Patryk Stosz z Voster ATS Team zajął drugie miejsce na trzecim etapie Flèche du Sud (2.2). Polak przyprowadził na metę dużą grupę – po solowej akcji zwyciężył Francuz Lucas Grolier z Vendee U.

Zawodnicy rywalizujący w luksemburskim Flèche du Sud ścigali się dziś na 154-kilometrowej trasie ze startem i metą w Sanem. Po drodze mieli do pokonania liczne podjazdy, w tym Col de l’Europe (1,3 km; 8,5%), na szczycie którego w końcowej części etapu meldowali się trzykrotnie. W wyścigu startuje polska ekipa Voster ATS Team w składzie: Piotr Brożyna, Damian Papierski, Mateusz Kostański, Bartosz Rudyk, Maciej Paterski i Patryk Stosz.

Niedługo po starcie od peletonu oderwała się czteroosobowa ucieczka, w której kręcili: Mauro Brenner (Development Team DSM), Ole Theiler (Team Lotto – Kern Haus), zwycięzca jednego z etapów ubiegłorocznego ORLEN Wyścigu Narodów, a także Kiya Rogora (EF Education-NIPPO Development Team) oraz kolarz Voster ATS Team – Piotr Brożyna. Komplet punktów na kolejnych górskich premiach zgarniał Ole Theiler, który pod koniec etapu stracił kontakt z pozostałymi kolarzami z odjazdu.

Jego los podzielił również Kiya Rogora – na ostatnią rundę (18,6 km) przed peletonem wjechali tylko Mauro Brenner i Piotr Brożyna. 15 kilometrów przed kreską duet został doścignięty przez główną grupę, od której w końcówce odskoczył Lucas Grolier z Vendee U. Francuz przeciął linię mety tuż przed peletonem, sięgając po zwycięstwo na trzecim etapie Flèche du Sud.

Najszybciej z głównej grupy finiszował Patryk Stosz (Voster ATS Team), plasując się tym samym na drugiej pozycji. Etapowe podium uzupełnił Patrick Eddy z Development Team DSM. Przed finałowym odcinkiem w klasyfikacji generalnej prowadzi Pim Ronhaar (Baloise – Trek Lions).

Najwaleczniejszym kolarzem dzisiejszego etapu został Piotr Brożyna.

Wyniki trzeciego etapu Flèche du Sud 2023:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykuł4 Jours de Dunkerque 2023: Per Strand Hagenes wygrywa najtrudniejszy etap