Fot. UAE Team Emirates

Zespół UAE Team Emirates i Tadej Pogačar podpisali jeden z najdłuższych kontraktów w historii zawodowego kolarstwa. Tegoroczny zwycięzca Tour de France pozostanie z ekipie do 2027 roku.

Słoweniec do UAE Team Emirates dołączył w 2019 roku, od tego czasu wygrał 29 wyścigów, w tym m.in. dwukrotnie Tour de France, Liege-Basrogne-Liege, a kilka dni temu zdobył brązowy medal Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Wracając z Tokio, 22-letni kolarz zatrzymał się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie spotkał się z szefem zespołu.

Cieszymy się, że Tadej będzie z nami w kolejnych latach, jesteśmy z niego dumni i z wyników jakie osiąga zespół. Naszą misją jest zachęcanie ludzi do uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego stylu życia. Sukcesy naszej drużyny pomagają nam w tym.

– powiedział HE Matar Suhail Al Yabhouni Al Dhaheri.

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę kontynuować swoją karierę z tym zespołem w kolejnych latach. Czuję się tu jak w domu, jak w dużej rodzinie. Jestem podekscytowany następnymi latami, mam nadzieję na kolejne sukcesy. Myślę, że zainspiruję wiele osób do jazdy na rowerze.

– mówi Tadej Pogačar.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments