Fot. BORA-hansgrohe

Peter Sagan (BORA-hansgrohe) został ukarany przez sędziów karą finansową i odjęciem punktów w rankingu UCI za “zastraszanie i niewłaściwe zachowanie w stosunku do innych zawodników”.

Przypomnijmy, trzykrotny mistrz świata prowadzi w klasyfikacji punktowej Giro d’Italia, mając 22 punkty przewagi nad Davide Cimolai (Israel Start-Up Nation) i kolejne 3 punkty nad Fernando Gavirią (ZEA Team Emirates).

Podczas czwartkowego etapu, Sagan oraz jego koledzy z drużyny nie chcieli pozwolić na to aby zawiązała się mocna ucieczka zdolna dojechać do mety. Byłoby to zagrożenie dla Słowaka, który obawiał się że nie zdobędzie punktów na lotnym finiszu oraz mecie etapu.

Kolarze niemieckiej drużyny przez 60 kilometrów bardzo mocno pracowali na czele peletonu, utrzymując niewielką, 20-sekundową przewagę nad 23-osobową ucieczką. Sagan kontrolował sytuację i nie pozwalał “przeskoczyć” kolejnym zawodnikom chcącym dojechać do prowadzącej grupy, będącym dla niego zagrożeniem w walce o cyklamenową koszulkę.

Za to zachowanie Słowak został ukarany karą 1000 franków szwajcarskich oraz odjęciem 50 punktów w rankingu UCI. Jak czytamy w komunikacie UCI: “za zastraszanie i niewłaściwe zachowanie w stosunku do innych zawodników”

Taktyka zespołu opłaciła się, do ucieczki, która dojechała do mety z przewagą ponad 23 minut, nie zabrał się żaden z kolarzy zagrażających Saganowi w klasyfikacji punktowej.

guest
16 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Matt
Matt

Nie rozumiem, Sagan zostal ukarany, bo nie pozwalal, bo jego zespol kontrolowal prace peletonu… to INEOS powinien byc usuniety z World Tour’u

Dawid
Dawid

Chyba nie chodzi tylko o to, że kasował odjazdy. Jeśli faktycznie zastraszał np. poprzez groźby, to powinien zostać usunięty z wyścigu.

Radas
Radas

Też tego nie rozumiem.

Kamil
Kamil

Boże…Granice absurdu w kolarstwie sięgają już zenitu …
“Nie pozwalał” – Czyli co ? groził zepchnięciem z roweru, czy o co chodzi …
Idąc tym tokiem rozumowania…Giro w przyszłych latach będzie wyglądać tak że kolarze będą jechać na trenażerach, na hali i najlepiej jednym określonym chwytem kierownicy…w narzuconym przedziale kadencji. UCI – DNO

Slav
Slav

musi być cos poważnego ponieważ kara jest surowa , napewno nie chodzi o to tylko ze kasował ucieczki ,nie słychać tez żeby Bora sie odwołała

Marek
Marek

Fajnie, że wszyscy tu wypowiadają się jakby widzieli wszystko co się w peletonie wydarzyło przez cały dzień. Chyba zarzuty z palca nie są wyssane i nie chodzi tu o gonienie uciekających.
Bora i Ineos jak już ucieczka odjeżdża to zastawiają całą szerokość drogi i nie pozwalają innym przejść do przodu, żeby kolejni zawodnicy uciekali i spoko.
Ale już parę razy w tym Giro pokazywali w transmisji jak Sagan macha tam do kolejnych uciekających lub coś w ich stronę gestykuluje.

zbig Machander
zbig Machander

Czytając tytuł byłem przekonany ,że przeładował kałacha…😃

F1oner
F1oner

Absurd !!!

zadziwiony
zadziwiony

“Kolarze niemieckiej drużyny przez 60 kilometrów bardzo mocno pracowali na czele peletonu, utrzymując niewielką, 20-sekundową przewagę nad 23-osobową ucieczką”

czyli peleton jechał za ucieczką (bo chyba ucieczka nie jechała za peletonem) i miał nad nią przewagę?

Piotr
Piotr

Jak peleton utrzymywał przewagę nad ucieczka?

emil
emil

Panowie sędziowie proponuję pić dużo oleju, to może poziom waszych szarych komórek podniesie się do dostatecznego do sprawowania nadzoru nad wyścigiem!!!!!!!

Gobo
Gobo

Świat oszalał, kara za to że ktoś myśli. Ciekawe jak ich straszył pistoletem czy pompką.

Marcin
Marcin

Albo ten artykuł pomija sedno sprawy, albo to…. nawet nie wiem co. Bernal chyba bał się dzisiaj kary i dał odjechać Yatesowi ;).

Łukasz
Łukasz

Absurd.

Prawda
Prawda

Coraz gorzej, sport zaczyna się kończyć.Hesli pofobni jemu beda brac udział w zawodach ,tomizna wyłączyć telewizor lub zaczac oglądać inne dyscypliny mniej popularne.

K...
K...

Czyli co wymachiwał maczetą czy groził pobiciem ?