fot. Mazowsze Serce Polski

Zawodnicy polskiej drużyny kontynentalnej Mazowsze Serce Polski w ostatnich tygodniach dwukrotnie odwiedzili Chiny. W Państwie Środka rywalizowali w czterech wyścigach: Tour of Poyang Lake, Tour of Taihu Lake, Tour of Hainan, a niedawno w Tour of Taiyuan. W ostatnich z wymienionych zmagań kolarze w czerwonych koszulkach wygrali dwa etapy i zajęli wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej.

Ostatnim przystankiem na trasie „chińskiej kampanii” drużyny Mazowsze Serce Polski był wyścig Tour of Taiyuan. Początkowo zmagania były wpisane do kalendarza UCI, jednak ostatecznie nie odbyły się pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Mimo tego wzięło w nich udział kilka drużyn kontynentalnych – oprócz mazowieckiej formacji w wyścigu rywalizowali między innymi zawodnicy Roojai Online Insurance, a także znanej z polskich wyścigów ekipy MENtoRISE Elite Team CFX.

Zmagania w Tour of Taiyuan trwały trzy dni i znakomicie rozpoczęły się dla zawodników Mazowsze Serce Polski, którzy przyjechali tam w składzie: Norbert Banaszek, Marcin Budziński, Tomasz Budziński, Jakub Kaczmarek, Tobiasz Pawlak i Michał Pomorski. Pierwszy etap zakończył się sukcesem odjazdu, w którym znaleźli się kolarze polskiej ekipy.

Odcinek padł łupem Tomasza Budzińskiego, za którym z 17-sekundową stratą finiszował Jakub Kaczmarek. Trzecie miejsce zajął Adne van Engelen z Roojai Online Insurance, a czwarty kreskę przeciął Marcin Budziński. Dodatkowo, w czołowej dziesiątce uplasowali się także Michał Pomorski i Tobiasz Pawlak (9. i 10. miejsce), a na 11. pozycji etap ukończył Norbert Banaszek.

Drugi dzień okazał się decydujący dla końcowego wyglądu klasyfikacji generalnej. Po zwycięstwo sięgnął Van Engelen, pokonując swoich rywali o ponad 2 minuty. Grupę pościgową na metę przyprowadzili Tomasz Budziński, Jakub Kaczmarek i Marcin Budziński, zajmując pozycje 2-4. Na 8. lokacie uplasował się Michał Pomorski.

Ostatni etap zakończył się triumfem Marcina Budzińskiego, który po solowej akcji mógł celebrować długo wyczekiwane zwycięstwo. Podium uzupełnili dynamiczny Lucas Carstensen, ścigający się w barwach Roojai Online Insurance, a także były mistrz Polski Norbert Banaszek. W czołowej piątce etap zakończył Tomasz Budziński.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Adne van Engelen, przed Tomaszem Budzińskim, Marcinem Budzińskim i Jakubem Kaczmarkiem. 9. miejsce zajął Michał Pomorski. Dodatkowo polska ekipa triumfowała w klasyfikacji drużynowej i punktowej (Tomasz Budziński).

Tour of Taiyuan był ostatnim szosowym wyścigiem ekipy Mazowsze Serce Polski w tym sezonie.

Poprzedni artykułBart Lemmen w Jumbo-Visma
Następny artykuł3 nowe, duże transfery Movistar Team
Szukam ciekawych historii w wyścigach, które większość uważa za nieciekawe.
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Hhgui
Hhgui

Kazdy sukces cieszy. Szkoda ze bez punktow uci

Michael 👎👎👎
Michael 👎👎👎

Przecież były punkty uci

Jakub Jarosz
Editor
Jakub Jarosz

Tak, za 3 z 4 wyścigów. Tour of Taiyuan nie był imprezą UCI i tego dotyczy fragment o braku punktów, co zresztą jest napisane bardzo czytelnie.

Jan
Jan

Słaby sezon HRE. Nie wiadomo w którą stronę zmierza grupa. Miała być młodzież – nie wyszło. Teraz Rumun, Węgier i Duńczyk za 6 pkt UCI…. Bez sensu