fot. Team Visma | Lease a Bike

Jeden z najlepszych górali w ekipie Visma | Lease a Bike – Wilco Kelderman – nie wystartuje w Giro d’Italia. Powodem jest złamanie obojczyka, do którego doszło podczas Paryż-Nicea.

Mnożą się problemy kadrowe drużyny Visma | Lease a Bike. Podczas nieudanej kampanii północnej klasyków z urazami i chorobami mierzyli się między innymi Wout van Aert, Christophe Laporte, Dylan van Baarle i Jan Tratnik, a w kraksie w Itzulia Basque Country poważnie ucierpiał Jonas Vingegard.

Pierwszy z wymienionych zawodników był awizowany do składu drużyny na Giro d’Italia, jednak na razie nie wiadomo, czy będzie w stanie w pełni przygotować się do włoskiego wielkiego touru.

Już teraz wiemy, że z wstępnego składu Team Visma | Lease a Bike wypadł Wilco Kelderman, który w przeszłości uplasował się na 3. pozycji w klasyfikacji generalnej La Corsa Rosa. Holender złamał obojczyk podczas tegorocznego Paryż-Nicea.

– Wilco nie wrócił jeszcze do pełni sprawności po złamaniu obojczyka. Ponieważ rekonwalescencja trwa dłużej niż się spodziewano, Wilco wraz z zespołem zadecydował, że nie wystartuje w Giro d’Italia. Zastąpi go Koen Bouwman, który przebywa już na obozie wysokościowym drużyny na Giro. Życzymy Wilco szybkiego powrotu do zdrowia

– poinformowała ekipa Visma | Lease a Bike w oficjalnym komunikacie.

Koen Bouwman niedawno sięgnął po zwycięstwo w klasyfikacji generalnej i na etapie Settimana Internazionale Coppi e Bartali. Swoje największe sukcesy osiągał również we Włoszech – na trasie Giro d’Italia w 2022 roku. Po aktywnej jeździe wygrał wtedy 2 etapy i klasyfikację górską.

Oprócz Holendra, w składzie Team Visma | Lease a Bike na włoski wielki tour mają znaleźć się Attila Valter, Jan Tratnik, Edoardo Affini, Robert Gesink, Olav Kooij, Cian Uijtdebroeks Wout van Aert, z zastrzeżeniem, że będzie w 100% gotowy do jazdy na swoim poziomie.

Poprzedni artykułAmstel Gold Race 2024: Wstępna lista startowa
Następny artykułStartujemy! Kolarski Weekend w Miękini – Bike Maraton i Szosowy Klasyk
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments