fot. Canyon//SRAM Racing

Na 10. miejscu w klasyfikacji generalnej zmagania w La Vuelta Femenina zakończyła Katarzyna Niewiadoma. Polka przez ostatni tydzień zmagała się z problemami zdrowotnymi, a ten wynik traktuje jako dobrą lekcję przed kolejnymi celami w tym sezonie.

Praktycznie od pierwszego dnia rywalizacji Katarzyna Niewiadoma znajdowała się gdzieś w drugiej połowie czołowej dziesiątki klasyfikacji generalnej. Ostatecznie skończyło się na samym jej końcu, jednak patrząc na okoliczności, w jakich 28-letnia Polka wywalczyła ten wynik można mówić o sporym samozaparciu urodzonej w Limanowej zawodniczki.

Teraz mogę powiedzieć, że bardzo się cieszę, że nie poddałam się po problemach żołądkowych na początku tygodnia. W piątek nie czułam się najlepiej w swoim ciele, a psychicznie byłam wykończona po ciężkim dniu ciągłej gonitwy. Wczoraj czułam się lepiej i mogłam pomóc zespołowi. Byłam zmotywowany, by pomóc Rice i walczyć jak tylko mogłam, pomimo wcześniejszych przeszkód na trasie. Niezmiernie się cieszę, że Rica wykorzystuje swój talent i siłę, by podbić pierwszą piątkę La Vuelty! Wyścig etapowy po sezonie klasyków dobrze mi uświadomił, jak wiele muszę zmienić w swoich przygotowaniach do Tour de France Femmes avec Zwift, aby być najlepszą alpinistyczną wersją siebie

— podsumowywała swój start w La Vuelta Femenina 10. w klasyfikacji generalnej Katarzyna Niewiadoma.

Poprzedni artykułGiacomo Nizzolo i Arnaud De Lie po Tro-Bro Léon 2023
Następny artykułGiro d’Italia 2023: Michael Matthews kończy wspaniałą pracę ekipy
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments