Sójka.

Jak się okazało, również w takiej kolejności kolarki przecięły linię mety. Zwyciężyła Marta Jaskulska z czasem 38:10, która pokonała Martę Lach (38:27) i Agnieszkę Skalniak-Sójkę (38:36).

Wyniki indywidualnej jazdy na czas kobiet w Mistrzostwach Polski 2024:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułMistrzostwa Polski 2024: Relacja tekstowa z 2. dnia rywalizacji [na żywo]
Następny artykułMistrzostwa Polski 2024: Filip Maciejuk z pierwszym tytułem w elicie!