Od najmłodszych do najstarszych w tym również męska elita. Dolina Baryczy i jej serce, czyli rynek w Żmigrodzie były areną zmagań GP Doliny Baryczy.

VeloBank VIA Dolny Śląsk czyli cykl największych cyklicznych wyścigów szosowych dla kolarzy amatorów w kraju gościł tym razem w Żmigrodzie. Płaska runda o długości 18 km była platformą wyjściową do rywalizacji amatorów którzy w zależności od poziomu sportowego musieli ją pokonać 3-4 lub 5 razy. Idealna pogoda, sucho, brak wiatru, wszystko to sprawiło, że ściganie było bezpieczne a rywalizacja zgodna za zasadami fair-play. Po wyścigach był czas na zwiedzanie atrakcji turystycznych Żmigrodu między innymi Zespołu Pałacowo Parkowego albo kibicowanie najmłodszym kolarzom, którzy w ramach PKO Ubezpieczenia Junior Race również mogli poczuć wiele sportowych emocji i przeciąć metę na wybrukowanej drodze Żmigrodzkiego rynku.

Jako pierwsi na trasę wyjechali zawodnicy startujący w grupie PRO, mieli do pokonania 90 km trasę z którą najlepiej poradzili sobie:
1 Kamil Gromnicki | Road-Racing.pl
2. Mateusz Kupczyk | Strefa Sportu.pl Walbet Team
3. Mateusz Zieliński | Road Racing.pl

Najlepszy czas w tej grupie to 2:02:30 co dało średnią prędkość 44.08 km/h.

Druga grupa SPORT również ścigała się na dystansie 90 km a w klasyfikacji open najlepsi byli:
1. Michał Lerczak | FTI Strefa Sportu
2. Jarosław Zarębski | Zarębski Team
3. Paweł Skop | Seven Perceptus Team

W poziome sportowym ADVENTURE na starcie stanęło 52 zawodników którzy do pokonania mieli 72 km. Najlepiej wypadli tutaj:
1. Artur Schaefer | Bornat
2. Bogdan Kita | RV Teutoburg Brackwede
3. Bartłomiej Włodarczyk

Najliczniejszy poziom sportowy HOBBY w którym tego dnia na linii startu stanęło 78 kolarzy
amatorów miał do pokonania 54 km i tutaj najlepsi okazali się:
1. Lesław Krakowski
2. Łukasz Rozmus | Ftotyl
3. Waldemar Gertig | Team Intrum

Najstarsi panowie w grupach wiekowych od M60 w górę mają swój wspólny sektor FUN, zarezerwowany tylko dla ich kategorii wiekowych. Tutaj najszybciej trasę o długości 54 km pokonali:
1. Artur Spławski | Mercx Team Wągrowiec
2. Dariusz Czarniecki | Rawex Energy Saving
3. Mirosław Fitał | Rycerze Ralanda Maciejewski Cycling Team

Na starcie w Żmigrodzie jako ostatnie stanęły panie które do przejechania miały 54 km. Z tej grupy w klasyfikacji open najlepiej poradziły sobie:
1. Maria Legaszewska | KS GVT PCG
2. Aleksandra Szymkiewicz | Black Wire Team
3. Martyna Wiśniewska | Zarębski Team

Poprzedni artykułTour de Suisse Women 2024: Demi Vollering wygrywa, Katarzyna Niewiadoma czwarta
Następny artykułMedia: Simon Yates i Axel Zingle w Visma | Lease a Bike