fot. Bahrain-Victorious/ Bettini Photo

Zespół Bahrain-Victorious w 108. edycji wyścigu Tour de France zaprezentuje się w równym, mocnym składzie. W założeniach przedwyścigowych liderem tej ekipy będzie Jack Haig.

Australijczyk ma za sobą całkiem udany okres. W barwach nowej ekipy Jack Haig zajął już siódme miejsce w wyścigu Paryż-Nicea oraz był piąty w Critérium du Dauphiné. 27-letni zawodnik po raz pierwszy w swojej karierze będzie mieć możliwość walki o czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej Grand Touru.

W razie niedyspozycji, bądź też innych problemów Jacka Haiga zastąpić go w roli lidera zespołu mogą niezwykle doświadczeni: Pello Bilbao oraz Wout Poels. Bask ma w swoich nogach przejechany wyścig Giro d’Italia podczas, którego był on cennym pomocnikiem dla Damiano Caruso. Natomiast Holender Poels podczas zeszłorocznej hiszpańskiej Vuelty, którą zakończył na szóstej lokacie w “generalce” pokazał, że nadal jest w stanie rywalizować z najlepszymi w wyścigach wieloetapowych.

Na płaskich i pagórkowatych etapach o zwycięstwo etapowe oraz wysoką lokatę w klasyfikacji punktowej powalczy Sonny Colbrelli. Wsparciem dla Włocha w końcówkach będzie Marco Haller. W odjazdach możemy spodziewać się aktywnej jazdy Mateja Mohoriča oraz Dylana Teunsa. Kadrę zespołu Bahrain-Victorious uzupełni 22-letni Brytyjczyk Fred Wright.

Pewnym zaskoczeniem jest brak w składzie ekipy z Bahrajnu Ukraińca Marka Paduna, który wygrał ostatnio dwa etapy wyścigu Critérium du Dauphiné.

Skład zespołu Bahrain-Victorious w wyścigu Tour de France 2021:

Jack Haig (Australia), Pello Bilbao (Hiszpania), Sonny Colbrelli (Włochy), Marco Haller (Austria), Matej Mohorič (Słowenia), Wout Poels (Holandia), Dylan Teuns (Belgia) oraz Fred Wright (Wielka Brytania).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments