Foto; Dariusz Krzywański

Czech Jan Faltynek wygrał 42. edycję wyścigu „Złote koło” Dobczyce. Nikodem Siałkowski (Copernicus CCC Team) stracił do niego 16 sekund.

Juniorski wyścig rozpoczął się od piątkowego etapu wokół Szczyrzyc. Młodzi adepci kolarstwa mieli do przejechania 80 kilometrów. O zwycięstwie zadecydował finisz z peletonu, a najszybszy okazał się mistrz Polski juniorów Michał Strzelecki (Velotalent Cycling Team). Drugi był Jan Faltynek (Lawi Junior Team), a trzeci Nikodem Gwóźdź (SMS Świdnica).

Pełne wyniki 1. etapu.

W sobotę na kolarzy czekały dwa etapy. Najpierw zmierzyli się oni na trasie jazdy indywidualnej na czas o długości 4200 metrów. Najlepszy czas wykręcił Szymon Ilski (UKS TFP Jedynka Kórnik). Kolejne miejsca zajęli Jan Faltynek i Nikodem Siałkowski (Copernicus CCC Team). Po południu juniorzy rywalizowali na etapie wokół Łapanowa. Na dystansie 80 kilometrów po udanej ucieczce najlepszy okazał się kolarz reprezentacji Litwy Arnas Bilertas. Z peletonu najszybsi byli Matyas Polak (Lawi Junior Team) i Szymon Ilski.

Pełne wyniki 2. etapu.
Pełne wyniki 3. etapu.

W ostatnim dniu juniorzy rywalizowali na trasie Raciechowice – Dobczyce o długości 111 kilometrów. Najtrudniejszy odcinek spowodował, że kolarze dojeżdżali do mety na solo lub w małych grupkach. Pierwszy był Matyas Polak, a drugi Jan Faltynek. Najlepszym z Polaków był trzeci na mecie Jakub Brutkowski (Warszawski Klub Kolarski).

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Jan Faltynek, a drugie miejsce wywalczył Nikodem Siałkowski (Copernicus CCC Team).