fot. A.S.O./ Pauline Ballet

Podczas dziewiątego etapu wyścigu Tour de France, Nairo Quintana był jednym z najbardziej widocznych kolarzy na trasie. Kolumbijczyk zdobył białą koszulkę w czerwone grochy, ale niestety nie był w stanie rywalizować z Benem O’Connorem (AG2R Citroën Team) o zwycięstwo etapowe.

Nairo Quintana podczas niedzielnego etapu „Wielkiej Pętli” od samego startu był jednym z wyróżniających się zawodników. Kolumbijczyk walczył o punkty do klasyfikacji górskiej i mimo, że później wyraźnie osłabł, to spełnił swoje założenia i do drugiego tygodnia rywalizacji we francuskim Grand Tourze przystąpi w koszulce „króla gór”. Jak przyznał sam zainteresowany wygrana w klasyfikacji górskiej jest jego najważniejszym celem podczas tegorocznego wyścigu Tour de France.

W tym roku walka w klasyfikacji generalnej byłaby dla mnie zbyt trudna z powodu dwóch etapów jazdy indywidualnej na czas. Skupiam się na walce w klasyfikacji górskiej. Zobaczymy, czy też uda nam się odnieść zwycięstwo etapowe z Warrenem (Barguilem przyp. red.) lub Nacerem (Bouhannim przyp. red.). Podczas ostatniego podjazdu dopadł mnie trochę kryzys. To był duży wysiłek od samego początku etapu i byłem wyczerpany, gdy rozpoczęliśmy finałową wspinaczkę.

– mówił Kolumbijczyk francuskiej telewizji tuż po przekroczeniu linii mety.

Po pierwszym tygodniu ścigania w „Wielkiej Pętli” Nairo Quintana ma na swoim koncie 50 punktów w klasyfikacji górskiej. Osiem „oczek” mniej ma Kanadyjczyk Michael Woods (Israel Start-Up Nation), a jedenaście punktów do Kolumbijczyka traci Holender Wout Poels (Bahrain-Victorious). Quintana zapowiada walkę do końca o białą koszulkę w czerwone grochy.

Jest to bardzo prestiżowa klasyfikacja. Ważna dla sponsora i dla zespołu. Chcieliśmy zdobyć tę koszulkę, mamy ją teraz i będziemy jej bronić ze wszystkich sił

– zakończył drugi kolarz klasyfikacji generalnej  „Wielkiej Pętli” z 2013 i 2015 roku.

Przypomnijmy, że obecnie 31-letni Quintana w swoim debiucie w Tour de France w 2013 roku został „królem gór”. Być może osiem lat później zawodnik zespołu Arkéa-Samsic powtórzy ten sukces.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments