W Sławnie odbył się dziś ostatni wyścig z cyklu tegorocznego Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym. Po zwycięstwa w wyścigach elity sięgnęli Filip Helta (KTM SGR MTB Team) oraz Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team).

Siódma i zarazem ostatnia seria Przełajowego Pucharu Polski odbyła się w Sławnie. Wyścig elity mężczyzn zakończył się pojedynkiem Filipa Helty (KTM SGR MTB Team) i Brajana Świdra (Pho3nix Cycling Team) na kresce. Ostatecznie po zwycięstwo sięgnął pierwszy z zawodników, ale drugi z nich także stanął dziś na podium – Brajan Świder zwyciężył bowiem wśród kolarzy do lat 23.

Podium zmagań elity uzupełnił Ksawier Garnek (UKS Krupiński Suszec), który zajął drugie miejsce w kategorii orlik. Na trzeciej lokacie wśród zawodników U23 uplasował się natomiast Szymon Pomian (GKS Cartusia w Kartuzach Bike Atelier).

W wyścigu elity kobiet bezkonkurencyjna była natomiast Zuzanna Krzystała (Pho3nix Cycling Team), która zanotowała tym samym kolejny triumf z rzędu na polskiej ziemi. Kolejne lokaty zajęły Aleksandra Andrzejewska (CST Orbea MTB Team) i Gabriela Wojtyła (Superior Zator).

Wśród orliczek najlepsza była Kinga Żur (KS Luboń Skomielna Biała), a drugie miejsce zajęła Katarzyna Jedynak (LKK LUKS Sławno).

Zmagania juniorek zakończyły się zwycięstwem Zofii Bluszcz (Team HB), która pokonała Kamilę Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team) i Maję Józkowicz (KS Klif Chłapowo). Wśród ich rówieśników zwyciężył Kacper Doppke (KS Klif Chłapowo), który przeciął linię mety przed swoim zespołowym kolegą, Kacprem Kohnke, oraz Nikodemem Gwoździem (Grupa Kolarska Gliwice).

Podsumowania wszystkich serii tegorocznego Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym

Wyniki pozostałych kategorii wiekowych:

Żak
1. Cezary Konkol (MLKS Baszta Bytów)
2. Emil Pawłowski (UKS Huragan Wołomin)
3. Tymoteusz Bąk (LKS Bryksjusz Gościęcin)

Żakini
1. Maja Jona (Grupa Kolarska Gliwice)
2. Zuzanna Świerczyńska (Rock your Bike)
3. Łucja Ryżko (Warszawski Klub Kolarski)

Młodzik
1. Mikołaj Klaczkowski (KLKS Azalia Brzóza Królewska)
2. Franciszek Drzewiecki (Pho3nix Cycling Team)
3. Ignacy Surmacz (niezrzeszony)

Młodziczka
1. Dorota Pachocka (Warszawski Klub Kolarski)
2. Weronika Pachocka (Warszawski Klub Kolarski)
3. Julia Pisiewicz (Grupa Kolarska Gliwice)

Junior młodszy
1. Maksymilian Matyasik (UKS Zawojak)
2. Kacper Zygmuntowicz (Pho3nix Cycling Team)
3. Dawid Frankowiak (MLUKS Victoria Jarocin)

Juniorka młodsza
1. Emilia Bindacz (Grupa Kolarska Viktoria Rybnik)
2. Maria Ambrożkiewicz (Pho3nix Cycling Team)
3. Antonina Kucharska (KS Klif Chłapowo)

Masters I
1. Przemysław Baranowski (Białobłocki Pro Coaching)
2. Tomasz Niedżwiecki (MPCC)
3. Jan Grzempa (Power of Science Jafi Team)

Masters II
1. Marcin Mróz (Białobłocki Team Ełk)
2. Bogdan Czarnota (Pho3nix Cycling Team)
3. Arkadiusz Jusiński (Evanlite)

Masters III
1. Krzysztof Gierczak (Zryw Buszkowiczki)
2. Jacek Ciecieręga (Dębicki Klub Kolarski Gryf)
3. Wojciech Bartolewski (Ecocolor)

Masters IV
1. Waldemar Banasiński (Browar Fortuna)
2. Jiri Sedlacek (SK Jiri Team Ostrava)
3. Krzysztof Kamiński (niezrzeszony)

Masters kobiety
1. Pavlina Marackova (SK Jiri Team Ostrava)

Amator kobiety
1. Aldona Trzebiatowska (Bogdziewicz Team Cumulus)

Amator mężczyźni
1. Dawid Miśkiewicz (LKK LUKS Sławno)
2. Jan Baran (Retor Team)
3. Filip Kaczanowski (Skoda Auto Szkoła Bike Team)

Poprzedni artykułPrzełajowy Puchar Świata 2023/24: Defekty nie powstrzymały Toma Pidcocka