fot. Unipublic / Charly Lopez

Niesamowicie długie kontrakty i odnawianie ich na długo przed ich końcem to powoli nie coś wyjątkowego, a norma. Dziś do sieci trafiła informacja ze strony Team Jumbo-Visma, że ich lider Primož Roglič będzie miał umowę ważną do końca nie 2023, a 2025 roku.

32-letni Słoweniec tym samym spędzi w holenderskim zespole aż dekadę. Trzykrotny zwycięzca La Vuelta ciclista a España właśnie odnowił swoją umowę o kolejne 2 lata. Do Team Jumbo-Visma, znanego wówczas jako Team LottoNL-Jumbo, dołączył w 2016 roku z rodzimego Adria Mobil. W karierze odniósł już 60 zawodowych zwycięstw i zdaje się, że ostatniego słowa jeszcze nie powiedział.

Dorastałem w tym zespole, odkąd dołączyłem do niego w 2016 roku. Mamy już wspólną historię, z której jestem bardzo dumny. W peletonie World Tour zadebiutowałem nieco później. Mogło się wydawać, że było to łatwe, a świetne wyniki pojawiły się prędko, ale nie zawsze było to takie banalne. Dla mnie i mojego rozwoju sprawy toczyły się wówczas szybko do przodu. Nie jestem wyłącznie odpowiedzialny za te piękne chwile. Zrobiłem to razem z kolegami z drużyny i personelem. Wspaniale jest być częścią tego zespołu również w nadchodzących latach. Moje cele są niezależne od wyników. Chcę się rozwijać w określonych obszarach. Zarówno fizycznie, jak i psychicznie, jako lider zespołu i jako człowiek. Jestem do tego we właściwym miejscu. Zobaczymy, na czym skupimy się w nadchodzących latach

— podsumował swoje przedłużenie kontraktu i lata w ekipie Primož Roglič.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments