fot. Giro d'Italia

Kolumbijczyk Egan Bernal (INEOS Grenadiers) w pięknym stylu wygrał dziewiąty etap wyścigu Giro d’Italia i został nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Dziewiąty odcinek 104. edycji wyścigu Giro d’Italia liczył sobie w sumie 158-kilometrów. Na trasie etapu z Castel di Sangro do Campo Felice znalazły się cztery premie górskie i dodatkowe dwa niekategoryzowane podjazdy. W sumie kolarze będą musieli pokonać aż 3500 metrów przewyższenia. Co ciekawe ostatni podjazd prowadzący do ośrodka narciarskiego Campo Felice w końcówce prowadził po szutrowej nawierzchni.

Niestety tuż przed startem zespół Lotto Soudal poinformował, że Tomasz Marczyński nie przystąpi do dziewiątego etapu. Popularny “Maniek” nadal zmaga się z powikłaniami po zachorowaniu na COVID-19.

Tuż po starcie rywalizacji wielu kolarzy próbowało zabrać się w odjazd. Nie była to jednak łatwa sztuka. Chętnych do ucieczki było kilkudziesięciu zawodników. Ostatecznie odjazd uformował się na podjeździe pod Passo Godi (13,9 km, 4,1%). Pod koniec tego wzniesienia do grona 21 uciekinierów przeskoczył szósty kolarz klasyfikacji generalnej Damiano Caruso (Bahrain-Victorious).

Tempo na zjeździe z Passo Godi nadawali koledzy Caruso z ekipy – Gino Mäder i Matej Mohorič. Niestety Słoweniec, który jest jednym z najlepszych “zjazdowców” w kolarskim peletonie zaliczył mrożący krew w żyłach upadek. Kolarz zespołu Bahrain-Victorious z ogromnym impetem uderzył głową w asfalt, a jego rower podzielił się na dwa kawałki.

Mohorič szybko wstał z szosy, ale później mogliśmy widzieć, że ma on duże problemy z utrzymaniem równowagi. Decyzja lekarzy nie mogła być inna i Słoweniec zakończył tegoroczny wyścig Giro d’Italia oraz został zabrany przez ambulans do szpitala na szczegółowe badania.

W tym czasie peleton nie chciał odpuścić ucieczkę i konsekwentnie redukował przewagę harcowników, dzięki pracy ekipy UAE Team Emirates, która nie miała w odjeździe żadnego swojego przedstawiciela. Po kilkudziesięciu minutach kolejnych przetasowań ostatecznie wykrystalizował się szesnastoosobowy odjazd, który zyskał bezpieczną przewagę nad peletonem.

W ucieczce znaleźli się: Tony Gallopin, Geoffrey Bouchard (AG2R Citroën Team), Luís León Sánchez (Astana), Giovanni Visconti, Filippo Zana (Bardiani-CSF-Faizanè), Matteo Fabbro (BORA – hansgrohe), Nicolas Edet (Cofidis), Simon Carr, Ruben Guerreiro (EF Education-Nippo), George Bennett, Kevin Bouwman (Jumbo-Visma), Einer Rubio (Movistar), Tanel Kangert (Team BikeExchange), Michael Storer (Team DSM), Bauke Mollema (Trek-Segafredo) i Diego Ulissi (UAE Team Emirates).

66-kilometrów przed metą harcownicy mieli nieco ponad dwie minuty przewagi nad peletonem, a w międzyczasie do uciekinierów dojechał jeszcze Argentyńczyk Eduardo Sepúlveda (Androni Giocattoli – Sidermec). Grupę zasadniczą prowadziła grupa lidera Groupama-FDJ. 44-kilometry przed końcową kreską uciekinierzy mieli już trzy minuty przewagi nad peletonem.

Na przedostatniej wspinaczce dzisiejszej rywalizacji sytuacja, zarówno w czołówce, jak i w grupie zasadniczej zaczęła się zmieniać. W peletonie rządy przejęła ekipa INEOS Grenadiers, natomiast w ucieczce tempo, również wzrosło i wprawiło w kłopoty kilku zawodników.

16-kilometrów przed metą z przewagą 20 sekund nad pozostałymi kolarzami z czołówki jechali Geoffrey Bouchard i Simon Carr. Coraz mniejsza grupa zasadnicza traciła nadal do uciekającej dwójki dwie i pół minuty i wszystko wskazywało na to, że ponownie zwycięzcę etapu poznamy z grona uciekinierów.

Jeszcze przed rozpoczęciem finałowego podjazdu 9000 metrów przed metą Francuz Bouchard zostawił za sobą Brytyjczyka i ruszył samotnie w stronę mety. Grupa pościgowa zaraz potem zdołała dopaść Simona Carra, a w jechali w niej Michael Storer, Koen Bouwman i Bauke Mollema. W coraz mniejszym peletonie ponownie na czoło wyszła ekipa INEOS Grenadiers, a lider wyścigu Attila Valter (Groupama-FDJ) powoli spływał na tył grupy. Węgier miał ogromne problemy, ale siłą woli jechał na końcu grupy liderów, w której mordercze tempo nadawali “grenadierzy” z INEOS.

Sytuacja uciekającego Boucharda, również była coraz gorsza. 3-kilometry przed metą Francuz miał już niecałą minutę przewagi nad małą grupą zasadniczą. Ponadto do zawodnika AG2R Citroën Team zbliżał się Holender Koen Bouwman. Kolarz reprezentujący grupę Jumbo-Visma już na szutrowej sekcji na 1100 metrów przed metą doszedł do Boucharda.

Z grupy liderów natomiast odpadł Attila Valter, a tempo dyktował Gianni Moscon (INEOS Grenadiers). Węgier musiał pożegnać się z maglia rosa. Zaraz potem potężny atak przeprowadził Egan Bernal i przegonił wszystkich, w tym uciekinierów i wygrał dziewiąty etap Giro d’Italia. Drugi był Giulio Ciccone (Trek-Segafredo), a na trzecim miejscu zameldował się Alexandr Vlasov (Astana). Kolumbijczyk z ekipy INEOS Grenadiers został nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Wyniki dziewiątego etapu Giro d’Italia 2021:

1 Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers 4:08:23
2 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo 0:0:07
3 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech
4 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:0:10
5 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation
6 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious 0:0:12
7 Romain Bardet (Fra) Team DSM
8 Marc Soler (Spa) Movistar Team
9 Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers
10 João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep
11 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates
12 Hugh Carthy (GBr) EF Education-Nippo
13 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
14 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange
15 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma 0:0:31
16 Gianni Moscon (Ita) Ineos Grenadiers
17 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
18 Tobias Foss (Nor) Jumbo-Visma 0:0:35
19 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange
20 Alberto Bettiol (Ita) EF Education-Nippo
21 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo
22 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team 0:0:38
23 Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:0:49
24 Louis Vervaeke (Bel) Alpecin-Fenix
25 Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ
26 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
27 Jai Hindley (Aus) Team DSM 0:0:53
28 Edward Ravasi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:01:00
29 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious 0:01:01
30 Matteo Badilatti (Swi) Groupama-FDJ
31 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange 0:01:07
32 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo 0:01:13
33 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 0:01:16
34 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:01:18
35 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 0:01:34
36 George Bennett (NZl) Jumbo-Visma 0:01:44
37 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:01:47
38 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:01:49
39 Tanel Kangert (Est) Team BikeExchange 0:01:50
40 Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team
41 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe 0:02:13
42 Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team 0:02:21
43 Quinten Hermans (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:02:25
44 Michael Storer (Aus) Team DSM 0:02:27
45 Harold Tejada Canacue (Col) Astana-Premier Tech
46 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) Trek-Segafredo 0:02:34
47 Rémy Rochas (Fra) Cofidis 0:02:45
48 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 0:02:51
49 Einer Rubio Reyes (Col) Movistar Team
50 Simon Carr (GBr) EF Education-Nippo 0:02:57
51 Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep
52 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech 0:03:13
53 Jimmy Janssens (Bel) Alpecin-Fenix 0:03:14
54 Christopher Hamilton (Aus) Team DSM 0:03:21
55 Kilian Frankiny (Swi) Team Qhubeka Assos 0:04:02
56 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:04:08
57 Lars van den Berg (Ned) Groupama-FDJ 0:04:28
58 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:05:14
59 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo
60 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious
61 Jhonatan Narvaez Prado (Ecu) Ineos Grenadiers 0:05:25
62 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:05:28
63 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 0:06:42
64 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech
65 Davide Villella (Ita) Movistar Team 0:06:49
66 Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo 0:07:09
67 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation 0:07:24
68 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:07:31
69 Nicolas Roche (Irl) Team DSM
70 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:07:44
71 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team
72 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education-Nippo
73 Pieter Serry (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:07:46
74 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:07:56
75 Giovanni Aleotti (Ita) Bora-Hansgrohe 0:07:58
76 Alessandro De Marchi (Ita) Israel Start-up Nation
77 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:08:42
78 Simon Pellaud (Swi) Androni Giocattoli-Sidermec
79 Oscar Riesebeek (Ned) Alpecin-Fenix 0:08:44
80 Jos van Emden (Ned) Jumbo-Visma 0:08:45
81 Giovanni Visconti (Ita) Bardiani CSF Faizane’
82 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
83 Alessandro Covi (Ita) UAE Team Emirates 0:08:49
84 Tejay van Garderen (USA) EF Education-Nippo
85 Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team 0:08:55
86 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ 0:09:02
87 Rafael Valls Ferri (Spa) Bahrain Victorious 0:09:08
88 Callum Scotson (Aus) Team BikeExchange
89 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious 0:09:16
90 Eduardo Sepulveda (Arg) Androni Giocattoli-Sidermec 0:09:33
91 Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech 0:10:44
92 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers 0:14:54
93 Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious
94 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech
95 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:14:56
96 Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange 0:15:11
97 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:16:44
98 Francesco Gavazzi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:16:54
99 Patrick Bevin (NZl) Israel Start-up Nation
100 Natnael Berhane (Eri) Cofidis
101 Matteo Jorgenson (USA) Movistar Team
102 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 0:17:01
103 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:17:42
104 Andrea Pasqualon (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
105 Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix
106 Mauro Schmid (Swi) Team Qhubeka Assos
107 Nico Denz (Ger) Team DSM 0:17:46
108 Senne Leysen (Bel) Alpecin-Fenix 0:17:52
109 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ 0:18:17
110 Paul Martens (Ger) Jumbo-Visma 0:18:23
111 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep
112 Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech
113 Samuele Zoccarato (Ita) Bardiani CSF Faizane’
114 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF Faizane’
115 Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’
116 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 0:18:28
117 Edoardo Affini (Ita) Jumbo-Visma 0:18:59
118 Victor Lafay (Fra) Cofidis 0:22:22
119 Márton Dina (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team
120 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
121 Kobe Goossens (Bel) Lotto Soudal
122 Julius van den Berg (Ned) EF Education-Nippo 0:22:24
123 Michael Hepburn (Aus) Team BikeExchange
124 Max Kanter (Ger) Team DSM
125 Mark Christian (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team
126 Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec
127 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:22:30
128 Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal
129 Gianni Vermeersch (Bel) Alpecin-Fenix
130 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
131 Alexis Gougeard (Fra) AG2R Citroën Team
132 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-up Nation
133 Vincenzo Albanese (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
134 Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team
135 Taco van der Hoorn (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:22:34
136 Cameron Meyer (Aus) Team BikeExchange
137 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:22:52
138 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
139 Nikias Arndt (Ger) Team DSM 0:24:51
140 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal
141 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo 0:25:10
142 Mikkel Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep 0:25:12
143 Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane’
144 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation 0:25:14
145 Umberto Marengo (Ita) Bardiani CSF Faizane’
146 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation
147 Andrii Ponomar (Ukr) Androni Giocattoli-Sidermec
148 Lawrence Naesen (Bel) AG2R Citroën Team
149 Fabio Sabatini (Ita) Cofidis
150 Nicola Venchiarutti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 0:25:23
151 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Qhubeka Assos
152 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Qhubeka Assos
153 Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
154 David Dekker (Ned) Jumbo-Visma 0:25:26
155 Attilio Viviani (Ita) Cofidis 0:25:37
156 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers 0:25:53
157 Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka Assos 0:25:55
158 Jefferson Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec 0:25:57
159 Filippo Tagliani (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec
160 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates
161 Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux
162 Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix
163 Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Fenix
164 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo 0:26:02
165 Elia Viviani (Ita) Cofidis 0:26:03
166 Simone Consonni (Ita) Cofidis
167 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates
168 Victor Campenaerts (Bel) Team Qhubeka Assos
169 Samuele Rivi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team
170 Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates 0:26:08
171 Dylan Groenewegen (Ned) Jumbo-Visma 0:26:11
172 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos 0:26:30
DNF Clément Champoussin (Fra) AG2R Citroën Team
DNF Matej Mohoric (Slo) Bahrain Victorious
DNF Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
DNS Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal

Klasyfikacja generalna:

1 Egan Bernal Gomez (Col) Ineos Grenadiers 35:19:22
2 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:0:15
3 Aleksandr Vlasov (Rus) Astana-Premier Tech 0:0:21
4 Giulio Ciccone (Ita) Trek-Segafredo 0:0:36
5 Attila Valter (Hun) Groupama-FDJ 0:0:43
6 Hugh Carthy (GBr) EF Education-Nippo 0:0:44
7 Damiano Caruso (Ita) Bahrain Victorious 0:0:45
8 Daniel Martin (Irl) Israel Start-up Nation 0:0:51
9 Simon Yates (GBr) Team BikeExchange 0:0:55
10 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 0:01:01
11 Daniel Martinez Poveda (Col) Ineos Grenadiers 0:01:12
12 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:01:20
13 Romain Bardet (Fra) Team DSM
14 Louis Vervaeke (Bel) Alpecin-Fenix 0:01:33
15 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:01:46
16 Vincenzo Nibali (Ita) Trek-Segafredo 0:02:12
17 Rein Taaramäe (Est) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:02:15
18 Tobias Foss (Nor) Jumbo-Visma 0:02:22
19 Gianni Moscon (Ita) Ineos Grenadiers 0:02:28
20 Nicholas Schultz (Aus) Team BikeExchange 0:02:30
21 Pello Bilbao Lopez De Armentia (Spa) Bahrain Victorious 0:03:26
22 Jai Hindley (Aus) Team DSM 0:04:27
23 João Almeida (Por) Deceuninck-QuickStep 0:04:55
24 Fausto Masnada (Ita) Deceuninck-QuickStep 0:06:00
25 Ruben Guerreiro (Por) EF Education-Nippo 0:07:18
26 Tanel Kangert (Est) Team BikeExchange 0:07:21
27 Harold Tejada Canacue (Col) Astana-Premier Tech 0:07:34
28 Lorenzo Fortunato (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:08:27
29 George Bennett (NZl) Jumbo-Visma 0:10:33
30 Koen Bouwman (Ned) Jumbo-Visma 0:11:20
31 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates 0:14:44
32 Michael Storer (Aus) Team DSM 0:17:25
33 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:18:05
34 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 0:18:37
35 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe 0:18:54
36 Gino Mäder (Swi) Bahrain Victorious 0:19:32
37 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:19:38
38 Einer Rubio Reyes (Col) Movistar Team 0:20:46
39 Jan Hirt (Cze) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:21:52
40 Jonathan Caicedo (Ecu) EF Education-Nippo 0:22:47
41 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Team BikeExchange 0:22:57
42 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 0:23:26
43 Jacopo Mosca (Ita) Trek-Segafredo 0:25:21
44 Alberto Bettiol (Ita) EF Education-Nippo 0:25:29
45 Geoffrey Bouchard (Fra) AG2R Citroën Team 0:25:39
46 Jonathan Castroviejo Nicolas (Spa) Ineos Grenadiers 0:27:54
47 Davide Villella (Ita) Movistar Team 0:28:33
48 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana-Premier Tech 0:29:29
49 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 0:30:01
50 Larry Warbasse (USA) AG2R Citroën Team 0:31:41
51 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 0:32:18
52 Francesco Gavazzi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:33:08
53 Tony Gallopin (Fra) AG2R Citroën Team 0:33:43
54 Quinten Hermans (Bel) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:34:59
55 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 0:35:06
56 Dario Cataldo (Ita) Movistar Team 0:35:10
57 Andrea Vendrame (Ita) AG2R Citroën Team 0:35:43
58 Victor Lafay (Fra) Cofidis 0:36:01
59 Kilian Frankiny (Swi) Team Qhubeka Assos
60 Patrick Bevin (NZl) Israel Start-up Nation 0:36:24
61 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 0:36:30
62 Luis Leon Sanchez (Spa) Astana-Premier Tech 0:36:54
63 Alessandro De Marchi (Ita) Israel Start-up Nation 0:37:55
64 Giovanni Carboni (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:38:00
65 Edward Ravasi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 0:40:22
66 Nicolas Roche (Irl) Team DSM 0:41:16
67 Pieter Serry (Bel) Deceuninck-QuickStep 0:42:42
68 Christopher Hamilton (Aus) Team DSM 0:42:45
69 James Knox (GBr) Deceuninck-QuickStep 0:44:41
70 Jhonatan Narvaez Prado (Ecu) Ineos Grenadiers 0:45:07
71 Lars van den Berg (Ned) Groupama-FDJ 0:45:41
72 Matteo Badilatti (Swi) Groupama-FDJ 0:46:10
73 Matteo Sobrero (Ita) Astana-Premier Tech 0:47:48
74 Callum Scotson (Aus) Team BikeExchange 0:47:52
75 Alessandro Covi (Ita) UAE Team Emirates 0:48:15
76 Vadim Pronskiy (Kaz) Astana-Premier Tech 0:51:11
77 Simone Petilli (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:51:27
78 Guy Niv (Isr) Israel Start-up Nation 0:51:41
79 Fabio Felline (Ita) Astana-Premier Tech 0:51:58
80 Amanuel Gebreigzabhier (Eri) Trek-Segafredo 0:52:10
81 Mikkel Honoré (Den) Deceuninck-QuickStep 0:52:42
82 Jens Keukeleire (Bel) EF Education-Nippo 0:54:12
83 Simon Guglielmi (Fra) Groupama-FDJ 0:55:04
84 Andrea Pasqualon (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 0:55:27
85 Rémy Rochas (Fra) Cofidis 0:55:40
86 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-QuickStep 0:55:53
87 Filippo Zana (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:56:40
88 Giovanni Aleotti (Ita) Bora-Hansgrohe 0:57:52
89 Eduardo Sepulveda (Arg) Androni Giocattoli-Sidermec 0:58:02
90 Christopher Juul-Jensen (Den) Team BikeExchange 0:58:03
91 Tejay van Garderen (USA) EF Education-Nippo 0:58:12
92 Jimmy Janssens (Bel) Alpecin-Fenix 0:59:40
93 Victor Campenaerts (Bel) Team Qhubeka Assos 0:59:51
94 Filippo Fiorelli (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 0:59:53
95 Yukiya Arashiro (Jpn) Bahrain Victorious 1:00:51
96 Jan Tratnik (Slo) Bahrain Victorious 1:01:03
97 Kobe Goossens (Bel) Lotto Soudal 1:03:00
98 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 1:03:14
99 Salvatore Puccio (Ita) Ineos Grenadiers 1:03:23
100 Jos van Emden (Ned) Jumbo-Visma 1:03:37
101 Simone Ravanelli (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 1:04:20
102 Nikias Arndt (Ger) Team DSM 1:04:53
103 Gianni Vermeersch (Bel) Alpecin-Fenix 1:05:43
104 Simon Carr (GBr) EF Education-Nippo 1:06:11
105 Jefferson Cepeda (Ecu) Androni Giocattoli-Sidermec 1:07:31
106 Enrico Battaglin (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 1:08:20
107 Simon Pellaud (Swi) Androni Giocattoli-Sidermec 1:08:32
108 Márton Dina (Hun) Eolo-Kometa Cycling Team 1:08:58
109 Matteo Jorgenson (USA) Movistar Team 1:09:18
110 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ 1:09:52
111 Rafael Valls Ferri (Spa) Bahrain Victorious 1:09:59
112 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 1:12:00
113 Vincenzo Albanese (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 1:13:09
114 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 1:13:42
115 Natnael Berhane (Eri) Cofidis 1:17:01
116 Oscar Riesebeek (Ned) Alpecin-Fenix 1:17:18
117 Filippo Ganna (Ita) Ineos Grenadiers 1:17:42
118 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 1:17:55
119 Nico Denz (Ger) Team DSM 1:17:59
120 Mauro Schmid (Swi) Team Qhubeka Assos 1:18:23
121 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 1:18:35
122 Edoardo Affini (Ita) Jumbo-Visma 1:18:48
123 Natnael Tesfazion (Eri) Androni Giocattoli-Sidermec 1:19:34
124 Mark Christian (GBr) Eolo-Kometa Cycling Team 1:19:56
125 Giovanni Visconti (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 1:20:22
126 Taco van der Hoorn (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 1:20:27
127 Alexis Gougeard (Fra) AG2R Citroën Team 1:20:30
128 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-up Nation 1:20:55
129 Stefano Oldani (Ita) Lotto Soudal 1:20:56
130 Paul Martens (Ger) Jumbo-Visma 1:21:08
131 Cesare Benedetti (Ita) Bora-Hansgrohe 1:22:08
132 Andrii Ponomar (Ukr) Androni Giocattoli-Sidermec 1:23:40
133 Iljo Keisse (Bel) Deceuninck-QuickStep 1:23:52
134 Nicola Venchiarutti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 1:24:07
135 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 1:24:21
136 Samuele Battistella (Ita) Astana-Premier Tech 1:25:46
137 Samuele Zoccarato (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 1:25:55
138 Cameron Meyer (Aus) Team BikeExchange 1:27:10
139 Senne Leysen (Bel) Alpecin-Fenix 1:27:26
140 Michael Hepburn (Aus) Team BikeExchange 1:27:37
141 Max Kanter (Ger) Team DSM 1:27:46
142 Davide Gabburo (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 1:27:57
143 Dries De Bondt (Bel) Alpecin-Fenix 1:30:14
144 Matthias Brändle (Aut) Israel Start-up Nation 1:32:12
145 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ 1:32:17
146 Alex Dowsett (GBr) Israel Start-up Nation
147 Elia Viviani (Ita) Cofidis 1:32:25
148 Julius van den Berg (Ned) EF Education-Nippo 1:33:14
149 Lawrence Naesen (Bel) AG2R Citroën Team 1:33:27
150 Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates 1:34:18
151 Giacomo Nizzolo (Ita) Team Qhubeka Assos 1:34:27
152 Simone Consonni (Ita) Cofidis 1:34:41
153 Bert-Jan Lindeman (Ned) Team Qhubeka Assos 1:34:47
154 Fabio Sabatini (Ita) Cofidis 1:35:02
155 Maximilian Walscheid (Ger) Team Qhubeka Assos 1:35:05
156 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo 1:36:01
157 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 1:36:05
158 Wesley Kreder (Ned) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 1:36:25
159 Alexander Krieger (Ger) Alpecin-Fenix 1:36:53
160 Filippo Tagliani (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec 1:37:59
161 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Qhubeka Assos 1:38:29
162 Umberto Marengo (Ita) Bardiani CSF Faizane’ 1:39:45
163 Maximiliano Richeze (Arg) UAE Team Emirates 1:39:52
164 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo 1:39:54
165 Albert Torres Barcelo (Spa) Movistar Team 1:40:53
166 Tim Merlier (Bel) Alpecin-Fenix 1:41:40
167 Samuele Rivi (Ita) Eolo-Kometa Cycling Team 1:42:20
168 Dylan Groenewegen (Ned) Jumbo-Visma 1:42:23
169 David Dekker (Ned) Jumbo-Visma 1:43:11
170 Riccardo Minali (Ita) Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 1:44:11
171 Attilio Viviani (Ita) Cofidis 1:50:53
172 Roger Kluge (Ger) Lotto Soudal 1:53:54
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments