Foto: Getty Images Sport

Dubletem drużyny Alpecin-Deceuninck zakończyła się runda X²O Badkamers Trofee w Herentals – w wyścigu kobiet triumfowała Puck Pieterse, a wśród mężczyzn najlepszy okazał się Mathieu van der Poel. Oto co mieli do powiedzenia bohaterowie wczorajszych wyścigów.

Puck Pieterse (Alpecin-Deceuninck):

Wygrałam na solo, ale musiałam dać z siebie wszystko. Starałam się jechać bardzo dobrze technicznie i jak najszybciej to możliwe. Byłam na tej trasie w 2020 roku i bardzo mi się podobała. Dlatego chciałam tutaj wrócić. Moja liczba zwycięstw wygląda coraz lepiej.

Mathieu van der Poel (Alpecin-Deceuninck):

Myślę, że jechaliśmy z Woutem na podobnym poziomie. Dziś jechałem trochę inaczej niż zazwyczaj. Zostawiłem sobie siły na ostatnie okrążenie. Niestety Wout miał defekt i nie mogliśmy się zmierzyć w walce o zwycięstwo. Dlatego postanowiłem nie świętować przejeżdżając linię mety.

Wout van Aert (Jumbo – Visma):

Jestem rozczarowany, ale i tak ten wyścig był dla mnie wyjątkowy. Miło jest się ścigać wśród tylu znajomych i bardzo chcę podziękować za frekwencję. Czułem się dobrze i widać to było na trasie. Jesteśmy z Mathieu na podobnym poziomie i dlatego nasza walka może się niektórym wydawać nudna.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments