fot. Tour de Feminin / Josef Vaishar | Cycling Photograpy

Wygraną miejscowej, 19-letniej Julii Kopecký z AG Insurance – Soudal NXTG zakończyła się tegoroczna edycja Tour de Feminin – czeskiej 4-dniowej etapówki. Co jednak ważne dla polskich kibiców to fakt, że podczas tego wyścigu swoją pierwszą wygraną UCI w tym sezonie odniosła ekipa MAT Atom Deweloper Wrocław – Nikola Bajgerová była najlepsza na 3. etapie. Cały wyścig na dobrej 8. pozycji ukończyła Malwina Mul.

Czeski wyścig wieloetapowy Tour de Feminin trwał 4 dni i składał się z właśnie z tylu ciekawych, selektywnych etapów. Zmagania otworzyła 12-kilometrowa jazda indywidualna na czas ze startem i metą w miejscowości Krásná Lípa, gdzie kwinduplet ustrzeliły kolarki AG Insurance – Soudal NXTG. Kwinduplet? Choć brakuje takiego słowa w słowniku to właśnie tak wydaje się, że podług polskiego słowotwórstwa powinno brzmieć określenie na zajęcie pięciu pierwszych miejsc przez zawodniczki z jednej ekipy, a właśnie to osiągnęła belgijska drużyna. Koszulkę liderki po tym etapie założyła Julia Kopecký.

Wyniki 1. etapu:

Drugi dzień zmagań to znowu Krásná Lípa, ale tym razem na kolarki czekał etap ze startu wspólnego. Po 109 kilometrach kreskę na solo jako pierwsza przecięła Julia Kopecký, która jeszcze powiększyła swoją przewagę w klasyfikacji generalnej. Powoli w górę tabeli pięła się aktywie jadąca Malwina Mul (MAT Atom Deweloper Wrocław), która po 6. miejscu na etapie awansowała na 12. lokatę.

Wyniki 2. etapu:

Trzeciego dnia zmagania zakończyły się sprintem z dużego peletonu, który przyniósł niemałe święto w polskiej ekipie – swoją premierową wygraną za sprawą Nikoli Bajgerovej odniosła drużyna MAT Atom Deweloper Wrocław. 27-letnia Czeszka okazała się być najlepsza na kostce brukowej w Rumburku.

Wyniki 3. etapu:

Na ostatnim etapie znów szalały kolarki AG Insurance – Soudal NXTG – zmagania wygrała najlepsza góralka całego Tour de Feminin, 19-letnia Mirre Knaven, a tuż za nią kreskę przecięła triumfatorka całego wyścigu, również 19-letnia Julia Kopecký. W pierwszej, nielicznej grupie na mecie zameldowała się Malwina Mul – 6. na etapie Polka z MAT Atom Deweloper Wrocław awansowała dzięki temu na 8. miejsce w końcowej klasyfikacji generalnej.

Wyniki 4. etapu:

Wyniki dostarcza FirstCycling.com

Poprzedni artykułGiro d’Italia 2024: Kto wygra(ł) poszczególne klasyfikacje?
Następny artykułTour of Norway 2024: Alexander Kristoff wygrywa ostatni etap, Wout van Aert na podium
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments